Wybierz kategorię tematyczną

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

O tym, że wędkarstwo jest coraz bardziej powiązane z rozwojem technologicznym, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Coraz to nowsze modele wędzisk i kołowrotków a także innych gadżetów, w tym również elektroniki, którymi zasypują nas co roku producenci sprzętu wędkarskiego, zdają się tylko potwierdzać regułę. Nad wodę jednak coraz częściej, zabieramy również telefon komórkowy, który staje się powoli nieodłącznym elementem kontaktu z otaczającym nas światem.

Tworząc aplikację mobilną Pomocnik Wędkarza postanowiliśmy wykorzystać ten fakt i uczynić z każdego smartfonu multifunkcyjne urządzenie sprawiające, że każdy wypad z wędką nad wodę będzie udany.

 

 

Czym jest aplikacja Pomocnik Wędkarza?

Pomocnik Wędkarza to w pełni darmowa aplikacja mobilna, działająca na telefonach wyposażonych w system Android (w przyszłości planujemy również stworzenie wersji na system iOS), która daje dostęp do nieograniczonych zasobów wędkarskiej wiedzy. Aplikacja powstała już dobrych kilka lat temu i od razu stała się jedną z najczęściej pobieranych aplikacji na telefony w Google Play. W zeszłym roku postanowiliśmy jednak rozbudować interfejs i zwiększyć jej funkcjonalność, nawiązując współpracę z firmą Dragon oraz portalami internetowymi. Tym sposobem, przekroczyliśmy już 100.000 pobrań aplikacji, z której co miesiąc korzysta kilkadziesiąt tysięcy wędkarzy.

 

Funkcjonalność aplikacji Pomocnik Wędkarza

Naszym celem było stworzenie przyjaznej i łatwej w obsłudze aplikacji, w której każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie. Prosty interfejs menu posiada 12 działów tematycznych. Dodatkowo użytkownik, bezpośrednio z poziomu menu głównego, ma możliwość wykonania połączenia do PSR lub odpowiednich służb ratunkowych, co nie tylko poprawia bezpieczeństwo ale również pozwala zaalarmować odpowiednie jednostki w sytuacji, gdy następuje konieczność ich interwencji. Kłusownikom mówimy tym samym stanowcze NIE. Sam interfejs aplikacji kształtuje się następująco:

 

1. Czytelnia

To dział obfitujący w zbiór najlepszych i najciekawszych artykułów z sieci. Wśród nich znajdziecie między innymi aktualności z Waszego okręgu PZW, recenzje sprzętu wędkarskiego, porady dotyczące metod wędkarskich a także wybrane filmy o tematyce związanej z branżą wędkarską.

 


 

 
 

Ten dział możecie wertować siedząc nad wodą, jadąc do pracy lub odpoczywając w fotelu podczas długich, zimowych wieczorów. Słowem – wszędzie tam, gdzie najdzie Was ochota na porcję wędkarskich porad i poszerzenie wiedzy z danego zakresu. Notyfikacje informujące o pojawieniu się nowego wpisu nie pozwolą Wam przegapić żadnej ciekawej wiadomości z wędkarskiego świata!

 

 

 2. Mapa łowisk

Interaktywny dział posiadający wbudowaną mapę z naniesioną bazą łowisk z całego kraju. Na mapie możecie wybrać interesujące Was łowisko lub wyszukać je po nazwie. Uzyskacie informacje o pogodzie na danym obszarze, występujących w danej wodzie rybach czy ukształtowaniu terenu – dzięki wbudowanemu widokowi satelitarnemu. Co więcej – bez problemu traficie na wybrane miejsce, dzięki opcji nawigacji!

 


 

3. Promocje

Dział promocje to gratka dla każdego, kto lubi od czasu do czasu odświeżyć swój wędkarski arsenał. Wędki, kołowrotki, akcesoria – wszystko w atrakcyjnych cenach i z dostawą na następny dzień roboczy za pośrednictwem sklepu wedkarski.com! Notyfikacje o nowych produktach pozwolą Wam uprzedzić innych i zdobyć markowy sprzęt za naprawdę fajne pieniądze.

 

 

4. Przydatne

Dział Przydatne to zbiór wszystkich niezbędnych narzędzi, które z pewnością okażą się niezbędne nad wodą. Znajdziecie tu między innymi:

Atlas Ryb, z którego pomocą bez problemu rozpoznacie złowioną rybę i zdobędziecie wiedzę z zakresu jej ichtiologii. Dodatkowo, tabela wymiarów i okresów ochronnych pozwoli Wam być na bieżąco z nowymi przepisami, choć i tak zachęcamy gorąco do uprawiania wędkarstwa czysto sportowego.

Bezpośredni kontakt do biura PZW danego okręgu – w razie wątpliwości związanych z danym łowiskiem czy chęci zgłoszenia incydentu.

Mapę porozumień międzyokręgowych PZW oraz Informacja Turystyczna – czyli wszystko to, czego możecie potrzebować planując wyprawę na nieznane sobie łowisko.

Węzły – dział, dzięki któremu stworzycie bez problemu mocne węzły krok po kroku. Instrukcja w postaci zdjęć i opisów ułatwi Wam naukę. Koniec z zerwanymi przyponami!

·        

 

5. Pogoda

Dział Pogoda to przede wszystkim szybki i niezwykle przyjazny w obsłudze interfejs z możliwością personalizacji. Możemy wybrać dokładną lokalizację i sprawdzić dla niej najważniejsze parametry na kilka najbliższych dni. Temperatura, szybkość i kierunek wiatru, opady, ciśnienie czy wilgotność powietrza – wszystko to ułatwi Wam zaplanowanie wyprawy oraz dobranie odpowiedniej taktyki łowienia.

 

6. Kalendarz

Kalendarz brań to proste lecz niezwykle funkcjonalne narzędzie zwłaszcza, gdy ma się do dyspozycji jego wersję mobilną! Teraz, możecie nie tylko podglądać intensywność brań z wyprzedzeniem na nawet kilka tygodni ale również, otrzymywać powiadomienia o braniach na następny dzień z poziomu systemu Android (czyli bez konieczności włączania i przeglądania aplikacji). Powiadomienia możecie w każdej chwili włączyć lub wyłączyć, jeśli w najbliższym czasie nie planujecie wybrać się nad wodę.

 

 

7. Moje ryby

Czyli rozbudowany dział, który jest niczym innym jak spersonalizowanym dziennikiem wypraw i połowów. Możecie w nim udokumentować każdą wyprawę z opisem i uzupełnieniem o dane takie jak łowisko, dane geograficzne, temperatura, ciśnienie, siła i kierunek wiatru, stan wody, widoczność… Wszystko to, by rozpracować dane łowisko w 100% ! Do każdej wyprawy możemy dodawać złowione ryby, wybierając łatwo gatunek z listy, wpisując długość, wagę, dodając zdjęcie i opis okoliczności takich, jak chociażby przynęta. Moje Ryby to najbardziej rozbudowany i najpopularniejszy dział w naszej aplikacji, z którego jesteśmy niezwykle dumni. Dziesiątki tysięcy wędkarzy korzystają z niego co miesiąc!

 

 

8. Tapety

Dział Tapety to nic innego jak zbiór kolorowych, wędkarskich tapet na Waszego smartfona! Każdy znajdzie tu coś dla siebie a dział jest co chwila systematycznie aktualizowany.

 

 

9. Forum

Forum to nowość w naszej aplikacji – dział, który w zamyśle ma ułatwić użytkownikom komunikację pomiędzy sobą i sprawić, że wędkowanie w pojedynkę przejdzie stanie się rzadkością. Na naszym mobilnym forum możecie również szybko rozwiać wszelkie wątpliwości związane z daną techniką łowienia czy łowiskiem. Od teraz możecie integrować się z wędkarzami z całego kraju w szybki i przyjemny sposób.

 

 

10. Regulaminy

Dział równie techniczny, co z pewnością przydatny. Znajdziecie w nim wszelkie niezbędne regulaminy i noty prawne, w tym przede wszystkim mobilną wersję RAPR, która pozwoli Wam wędkować zawsze zgodnie z przepisami. Dodatkowo – regulaminy okręgów (o ile występują) uzupełniane przez nas w miarę możliwości na bieżąco.

 

 

11. Miesiąc

Dział sponsorowany przez firmę Dragon. Zawarte są w nim wybrane artykuły opisujące poszczególne metody połowu oraz sprzęt marki, polecany szczególnie w danym okresie sezonu. Słowem - najważniejsza i najciekawsza wiedza dostępna szybko i przystępnie. No i aktualizowana co miesiąc.

 

 

12. Nowości Dragona

 Drugi dział sponsorowany w naszej aplikacji. Dzięki niemu możecie w szybki sposób dowiedzieć się o nowościach w ofercie firmy i być na bieżąco w kwestii sprzętowej.

 

 

Wydawałoby się, że to wszystko, ale … nie do końca. Aplikacja mobilna Pomocnik Wędkarza ma dla Was coś jeszcze! Z dość dużą częstotliwością organizujemy dla Was konkursy, w których do wygrania są niezwykle atrakcyjne i wartościowe nagrody. Co ważne – aby otrzymywać o nich informację należy aktualizować naszą aplikację za każdym razem, gdy pojawi się aktualizacja. Najłatwiej ustawić aktualizację automatyczną która sprawi, że nie będziecie musieli pamiętać o tym szczególe. Już teraz zapraszamy do pobrania naszej w pełni darmowej aplikacji Pomocnik Wędkarza ze sklepu Google Play.

 

 

Szczegóły znajdziecie na stronie www.pomocnik-wedkarza.pl
Zapraszamy również do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na Facebooku: www.facebook.com/pomocnikwedkarza

 

Pozdrawiamy!

Pomocnik Wędkarza

 

Komentarze użytkowników

Kochan

Świetna apka ! Mam zainstalowaną już od jakiegoś czasu

Zaloguj się aby dodać komentarz