Skocz do zawartości
tokarex pontony

Książka którą możecie polecić.


Sebastian1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W związku z bardzo długą kilkunastoletnią przerwą w wędkowaniu chcę odświeżyć sobie wszelkie podstawy, rady,wskazówki informacje dotyczące wędkowania.Chcę też zapoznać się z informacjami na temat okresów ochronnych ,wymiarów, dozwolonych przynęt w danym okresie.Jednym słowem-proszę o podanie tytułu książki w której te wszystkie informacje będą zawarte gdyż serfowanie po internecie i szukanie każdej informacji z osobna jest zbyt długotrwałe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość CEN Skillz

Zacznijmy od tego czy posiadasz kartę wędkarską? Nic nie napisałeś jaką metodą chcesz łowić. Na początek porób sobie testy oraz kup Wędkarstwo bez tajemnic Autor: Zalewski Tadeusz, Sikora Adam, Kolendowicz Jacek.

A tutaj masz testy dzięki którym dowiesz się o okresach, wymiarach itp. http://www.kartawedkarska.pl/przykladowe_pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CEN Skillz

Najlepiej jakbyś zaczął od nauki właśnie na tej stronie i sobie ją wyrobił :smile: to tak jak z prawem jazdy, nie będziesz mieć jak nie będziesz znać przepisów, a jak złamiesz poniesiesz prawdopodobnie tego konsekwencje, bo chyba zamiaru łowić bez zezwolenia tam gdzie potrzebne nie masz zamiaru :lol:

Pewnie masz gdzieś niedaleko empik, tutaj masz spis książek wędkarskich, szukaj takie co mają w tytule "spławik",abd wędkowania, początki itp. :

http://www.empik.com/ksiazki/sport-i-wypoczynek/wedkarstwo,3107042018,s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś zaczął od nauki właśnie na tej stronie i sobie ją wyrobił :smile: to tak jak z prawem jazdy, nie będziesz mieć jak nie będziesz znać przepisów, a jak złamiesz poniesiesz prawdopodobnie tego konsekwencje, bo chyba zamiaru łowić bez zezwolenia tam gdzie potrzebne nie masz zamiaru :lol:

Pewnie masz gdzieś niedaleko empik, tutaj masz spis książek wędkarskich, szukaj takie co mają w tytule "spławik",abd wędkowania, początki itp. :

http://www.empik.com/ksiazki/sport-i-wypoczynek/wedkarstwo,3107042018,s

Najprawdopodobniej kartę będę robił z początkiem roku 2014.Zbliża się nieuchronnie jesien potem zima...zaplanowałem sobie do wiosny zgromadzić niezbędną wiedzę zakupić "na spokojnie"niezbędny sprzęt tak ażeby wraz z pierwszymi promieniami wiosennymi rozpocząć swoją przygodę wędkarską.

Czy dobrze to sobie wymyśliłem-nie mnie tu oceniać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie kupowanie ksiazek a pieniadze przeznacz na sprzet wedkarski. Czytaj artykuly w internecie i przegladaj fora, nie potrzebujesz wiecej na poczatek. Zawartosc haczyka wystarczylaby do napisania kilkunastu ksiazek wedkarskich i pewnie kilku do psychologii :lol:

Kiedy czegos nie rozumiesz zadawaj pytania, jest nas tylu ze na pewno ktos bedzie znal odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazkowe porady sa do znalezienia przez google. Wpisz slowo kluczowe "wezly wedkarskie" albo "wiazanie haczyka" Oprocz rysunkow sa jeszcze filmy.

Przejrzyj dokladnie forum, wszystkie dzialy ktore moga Cie interesowac. Zajelo mi to kilka dni i moge potwierdzic ze pozbedziesz sie wielu watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.