Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feeder i Match a może Picker i ...


jackgal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Nie jestem nowicjuszem jeżeli chodzi o łowienie ale też nie jestem żadnym tam wytrawnym wędkarzem już nie wspomnę o zawodowstwie .

Do tej pory łowiłem na wędkach i kołowrotkach marketowych gdzie cw. wędki nie miało żadnego znaczenia a kołowrotek był najtańszy -kupowałem co było i zakładałem co szło – czyli jedna wędka do wszystkiego.

Ponieważ chciałbym teraz połowić troszkę poważniej mam do Was pytanie czy takie zestawy które skompletowałem będą dobre – i nie koniecznie chodzi mi o firmę

Dodam że 70% połowów będzie się odbywało na jeziorze Margonińskim z pomostu reszta to typowe stawy jakich wiele – na jakiś konkretny gatunek ryby się nie nastawiam

1. Wędka do połowu spławikowego

- wędka - JAXON CANTARA MATCH 3,30m 5-15g

- kołowrotek - JAXON VICTUS FDV 100

- spławiki 3,5g – 5g

- żyłka 0,16-0,20

Wybrałem tą wędkę z uwagi iż można nią wykonywać dalekie rzuty co przy łowieniu z pomostu nie ma znaczenia ale z brzegu stawu pewnie tak i do tego lekki kręciołek – jeżeli wyszedłem z błędnego założenia to proszę o podanie jaka inna wędka będzie dobra ??

2. Wędka do połowu gruntowego

- wędka - JAXON BLACK ARROW FEEDER 3,30m 40-80g

- kołowrotek - JAXON MADNET CARO FRXL 300

- sprężyna 15-20g

-żyłka 0,25-0,35

Wybrałem tą wędkę z uwagi na nie za mały nie za duży ciężar cw no i kręciołek z wolnym biegiem - czy to dobry wybór ?? A może jakąś karpiówkę z małym cw - tylko czy ona nie będzie sztywna jak kołek ??

Mówią że wędka spławikowa 3,30 jest trochę krótka ale nie lubię długich wędzisk i to 3,30 to maks. Ogólnie się zastanawiałem czy zamiast kija matchowego nie użyć jakiego pickera 10-30 żeby możną było łowić na spławik i ewentualnie grunt ale znowu te wędziska są jeszcze krótsze - a może coś polecicie ??

Pozdrawiam

jackgal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jak dla mnie zestawy są dobre. Co do wędki matchowej to sprawdzi się ona jeśli będziesz łowił na czystej wodzie. Jeśli jednak masz zamiar łowić przy roślinności wynurzonej bądź jakichkolwiek zaczepach, to wtedy lepszy będzie jakiś teleskop albo właśnie picker do 30-40g. Ja łapię na spławik właśnie na takie wędki, pomaga to w holu waleczniejszych ryb (np. moich ulubionych linów) w czepliwej wodzie. Wtedy można pomyśleć też o troszkę grubszej żyłce. Ten feeder w zupełności ci wystarczy, na trupka i żywca też jakoś połowisz. Kręciołki jak na moje stykną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym roku strasznie jest zakwitnięte jezioro na którym łowię więc rozumiem że picker będzie lepszy - właśnie pytanko czy picker to to samo co winklepicker ?

Znalazłem taki kijek:

Jaxon Black Arrow Winklepicker 3,00m./10-30g lub wersja 2,70 ale chyba lepszy do typowego spławika 3,5-5g będzie dłuższy kijek

Rozumiem że takie wędzisko mogę również użyć na spławik żywcowy powiedzmy 8-10g lub mały koszyczek 10g ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koszyk tak, na żywca będzie już to zbyt delikatna wędka, do połowu na żywca ten feeder jeszcze się nada. Tylko kwestia czy chcesz koniecznie tego pickera... ja preferowałbym zwykły teleskop do 40g, brak delikatnej szczytówki pomoże i w siłowym holu w zielsku i przy wyrzutach zapakowaną sprężyną. Chyba, że masz zamiar łowić typowo na DS... wtedy picker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jezioro czy staw , wystarczy wędzisko spiningowe 3m . do 30cw - połowisz nim ze spławikiem przelotowym , jak i na sprężynę gdzie sygnalizatorem brań będzie ''bombka''

Picker na spławik się nie nadaje , ma za małe przelotki ,gdzie może czepiać się supełek od gruntowanie spławika.Mam matchówkę 3,90 którą łowię na rzece z spławikiem stałym ,ale jak wybieram się na jezioro , to wolę wędkę spiningową , mam też feedery czy pickera , na jezioro dla mnie lepszy jest kij spiningowy :mrgreen: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.