Skocz do zawartości
tokarex pontony

feeder czy karpiówka?


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

chce kupić nowy kijek i mam problem od tygodnia czytam czy taki czy taki i nie mogę się zdecydować. proszę o podpowiedź otóż szukam kija do gruntu od płoci poprzez leszcza karpia a skończywszy na żywcu i wątróbce:) tak wiem chciał bym jednego do wszystkiego ale wiem że sie nie da. wędkuje wieczorem i w nocy więc feeder ma już minusa, gdyż jakoś trzeba ją kontrolować a nie wiem czy pipsen mu da rade, z drugiej strony karpiówka wytrzymała mocna z zapasem można zastosować bombkę i pipsen tylko pytanie czy będę widział delikatne brania i czy hol będzie przyjemny czy tylko jak zwykłej pały sztywnej i nic nie pracującej no chyba że siądzie sum czy coś większego? mam zagwostke i proszę o podpowiedz. aha głównie łowie w odrze na kanałach, Bajkał, Prężyce

mysle nad dwoma kijami mikado:

Sensei Medium Carp:

http://www.katalog.mikado.pl/katalog/wedki/karpiowki/sensei_medium_carp1/

Trython Feeder:

http://www.katalog.mikado.pl/katalog/wedki/feedery_i_pickery/trython_feeder/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kolego gryzon, sam nie wiesz czego chcesz :roll:

Moim zdaniem do tak szerokiego zakresu najlepszym rozwiązaniem będzie uniwersalny teleskop 3,6 m, i ciężarze wyrzutu 50-100, 50-120 gramów. W cenie do 200 zł jest z czego wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniwersalny teleskop to mam, to znaczy miałem kilka wędek zrobiłem porządek i sprzedałem co było zbędne zostawiłem jeden krótszy teleskop na spławiczek i jeden uniwersalny kupiłem spining mikado sensej 5-25 + spro pasion 720 i został mi kołowrotek z wolnym biegiem który chce na coś założyć tylko na co ? pytanie mocny feeder na sandacza czy karpia też się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniwersalny teleskop to mam, to znaczy miałem kilka wędek zrobiłem porządek i sprzedałem co było zbędne zostawiłem jeden krótszy teleskop na spławiczek i jeden uniwersalny kupiłem spining mikado sensej 5-25 + spro pasion 720 i został mi kołowrotek z wolnym biegiem który chce na coś założyć tylko na co ? pytanie mocny feeder na sandacza czy karpia też się nada?

Coś czuję kolego, że chyba niewiele czasu spędzasz nad wodą? Zacznij stosować sprzęt w praktyce i zobaczysz co się do czego przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym ci dokładnie jak pisze tomek1. Dobry teleskop powinien ci wystarczyć. Z bombką nie ma problemu z widocznością delikatnych brań.

Ale skoro zostawiłes sobie jeden uniwersalny to czy z nim jest cos nie tak?

Masz nadwyżkę w postaci kołowrotka więc albo sprzedajesz go albo masz miejsce na następną wędkę.

Wszystko zależy ile czasu i jak wędkujesz.

Dla moich preferencji (nie twoich) ja wolałbym:

dobry teleskop i drugi feeder

niż

dobry teleskop i karpiówka.

A jeszcze inni karpiówkę i feeder :-)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie skłaniam się do feedera a nie wiesz jak to jest że zawsze jakiejś wędki brakuje? pozbyłem się starszych teleskopów i wędek których nie używałem za często dlatego bo chciałem odświeżyć swój skład a nie mieć ich 10 czy dwadzieścia leżących w piwnicy czy szafie a tak się komuś jeszcze przydadzą a ja będę miał nowsze modele:) więc najpierw feeder a później karpiówka:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.