Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jeziorowy Sandacz z brzegu


RTS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od początku mojej przygody wędkarskiej zajmowalem sie wedkarstwem splawikowym ( zestaw skrocony, pelny zestaw, match ). Od paru lat zaczalem lowic tez na spinning, glownie szczupaki, okonie. Lowie teraz na jeziorze w ktorym jest duza populacja sandacza, chcialbym sie dobrac do tej ryby spinningem. Niestety nie posiadam łodki wiec wiec bede lowil z brzegu. Tu sie rodza moje pytania. Czy ktos moglby mi opisac z grubsza sprzet jakim mam lowic?- Dlugosc wedki,akcja wedki(moga byc konkretne nazwy wedzisk ), grubosc pleciony, przynety, ciezar glowki. Jakie miejsca mam typowac, do oblawiania? Metody prowadzenia przynęty: Łowić z opadu, na szuranego itp? Wszelkie wskazowki mile widziane.

Opis jeziora:

Jezioro jest wydłużone, rozciągnięte z północnego-zachodu na południowy-wschód.

Przez zbiornik przepływa rzeka. Głębokość: Maks. - 9,1 m; śr. - 4,7 m. Nurt słaby, jezioro wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

sandacze są kapryśne i tutaj podstawą jest informacja gdzie przebywają, znajomość łowiska to najważniejsza kwestia, jeśli mówimy o jeziorze rynnowym to ja osobiście szukałbym sandałów z brzegu w miejscu gdzie dasz radę spenetrować przynętami moment uskoku rynny ,wszelkie doły ,rowy i zagłębienia to jeśli chodzi o dzień ,wieczorem pokusiłbym się o szukanie smoków na jakichś fajnych blatach gdzie spławia się drobnica, oczywiście namierzenie kamiennego dna i wszelkich przeszkód podwodnych typu zatopione drzewa itede itepe mogą przynieść Ci sukces, co do sprzętu ja np. jestem zakochany we wklejankach z cw do 40 / 45 g jeśli chodzi o brzeg zapewne nie warto uciekać poniżej 2.7m w kwestii długości, co do plecionki używam czerwonych i żółtych fluo pletek w zależności od łowiska od 0.12 mm do 0.15mm i mi one pasują ,gramatury główek są ściśle uzależnione po pierwsze od głębokości łowiska po drugie od tego jak przynęte chcesz zaprezentować, ale przy tej głębokości jaką opisujesz myślę że powinieneś zaopatrzyć się w główki od 10 do 15 g i to w zupełności Ci wystarczy, kwestia przynęt to studnia bez dna nie mam zielonego pojęcia co akurat tam może owocować w ryby ale proponowałbym zacząć od klasyków troszkę perły ,seledynu , marchewy , coca cola z brokatem , mi np. na wiśle w tym roku świetnie sprawdza się chucky dragona ,lunatic też nie odstępuje mu z łownością, na sandacze zawsze zabieram osobne pudełko z samymi kopytami mikado fish hunter bo wg mnie biją kolorami mannsa i relaxa po całej linii zresztą prace też mają dość ciekawą wielkość gumy też często jest bramą do sukcesu bo wg mnie sandacz wybiera ofiary bardzo selektywnie, używam gum od 8 do nawet 15cm i kwestia prowadzenia to też wielka niewiadoma, staraj się obławiać miejscówki prowadząc przynętę wieloma sposobami od powolnego klasycznego opadu, przez agresywne skoki z ciężką główką po leniwe przeciąganie przynęty po dnie, wieczorami sandacz też często żeruje lekko pod powierzchnią więc nie głupim pomysłem będzie próba z 4-5 g główką np. przy większej rozmiarowo gumie aby nie ograniczać zasięgu rzutu, istotną informacją dla Ciebie będzie również znajomość populacji ryb w akwenie, bo znam miejsca gdzie np. ludzie łowią sandacze na gumy imitujące małe leszcze, wieczorami spora rzesza wędkarzy szuka sandałów z woblerami chociaż ja osobiście nigdy tego nie praktykowałem i jestem funem żelek w tej kwestii, tak na koniec powiem Ci że kluczem do sukcesu będzie ilość informacji jakie zbierzesz na miejscu bo to podstawa jeśli chodzi o połowy z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz!:) Informacje te wykorzystam nad woda. Podalbys mi jeszcze linki do modeli wedek dobrych na takie jezioro? Jak ktos ma jeszcze jakies spostrzezenia na ten temat to zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie szeroko wypowiadac , kazde jezioro ma swoje zasady i sekrety , pare rzeczy jakie mozna powiedziec to klasyka , kamieniste dno , wszelkie spady , blaciki , noca tam gdzie przebywa drobnica , mozna tez poobserwowac ganiajace sandacze drobnica pryska z wody nastepnie pojawia sie wir - tak wjezdza w drobnice sandacz . Ja niezaleznie od tego czy lowie z brzegu czy z lodzi używam krotkich wedek , mam dwie , St.croix Avid 2.05m xfast 5-18g oraz batson rx 7 4-18g 2.30 obydwa kije w jednym kawalku . A co do ciężaru glowek z brzegu do 15g ci w zupełnosci starczy pozdrawiam sandaczowcow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.