Skocz do zawartości
tokarex pontony

Policja a Straż ?


luki666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . byłem na rybkach bez karty ( kupiłem wędkę i poszedłem ze znajomymi którzy też nie mają wędki ,bo razem pracujemy jak "no lify" ) wpadł chyba policjant ,piszę chyba bo po wyligytymowaniu go miał wielkie oburzenie że ktoś się ośmielił .

Nas było czworo ,ich dwoje z czego tylko jeden pokazał legitymację z daleka i się nie przedstawił ....

Byliśmy raz na rybach ,po czym straciliśmy wędki ,a nawet nie wiemy kto je zabrał ...

Grozili że wezmą "sukę " i nas zamkną , obaj byli po cywilu , ale tylko jeden z daleka pokazał legitymację, drugi nic..

Czy ZWYKŁY człowiek nie może zapytać policjanta o wylegitymowanie się ?? bo już staję się wrogiem publicznym??????

Dodam że owy policjant był był wielką niewiadomą ,bo nic o nim nie wiemy ...

Zabrali sprzęt i zostawili nam pokwitowanie ,które może można odebrać ...

Moje pytanie brzmi - czy policjant - sam - może sprawdzić ludzi nie przedstawiając się i burząc się po pytaniu o legitymację ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Hmm... Co do kwestii policjanta. Policjant tez człowiek i skoro twierdzi ze nim jest - niech się wylegitymuje. Ma taki obowiązek i musi to zrobić. Bez najmniejszego ale.

Masz prawo o to prosić. A skoro robi jakieś problemy - wzywasz inna jednostkę policji skoro masz wątpliwości.

Co do kwestii: "byłem na rybkach bez karty"... Skoro oficjalnie piszesz o tym ze byłeś kłusować ty jak i twoi znajomi - weź się zastanów czy aby w dobrym miejscu kreślisz posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Co do kwestii policjanta. Policjant tez człowiek i skoro twierdzi ze nim jest - niech się wylegitymuje. Ma taki obowiązek i musi to zrobić. Bez najmniejszego ale.

Masz prawo o to prosić. A skoro robi jakieś problemy - wzywasz inna jednostkę policji skoro masz wątpliwości.

Co do kwestii: "byłem na rybkach bez karty"... Skoro oficjalnie piszesz o tym ze byłeś kłusować ty jak i twoi znajomi - weź się zastanów czy aby w dobrym miejscu kreślisz posty.

W odpowiednim miejscu ,bo po to jest forum , to że policjant ma prawo mnie wylegitymować wiedziałem ,ale każdy czy to strażnik czy policjant ma obowiązek się wylegitymować i przedstawić .W tym przypadku tylko jeden to zrobił ale nie przedstawiając się ,pokazał z daleka odznakę i posprzątał wędki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda osoba, sprawdzająca ci dokumenty (i prowadząca jakiekolwiek inne czynności) ma obowiązek podać z jakiej jest jednostki oraz swoje imię i nazwisko.

Nie zmienia to faktu, że forum dotyczy wędkarzy. Policjant/strażnik zachował się może nieprofesjonalnie i niezgodnie z prawem, ale ty kolego - jesteś jak dotychczas zwykłym kłusownikiem. I zastanawiam się, co by ci to dało, gdybyś wiedział, że wedki zabrał Pan Jerzy Nowak? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.