Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

No to i ja coś dorzucę na temat dzisiejszego połowu. :razz:

Wydaje mi się że widziałem kolege JAREKSM na stawie nr 7 jak łowił z opadu

Ta, to pewnie byłem ja. Uczę się tej metody, ale problem leży nie w technice czy sprzęcie, lecz w masakrycznym BRAKU RYB. Salmiak, w pełni się z Tobą zgadzam i pozdrawiam.

Po 5 godzinach łażenia nie miałem kontaku z rybą. I to nie pierwszy raz. Dlatego ten rok poświęciłem właśnie białej rybie. A za drapieżnikiem latam od tak, bo nie czas na białoryb.

od wiosny ruszam ostro z karpiowaniem
i ja o tym myślę. Zwłaszcza o połowach karpi w Czechach, zupełnie inne realia. Spotkanie z karpiszonem +10kg to żadna sensacja. Zapisać się do koło w Czechach i już. Ale najpierw chcę rozpracować NYSĘ pod kątem ulubionych kleni :mrgreen:

Tak na marginesie: dobrze że nie zrobiliśmy koleżeńskich zawodów w połowie drapieżnika, bo nagrody zabrał by pewnie organizator, a to z powodu nie wyłonienia zwycięzcy (brak ryb - więc brak nagrody) :mrgreen::mrgreen::mrgreen: .

Czas kończyć sezon, zwłaszcza że rano na Pilcach był już lód :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeChifre karpie na Pilcach są na każdym stawie. .

Jareksm ja przymierzałem się do karpiowania już w tym roku, ale myśleć o tym zacząłem dopiero pod koniec lata, wtedy też zacząłem trochu czytać i zdobywać wiedzę w tej dziedzinie, kupiłem nawet tripoda, porządne sygnałki i dwa kręcioły typu Big Pit Sangera Anacondy. Na wiosnę kije, podbierak,namiot i resztę, dlatego zaczynam zbierać kasę i trzeba zaczął łowić normalne ryby. Chłopaki miałem okazje być w tym roku na Topoli z moim bratem. Siedzieliśmy od wioski i rzucaliśmy feederkami. Przyjechali karpiarze, rozkładali się około 4 godzin ;-) ale sprzęt 8-) . Pokazywali nam zdjęcia z karpikami z Topoli heheh masakra, ale taki 10 kg to jak dla nas taki leszczyk 25 cm na Pilcach. Przy dobrym żerowaniu twierdzili, że mają odjazd średnio co trzy godziny. Amury i leszcze kolosy. Jarku na Pilcach też są karpie. Nie wiem czy spotkaliście już karpiarzy z Kamieńca czy z Nowej Rudy, którzy zasiadają się na 9-tce, 7-mce i 1-nce. Niech wam pokażą zdjęcia z Pilc z rybkami. - kłaniam się do stóp. 2-3 dni nęcenia, ale grubego i efekty są !!! Nawet nie trzeba wywozić, rakieta zanętowa, siatki z PVA, i kobra do kulek proteinowych i łowimy z brzegu. No zima tuż tuż i mam co czytać ;-) ps. polecam na youtubie fajny filmik, wart obejżenia. wpiszcie: Imperial Baits present - Carp TOTAL Trailer

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze komentarze i ze smutkiem stwierdzam, że na Pilcach ryby coraz mniej, za to więcej grillowiczów i imprezowiczów oraz kłusowników. To sa wody PZW i jesli nie będzie odpowiednich zarybień to Pilce staną się miejscem rekreacynym typu pływanie i opalnanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty gadzasz kazdy staw juz przymarza??

Na 7-ce byłem ok. 11.00. Nie było jeszcze wiatru, a staw był przymarznięty w 40%. Później przyszedł wiatr i delikatny lód zepchał do brzegu. Lód był też na 15.

Jeżeli był tam to pewnie na innych też będzie lada dzień. Jak nie będzie wiatru to lipa.

Salmiak, następny rok poświecę białej rybce :wink: Będę w kontakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, są smoki amury i karpie ponad dyche :) sam widzialem jak panowie na zasiadce ciągli. Ryby wracały do wody. Pisałem pewnie o tym kilka stron wcześniej. Numeru stawu nie podam publicznie, bo niechce, żeby Ci co lubią jeść to przeczytali :P jak coś pw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mała uwaga dotycząca ostatnich dyskusji w tym temacie:

Jest na forum w odpowiednim miejscu odpowiedni temat w którym można się wzajemnie wypowiedzieć na swój temat. Oczywiście regulamin również tam obowiązuje.

Natomiast w dalszej części tego wątku chciałbym widzieć tylko i wyłącznie dyskusje dotyczące tematu czyli PILC. I jakiekolwiek odbieganie od tematu w kierunkach osobistych lub z nim nie związanych, złośliwe komentarze, aluzje - jest zbędne i nie będzie tu kontynuowane.

Tak, więc wracając do tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno po powodzi komuś z hodowli "wymyło" sporo karpia dużego :) - dziadek spotkany na cmentarnym opowiadał - "takie sztuki były, że rzucałeś kapsel od piwa a ten podpływał, łykał i zaraz wypluwał" :)

Ale co do teraźniejszości to słyszałem, że 20+ się zdarzają niektórym maniakom, choć często i tygodniowe zasiadki nie dają efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu też przypałętał się jakiś dziadek i chwalił się, że na Dzbanowskim w zatoczce koł lasku w maju, jak leszcz miał tarło, to rzucał największą blachą i zahaczał je za grzbiet. Wyraziłem zniesmaczenie i pogoniłem dziada. Te dziadki to zmora, komunistyczny odpad, żrą każdą rybę, tak jak wrzucanie kapsli do wody i chwalenie się , że karp je wypluwa, no ciemnogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka dawidmax,

przepraszam a na Pilcach są pstrągi bo zapomniałem

chyba mrożone :mrgreen:

Sorki, to taki żarcik.

Pilce to wyrobiska pożwirowe, szansa na spotkanie z kropkiem jest mniejsza niż z jesiotrem. Co oznacza że jest mała, ale nie wykluczona. Według większości tam łowiących pstrągów nie ma,a wynika to z charakteru tych wód. Traktować je należy jako wody nizinne. Ale nie zapominajmy że są one zasilane przez potok chyba Ożarówkę, gdzie kropka można było spotkać. Tak więc nie jest to niemożliwe ale bardzo mało prawdopodobne.

A tak, po za tym wszystkim, bardzo się cieszę że Tacy młodzi ludzie jak Ty interesują się Pilcami. Pozdro dla Ciebie i pisz o wszelkich plotkach na temat PILC :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tam Twoje połowy? czy już zdałeś sprzęt?
ta, poddałem się dzisiaj. :mrgreen: Nawet nie wyruszyłem Był to pierwszy weekend od ho, ho a może i dłużej.

Sprzęt zakonserwowany. teraz w necie małe zakupy. Od stycznia ruszam na Orlicę. :wink:

Acha, odczytaj PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.