Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Damy radę, ale cholera to zimno mnie przeraża. Trzeba by było coś na rozgrzewkę :mrgreen: . Wiem, wiem. Jak wpadłem ostatnio do ciebie to o nic nie musiałem się martwić, bo wszystko było na miejscu tzn. wędki w wodzie, robaki w pudełkach, zanęta w wiaderku a w na stoliku..... tak tak... fajnie powspominać. Teraz ja organizację przejmuję. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2, nie ma sprawy :grin: , ale namiocik ma fajny z przedsionkiem, w nocy butla gazowa do ogrzania i na prawdę w namiocie cieplutko jak w domu, wszystko mam spraktykowane, także szykuj się, zanęta na płoć, świetliki i płocie nasze, a wnocy herbata z prądem i damy radę. Z doświadczenia wiem, że jak nad wodą w "moim" miejscu jest zimno, wieje i od czasu do czsu pokropi lekki deszczyk i nie ma słońca to efekty są :).....ale na karpie jestem z Wami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Byłem wczoraj na Dzbanowskim ze spinem od strony ulicy,na stromym brzegu i przez 2 godz nic sie nie udało złapać.Potem przeszedłem na cypel miedzy czciny i udało mi sie wyciągnąc .....................radiomagnetofon :mrgreen: ale nie byle jaki,2-kasetowy i jeszcze miał baterie :cry: Dziwi bezmyslnosc co niektórych ludzi(wędkarzy) bo ciężko uwierzyc że to radio pochodzi z powodzi 97 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Serdecznie. Jestem tu pierwszy raz i mogę wiele powiedzieć na temat żwirowisk w Pilcach. Spędziłem tam całe dzieciństwo i przyznam, że to ludzie przyczynili się do małej populacji Karpia, Karasia, Amura itd. Oczywiście w dalszym ciągu mamy piękne i okazowe Karpie czy Liny ale pytanie do większości wędkarzy (ALA wędkarzy), Co po takich hucznych imprezach zrobiliście z butelkami i śmieciami? Pilce to piękne stawy ale nie ma co liczyć na letnie popołudniowe wypady z nadzieją na duże okazy :) W czasie letnim ta ryba jest już przekarmiona i całe dni spędza w swoich kryjówkach. Jeżeli szykuje się na weekendowy wypad na Pilce robię już to w piątek popołudniu. Najlepsze efekty będziecie mieli nocą... O ile kilka metrów dalej nie będzie DISCO (Ci ALA wędkarze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pilcach to dopiero sa melanze. kiedys byla impreza na stawie nr 1 na plazy to rano sie kurde obudzilem na 7. to byly czasy :lol:

smieci jest tam bardzo duzo. ja jak jestem czasem to zbieram to co jest kolo mojego stanowiska i wyrzucam pozniej do kontenerow

a bylem w sobote na zasiadce, ale nic specjalnego. jeden szczuply 50cm to wypuscilem. taki jakis wyglodnialy byl ale powiem wam ze walczyl nawet bo slaby zestaw mialem. zylka 0,16 glowna :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staw nr 1 (była Świniarnia) Jest w czasie letnim najbardziej przenęconym stawem na żwirowiskach. Powodów jest kilka... 1.Najlepszy dojazd. 2.Wiele stanowisk do rozbicia z namiotem. 3.Piękny staw. 4.Świetna opinia żyjących tam ryb. itd. Można wymieniać bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staw nr 1 (była Świniarnia) Jest w czasie letnim najbardziej przenęconym stawem na żwirowiskach. Powodów jest kilka... 1.Najlepszy dojazd. 2.Wiele stanowisk do rozbicia z namiotem. 3.Piękny staw. 4.Świetna opinia żyjących tam ryb. itd. Można wymieniać bez końca.

widze ze jestes expertem co do pilc :cool: to powiedz mi jesli wiesz ktore stawy sa najstarsze i z ktorego roku mniej wiecej, bo mnie to zawsze ciekawilo, a nigdzie nie ma odpowiedzi na to. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

O datę powstania stawów musiałbyś pytać najstarszych mieszkańców Pilc , tylko gdzie ich znaleźć? :mrgreen:. Najmłodsze stawy to dzbanowski i cmentarny na którym zacząłem łowić jakieś pięć lat od jego powstania, brały piękne płocie i leszcze. Pamietam jeszcze staw, który zniknął, znajdował się za mostkiem po prawej stronie tam gdzie znajduje się skład żwiru. Jeszcze mała ciekawostka z Pilc http://klodzko.naszemiasto.pl/artykul/1075813,pilce-tony-smieci-wyrzucili-przy-stawach,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mi jesli wiesz ktore stawy sa najstarsze i z ktorego roku mniej wiecej, bo mnie to zawsze ciekawilo, a nigdzie nie ma odpowiedzi na to. :o

Ja też próbowałem to ustalić http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1827&postdays=0&postorder=asc&start=645

Na pewno istniały w 70 latach, większość wędkujących potwierdza że 14 i 13 są najstarsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj nie wytrzymałem i pojechałem ze spinem . Byłem na cmentarnym i na kopalnianym i echo. Jedyne co to na ujściu rzeki z cmentarnego znalazłem padniętego potokowca miał ok 30-35cm. Na kopalnianym spotkałem jednego wędkarza (łowił na żywca) ale też był na zero. Pogoda jak na wiosnę ,chociaż trochę kalorii po świętach zostało spalonych :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak troche nam ryje wiatr przeorał, ale było spoko :) na stawie nr 2 też gościu małego niewymiarowego złowił. Przeszliśmy wszystkie trójki przez 4 i aż to 13-stek. Nic nie skubie także na garbatym ani na tamie kozielno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomciooz mi nie odpowiedzial, to moze ktos inny zna odpowiedz na moje pytanie? :razz:

Mój ojciec urodził się w '64 i mówi ,że pilce istniały już wtedy od około 10 lat, albo i dłużej. A mieszkał w Pilcach kilkanaście lat.

ps. jak był mały to na 1 stawie na sieć łapał rybki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie jeszcze kilka info i będziemy w domu. "po nitce do kłębka" he, he

Fajnie że szukacie info na temat Pilc.

Ja w następnym tygodniu napiszę pismo do Ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej w Ząbkowicach, Oni powinni mieć historię działek gruntu. Jak otrzymam info to wrzucę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy gdzie ja to widziałem... hym ostatnio w necie wygrzebałem że zarybili karpiem żwirownie tam gdzie kopią koło stawu nr 1. Chyba na pzw.org.pl/walbrzych . Wiecie coś o tym ?

Pozdrawiam,

ps. JAREKSM obiecałeś fotki z wypadów w Pilcach na priva. podeślij na maila. salmo3@o2.pl

ja też coś wygrzebię to podeślę.

dzięki ! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.