Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

suhhar, świniarnia to staw nr 1 ????, Cholera nigdy tam nie łowię wiec mi się myli. A na stronie PZW są zdjęcia zarybienia tego stawu na którym pracuje kopara.

Ciekawe czy rybki pochodzą z funduszu Okręgu Wałbrzych czy możne jakieś kolo (Bardo albo Kamieniec) się szarpnęło. Bo moje Lądeckie zarybia jedynie staw hodowlany w Lądku :oops::cry: (dla dziadków). I to jest cel statutowy mojego koła :oops: Dobrze że jest kilka osób ktore jeszcze walczą o Białą Lądecką. Ale to już inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzieki za zdjęcia, miło popatrzeć że cokolwiek wpuszczają.

To jest ten kopalniany staw 100%.

Dzbanowski to ten przy drodze Ożary-Dzbanów.

Nie zacząłem sezonu jeszcze , planuje koło marca a miałem wielka ochotę choć raz na lód ze znajomym podpatrzeć , a tu może jakiegoś feederka trzeba będzie może w lutym i w krótkim rękawku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świniarnia to ten za dzbanowskim i tam wpuscili a tam gdzie jest kopara to dzbanowski i jest tam zakaz połowu.

Hej Suhar, moim zdaniem trochę inaczej..

Jak do tej pory dzbanowskim nazywaliśmy ten który biegnie wzdłuż drogi Ozary-Dzbanów (na przykład patrz temat żwirownia dzbanowska założony przez Pilczyka)

Ten na którym są kopary - kopalniany.

Świniarnia to chyba jedynka, piszę chyba bo osobiscie raczej nie uzywałem tego określenia i tak wynikało mi z postów innych. Czy ktoś określał kopalniany jako świniarnia? - chyba nie..

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

a ja na 13a mialem dzisiaj szalone branie

bylem na rybach na lodzie podlodowka i te sprawy a tu nagle branie !

zacialem a tu opor niesamowity ciagne walcze ryba silna jak .... juz pod pokrywa lodu ja mam patrze a tu karp taki z 70cm i tu zaczal sie problem

bo zrobilem za male kolko na wedkowanie nastawialem sie na okonie i plocie

i karp uciekl a taki byl piekny i silny :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na 13a mialem dzisiaj szalone branie

bylem na rybach na lodzie podlodowka i te sprawy a tu nagle branie !

zacialem a tu opor niesamowity ciagne walcze ryba silna jak .... juz pod pokrywa lodu ja mam patrze a tu karp taki z 70cm i tu zaczal sie problem

bo zrobilem za male kolko na wedkowanie nastawialem sie na okonie i plocie

i karp uciekl a taki byl piekny i silny :evil::evil::evil:

No to nieźle :) nie myślałem że tam na 13 takie karpiki pływają , a ogólnie jak połowy z pod lodu , było coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiełb napisał/a:

"a ja na 13a mialem dzisiaj szalone branie

bylem na rybach na lodzie podlodowka i te sprawy a tu nagle branie !

zacialem a tu opor niesamowity ciagne walcze ryba silna jak .... juz pod pokrywa lodu ja mam patrze a tu karp taki z 70cm i tu zaczal sie problem

bo zrobilem za male kolko na wedkowanie nastawialem sie na okonie i plocie

i karp uciekl a taki byl piekny i silny :evil: :evil: :evil:"

hym.... no ja bym stawiał, że karp miał 73 cm. Pewnie nie chciał przejść przez przerębel ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby dobrze ocenić wielkość ryby pod lodem nie wyciągając jej jest tylko jeden dobry sposób. Przede wszystkim należy ocenić położenie oka względem ogona. Jeżeli oko daleko od płetwy ogonowej - to duża ryba, jak blisko - no to wiadomo że mała.

Jest to tzw. metoda na oko, to taka stara tradycja.......... ekstradycja...... :mrgreen:

Kiełb, ten karpik daleko miał oko od ogona? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ostatnich postów kiełbia można by wnioskować że karp skończył by w zamrażalniku wiec może i dobrze że ten otwór był za mały ?

takich karpiow to ja nie jem :razz:

robertxxx62

oprocz niego kilka malych ploci tak maks. 30 cm dlugosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
No ludziska jak tam sytuacja????

Ktoś gdzieś był? może coś widział?

Może sam jutro podskoczę - to zdam małą relację.

aregmax, a może Ty byłeś w pobliżu wody? - pozdrowionka. :cool:

byłem na 13,12,4,3 w piątek i jest jeszcze bardzo dużo lodu woda się troche podniosła i jest bardzo brudna zero brań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.