Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szybka Parabola


EsoxHunter

Rekomendowane odpowiedzi

Na nowy sezon planuję zakup wędki. Ma to być wędka szybka - komfortowe prowadzenie przynęty (poza agresywnym opadem), lecz o akcji środkowej (parabolicznej) - pewne trzymanie zaciętej ryby. Główne przeznaczenie wędki to szczupak, cw w okolicach 10-35g. Chciałbym zamknąć się w okolicach 500 zł, lecz do ciekawych propozycji coś dołożę. Upatrzyłem sobie dwie wędki:

SavageGear Titanium 279/10-32,

SavageGear Parabellum 279/10-34.

Proszę o opisanie tych dwóch parametrów przez osoby, które posiadają takie kije, bądź o zaproponowanie innego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Wszystko tu się wyklucza. Co to jest "szybka parabola" i ta parabola ma jeszcze być po to by "pewnie trzymać rybę"... Ale mniej więcej wiem o co ci chodzi i proponuję Phenixa Karabelę PST 895-2. Łowię nim i zapewniam, że i szybki i trzyma rybę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

tobie zapewne chodzi o wędzisko szybkie z progresywnym ugięciem, czyli uginające się pod rybą proporcjonalnie do jej wagi i obciążenia spinningu.

Takie właśnie spinningi wypuszcza Dragon, zerknij na X-treme, Ultima (troszkę wolniejsza od X-treme), oraz na nowe Team Dragon, myślę tutaj o 2.9 m 14-35 g o nazwie Big River. To nowość.

Nowe propozycje firmy znajdziesz tutaj, dzisiaj wkleiłem foto: http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=18868

Dział Spinning - wędzisko.

Trochę zmieniły się także Guide Select (polecam ci tę serię), jutro wkleję ich ofertę na 2014 r.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dobrze to nie ma, żebym lobbował firmę. nic z tego. Po prostu w miarę znam ten sprzęt, bo najczęściej go używam, z własnego wyboru. Kupuję u jednego sprzedawcy i mam taniej. Odpowiada mi akcja wędzisk tej firmy. Druga firma to Fenwick, ale długo jej w Polsce nie było i trzeba było ściągać z USA, a to już kosztuje a to nie na moją kieszeń. Dopiero od niedawna Fenwick pojawił się, można tak powiedzieć, masowo w Polsce.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.