Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Temperatura,a łowienie


artleep

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy.

Jako osoba łowiąca dopiero od 2 sezonów mam takie pytanie, a raczej wątpliwość. Mianowicie jak ma się łowienie w obecnej temp. (dzisiaj rano we Wrocławiu 3st) metodą spławikowo-gruntową do żerowanian ryb? Tzn. czy jest przy tak niskiej temperaturze szansa jeszcze złowić coś spokojnego żeru. Byłem dzisiaj na jeziorze Bajkał koło Wrocławia i jak nigdy poprostu nic. Często tam jeżdżę i zawsze jakieś płotki, krąpie czy karasie ogólnie coś się dzieje. Ogólnie zastanawiam się czy przy takiej temp. powietrza jest jeszcze szansa coś połowić tą metodą.

Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi czy komentarze:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
Według mnie najlepszy sezon na ryby z gruntu to listopad, grudzień. Gdy temperatura spada, ryby zaczynają się gromadzić w miejscach, gdzie przeczekają zimę. Poczytaj temat "wrocławska odra" a zobaczysz gdzie szukać takich miejsc.

Osobną kwestią jest to, czy powinno się trzebić ryby na ich zimowiskach. Z drugiej strony lepiej, żeby łowili tam wędkarze a nie kłusownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Krótkie pytanko. Jest taki moment kiedy temperatura wody zmienia się w zależności od głębokości. Wiadomo że latem najzimniej jest przy samym dnie, jesienią się to odwraca. Najcieplej robi się na dole woda ma stałą temperaturę 4stopni. Nazywa się to jakoś na s. Czy wiecie może jak określić kiedy to następuje w sensie w miare dokładnej daty, wiadomo że to zależy od pogody, ale załóżmy że dla warunków panujących w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumtarara Możesz być spokojny bo nie chodzi mi o ogałacanie zimowisk:) Poprostu zacząłem taki wątek bo ciągle jestem początkującym wędkarzem i każda wiedza jest mi cenna. Niestety ta z temperaturą (i ogólnie pogodą) w tle nadal sprawia mi kłopoty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre artykuły można znaleźć na stronie wedkarz.pl Przez kilka lat miałem prenumeratę i brakuje mi tego. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Temp wody to trudny temat, dużo zależy od ukształtowania i położenia zbiornika. Widziałem gdzieś ciekawy artykuł, poszukam i podzielę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszy sezon na ryby z gruntu to listopad, grudzień. Gdy temperatura spada, ryby zaczynają się gromadzić w miejscach, gdzie przeczekają zimę. Poczytaj temat "wrocławska odra" a zobaczysz gdzie szukać takich miejsc.

Listopad nie jest najlepszym czasem połowów z gruntu ze względu na sporą ilość niesionych z prądem rzeki liśćmi. W grudniu na grunt, to jedynie możesz połowić sobie klenie z gruntu ew. jakąś płoteczkę choć też pewnie się nie nałowisz. Ja swojego feedera już wyczyściłem i schowałem, a działam teraz tylko odległościówką. Jak dla mnie najlepsza pora właśnie na tą metodę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszy sezon na ryby z gruntu to listopad, grudzień. Gdy temperatura spada, ryby zaczynają się gromadzić w miejscach, gdzie przeczekają zimę. Poczytaj temat "wrocławska odra" a zobaczysz gdzie szukać takich miejsc.

Listopad nie jest najlepszym czasem połowów z gruntu ze względu na sporą ilość niesionych z prądem rzeki liśćmi. W grudniu na grunt, to jedynie możesz połowić sobie klenie z gruntu ew. jakąś płoteczkę choć też pewnie się nie nałowisz. Ja swojego feedera już wyczyściłem i schowałem, a działam teraz tylko odległościówką. Jak dla mnie najlepsza pora właśnie na tą metodę :wink:

Ja mam takie doświadczenia, Ty masz inne. Ale zapewniam, że w listopadzie w dolnośląskiej Odrze można połowić, polecam wspomniany wyżej temat. W tym roku już 2.XI. nie miałem problemu z płynącymi liśćmi, w październiku owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.