Skocz do zawartości
Dragon

Pogoda i pora dnia na szczupaka


amatorro

Rekomendowane odpowiedzi

proste pytanie: czy listopad to jeszcze dobry miesiąc na szczupłego?

Tak ;) Super

czy lepsze wyniki osiągacie teraz przed zmierzchem czy rano? słonecznie czy pochmurno?

Nie ma reguł, bo nieraz złowi się szczupaka rano, nieraz popoludniu, nieraz pod wieczór. Ale u mnie najbardziej szaleją wieczorem i rano - woda o tej godzinie żyje i co chwile jakieś rybki wyskakują nad tafle wody.

i jeszcze jedno ( może naiwne :wink: ): miałem branie z opadu , ale rybka sie spięła zanim ją zobaczyłem..

czy mógł to być szczupak ?

Pewnie że tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
maryaChi mi również tak to opisał starszy i spoko gość. Tylko on nie dozbrajał gumki kotwicą,, tylko przeginał trochę hak w bok - mówił że tak lepiej umiejscowi się w pysku szczupaka, hak główki wbijał tak, że wychodził brzuszkiem. Nie wiem jak to wtedy jest bo żyłka idzie od dołu. Chyba jest więcej zaczepów? Bo prowadząc przynętę po dnie będziemy je orać no i żyłka może się szybciej przetrzeć? Uderzając o dno. Więc przemyślając to wszystko... stwierdzam że raczej lepiej uzbroić kopyto wbijając hak w grzbiet :wink:

nie rozumiem pomysłu zbrojenia gumy z wyjściem haka przez brzuch a nie grzbiet;

ma to może jakieś znaczenie w przypadku, gdy uszko do mocowania przynęty wychodzi w osi haka ale większość główek ma uszko wychodzące z główki od strony kolanka i w takim przypadku nawet przy uzbrojeniu przez grzbiet hak i tak będzie skierowany w górę a guma będzie pływać brzuchem do góry;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.