Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

w tym roku nęcę miejsca i rybki są wszelkich rozmiarów nigdy nie jest tak że na jednym wypadzie nad jezioro nie komercyjne ciągasz same medalowe okazy, jak ktoś tak uważa to widać że zaczynał na płatnych stawach i teraz narzeka że nie można złowić rybki z marszu i nic dziwnego, ostatnie dwa lata zaliczam do najbardziej udanych a łowiąc rybki pakuję wszystko do siaty a na koniec robie selekcje zabieram parę rybek reszte puszczam wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeżeli jest drobnica to duża ryba też i moim zdaniem zabieranie ryb przez wędkarzy niema najmniejszego wpływu na ich populacje a komentowanie tego czy ktoś bierze czy nie bez sensu, ci co chcą łowić w kółko okazy niech sobie jadą na komercje i łowią te same ryby co tydzień tak jak jest z rekordowym karpiem w polsce ta ryba jest łowiona co co jakiś czas, żadna przyjemność z takiego wędkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest drobnica to duża ryba też

Oczywiście ,ale ta większa ryba ostatnio coś wybredna :D,a co do zabierania ryb to jak ktoś od czasu do czasu zje sobie rybę to też moim zdaniem niema takiego znaczenia ,ale zapychanie zamrażalnika rybami na siłę to raczej ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie odzywać. Niestety jest to mocniejsze ode mnie. :neutral:

I myślę, że dla zdrowia całego forum będzie jeśli takie przegięcia admini i moderatorzy też będą dusić w zarodku, bo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, a przeginanie w żadną stronę nie powinno mieć miejsca.

Ale napier... na każdego usera który napisze że wziął rybę to przesada.

Podsumowanie dyskusji tymi słowami moim skromnym zdaniem jest właśnie przegięciem. Jesteś kolejną osoba w tym temacie powtarzającą słowa które tak na prawdę tu nie padły.

Z mięsiarstwem sobie poradziliśmy

Poradziliśmy? W jaki sposób? Już nie ma wśród braci wędkarskiej mięsiarzy?

z osobami po chamsku piętnującymi tych co zabiorą kilka rybek i o tym napiszą - też należy coś zrobić.

W takim razie, jeśli możesz to wskaż chociaż jednego użytkownika piętnującego innych za zabieranie kilku rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się widzi że ktoś ewidentnie jest mięsiarzem i się po forum panoszy - pisze się do admina czy moda, od tego właśnie są.

Możesz mi wytłumaczyć kto to jest mięsiarz??

Dlaczego tak nazywasz daną osobę??

Wiesz jakie są tego konsekwęcje prawne?? Kodeks karny się kłania a jak to nie pomoże to kodeks cywilny. :idea::idea:

Ja pisze tak bo jestem przeciwnikiem nazywania kogo kolwiek "mięsiarzem".... :roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja "mięsiarza" jest bardzo prosta.

Aktualności | 2011-06-04 | Publikujący: Społeczna Straż Rybacka Powiat Dzierżoniów Wydrukuj

1. Mięsiarzowi zawsze muszą się zwrócić wszelkie opłaty, jakie wnosi łącznie z kosztami dojazdu do łowiska.

2. Mięsiarz nigdy nie odpuszcza, dopóki ryba bierze to będzie siedział na łowisku cały dzień i nie daj Bóg jak ktoś zająłby wcześniej jego miejsce ( i co za durnie wymyślili te limity i wymiary ochronne).

3. Mięsiarzowi wszystko przeszkadza, krzewy, drzewa, trzcina i inna roślinność nadwodna, ptaki, które wyławiają "jego opłacone" ryby, a najbardziej koledzy wędkarze, którym ryba bierze, a jemu przez pół dnia nawet nie "pykło".

4. Mięsiarz nigdy nie może doczekać się otwarcia łowiska po zarybieniu. Przybywa na łowisko od kilku do nawet kilkunastu godzin wcześniej i czeka przy wcześniej upatrzonym stanowisku, aby czasami nikt mu go wcześniej nie zajął.

5. Mięsiarz niezadowolony z pobytu na łowisku, (bo nic nie złowił, a przecież mu się należy) zastawia po sobie wszystkie śmieci, jakie przywiózł na całodzienną wyprawę.

6. Dla mięsiarza najgłupszym wędkarzem jest taki, co na ryby jeździ dla relaksu, dla którego nie jest ważne czy dzisiaj coś złowi czy nie, ale to, że przyjemnie spędzi czas na wodą korzystając z uroków przyrody. Ale tacy wędkarze są wręcz przez niego uwielbiani, bo przecież dzięki nim dla mięsiarza zostaje więcej ryb.

Teraz uderzmy sie w pierś i ilu taki widzimy przed oczami naszej wyobraźni. Ten opis to nie jest wymysł, ale doświadczenia z pobytu nad łowiskami.

źródło wedkuje.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spooooko ale udowodnijcie komuś że ktoś zabiera niewymiarki itp ale nie nazywajcie kogoś kto łowi zgodnie z RAPR mięsiarzem ok??

Ja mam w dupie takie opinie ale niezawacham się i proponuje to wszystkim kolegom użycie sądu przeciwko ludziom którzy takie głupoty gadają. Bo łatwo się pisze a gacie osrane będą jak będzie trzeba wystąpić przed sądem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up proponuje hmm wyluzowac sie lub dorosnąc;]

niepotrzebne skreslic;]

ja np.ciezko pracuje zeby w tym kraju zylo sie lepiej, a gdy mam czas wolny to wedkuje a nie biegam po sadach-.- ...proponuje sprobowac tego samego, sadze ze to o wiele przyjemniejsza i na dodatek zgodna z tematyka forum forma relaxu ;]

edit:

wracajac dodalbym jeszcze jeden punkt:

miesiarz zawsze trzyma zapasowe drzewko zapachowe w bagazniku swojego samochodu;]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że nasze polskie Sądy mają dużo ważniejszych spraw niż rozpatrywanie czy ktos kogos nazwal miesiarzem :grin: Miesiarz to chyba zbyt ogólnikowe pojęcie żeby sprawą zajmował się Sąd. Równie dobrze to osoba która mówi brzydkie wyrazy :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jeśli możesz to wskaż chociaż jednego użytkownika piętnującego innych za zabieranie kilku rybek.

:mrgreen: Poczytaj forum sam znajdziesz.Pozatym nie potrafie zrozumieć jednej kwesti o której pisałem już wcześniej , dlaczego w tym temacie tworzy sie cały czas sąd jednych nad drugimi. Temat ten to rodzaj ankiety , szkoda że nikt nie zacznie od pierwszej strony analizować o co chodzi w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wytłumaczyć kto to jest mięsiarz??

Dlaczego tak nazywasz daną osobę??

Wiesz jakie są tego konsekwęcje prawne?? Kodeks karny się kłania a jak to nie pomoże to kodeks cywilny. :idea::idea:

Mięsiarz to człowiek wędkujący wyłącznie dla zdobycia mięsa. - Pasuje?

No spoooko jak zabieranie niedomiarków to już wykroczenie/przestępstwo mam to w dupie ale ludzie nie piszcie bzdur o tym że ktoś to kłusol/miesiarz bo zabierze na patelnie szczupaczka 55cm np.

Trzymajmy się określenia które tu padło czyli mięsiarz i nie porównujmy tego do kłusownictwa bo to nie to samo. Zaraz się okaże że zabranie jednej wymiarowej rybki jest równoznaczne z terroryzmem.

A z tym Sądem to oszczędź sobie wstydu i głupot nie pisz.

W takim razie, jeśli możesz to wskaż chociaż jednego użytkownika piętnującego innych za zabieranie kilku rybek.

:mrgreen: Poczytaj forum sam znajdziesz.

Tak się składa że czytam i nie widzę dlatego proszę osoby które piszą na forum o takich przypadkach żeby je wskazały. Rozumiem że Ty wiesz o kim mowa? Śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chłopcze jeżeli KK i KC daje takie możliwości to dlaczego z tego nie można skorzystać?? I bym zrobił to dla beki, żeby komuś popsuć życie i zaśmiać się frajerom w twarz którzy myślą że można bez jakich kolwiek konsekwęcji poniżać, obrażać i pisać bzdury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze? Jak już wyżej napisałem przestań pisać bzdury i lepiej poczytaj sobie w/w kodeksy. Jak już to zrobisz to wskaż konkretne artykuły pasujące pod przypadki z forum na które się powołujesz.

I bym zrobił to dla beki, żeby komuś popsuć życie i zaśmiać się frajerom w twarz którzy myślą że można bez jakich kolwiek konsekwęcji poniżać, obrażać i pisać bzdury...

Ostrożnie bo jeszcze sobie życie popsujesz. Pamiętaj KK i KC :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kłućcie sie bo nie ma o co.....Ja zawsze zabieram z łowiska rybki do domku.....i co też jestem mięsiarzem.......u mnie w kole wędkarskim nikt nie stosuje metody C&A a jak niedawno powiedziałem o tym to było tyle śmiechu ze szok!!!!!Każdy ma prawo do tego czy wypuszcza czy zabiera.....niestety nie każdy ma odwage publicznie na forum się do tego przyznać że zabiera ryby...a czemu? a temu bo podpadnie u kolegów i zaraz mu ubliżą i zwyzywają od mięsiarzy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kole wędkarskim nikt nie stosuje metody C&A a jak niedawno powiedziałem o tym to było tyle śmiechu ze szok!!!!!

Strasznie zacofane to koło ,pewnie większość to ''dziadki'' i nie potrafią uszanować ,że ktoś wypuszcza ryby. Na zawodach też wszystko na patelnie :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.