Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędkowanie z łodzi Regalica/Szczecin


arclight1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. W Dniu wczorajszym nabyłem łódź wraz z silnikiem. Stąd mam pewne pytania odnosnie regalicy/odry w rejonie Szczecina. Całe życie łowiłem tylko i wyłącznie z brzegu, dlatego za bardzo nie mam pojęcia jak dobrze wyszukać miejscowek z łodzi. Echosondy jeszcze nie posiadam. Generalnie chodzi mi przede wszystkim o spinning. Jak bez echosondy wybadac dobre łowiska, dołki? Na wodę wyplyne dopiero wiosna ale juz teraz chce zebrac jak najwiecej informacji, tak aby przy pierwszym rejsie wiedziec chociaz w jakim kierunku plynac i czego dokladnie szukac:) Z góry dziękuję za wszelkie info i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

miejscówek jest całe mnóstwo. Ja pływam w różne miejsca, zależy na co się nastawiam. Do spinningu polecam Ci Odrę w okolicach Siadła Dolnego. Są tam fajne dołki, górki itp. a jeśli dysponujesz silnikiem elektrycznym to próbuj na kanałach w tamtej okolicy. Na spalinówkach jest zakaz pływania. Można tam trafić ładnego szczupaka. oczywiście jak zakończy się okres jego ochrony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli dobra mam juz jedno miejsce na wiosne:) - Siadło dolne i przynależne kanaliki-
Dobrze sprawdź najpierw te kanały, na większości wolno łowić od 15 maja. Dobrymi łowiskami są okolice mostów i śluz na Odrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pierwszorzedna sprawa, sprawdzić czy na danym akwenie w danej chwili można łowić. Na stronie SSR Szczecin są fajne mapki z zaznaczonymi miejscami gdzie obowiązują ograniczenia. W Siadle na odcinku od mostu na autostradzie A6 do kanału Kurowskiego takowego zakazu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz spiningowania w okresie od 01.01 do 30.04

Odra Zachodnia-od mostu na Autostradzie Berlin-Szczecin do śluzy Kanału Żeglińskiego,przekop na

wysokości Siadła Dolnego.Dane z ZO PZW Szczecin,obręby ochronne.

arclight1989

Odra Wschodnia (Regalica) od mostu na Autostradzie Berlin-Szczecin,ciekawe miejsca do spiningu,różne ukształtowania dna,ryba-sum,sandacz,szczupak,okoń.

Łowisko opisane przez dziennikarz i wędkarza Andrzeja Borkowskiego pt.Wędkarskie Eldorado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz spiningowania w okresie od 01.01 do 30.04

Odra Zachodnia-od mostu na Autostradzie Berlin-Szczecin do śluzy Kanału Żeglińskiego,przekop na

wysokości Siadła Dolnego.Dane z ZO PZW Szczecin,obręby ochronne.

poniżej śluzy przez kanał kurowski nie ma zakazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpruszek

artech napisał

Całkowity zakaz połowu od 01.01. do 15.05. Wybrać Odra nr 5 i najechać na czerwony kwadracik http://ssr.zpw.pl/ nie ma tego wiele ale jednak jest.

A tu opisowo http://pzwszczecin.com/za...breby-ochronne/

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=106&Itemid=101

W roku 1983, kiedy panowała swoista "zapaść" wydawnicza i gazety ratowały publikacje dla wędkarzy, "Głos Szczeciński" wydał na gazetowym papierze w formacie A4 cieniutka broszurkę autorstwa dziennikarza i wędkarza, Andrzeja Borkowskiego pt. "Wędkarskie Eldorado". Tematem broszurki były łowiska i ryby rozlewisk dolnej Odry i Zalewu Szczecińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.