Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

oświetlenie w nocy z akumulatora ? Ktoś stosuje ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam parę razy się spotkałem jak ludzie mieli super porobione oświetlenie z akumulatora.

Kilka lampek delikatnych co by nie oświetlać wszystkiego dookoła. 1 prz ywedkach 1 przy zanecie i kolejna przy stoliczku. Czy ktoś takie coś posiada ? Jak można to głową zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

DAWIDDD, teraz mamy takie możliwości że hej. Nie widzę sensu taszczyć akumulatora nawet żelowego celem oświetlenia. Mamy teraz tyle ledów i możliwości kombinacji, ze hej - do tego akumulatorki eneloop i mamy lekki i poręczny zestaw w kombinacjach jakie sobie wyśnimy.

Osobiście wolę urokliwy półmrok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wkłady od zniczy? Bynajmniej ja tak robię i do rana na lajcie mi stykają 4 wkłady + latarki wiadomo.

Ja osobiście używam pochodni, takich na bambusowym kiju, wlewam naftę i zbiorniczek na nockę mi starcza. W zeszłym roku dokupiłem do tego lampę naftową też się świetnie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja świece tylko wtedy gdy muszę, :wink: wychodzę z założenia ,że im więcej świecę tym mniej widzie,a za to mnie widać.

Kilka lampek delikatnych co by nie oświetlać wszystkiego dookoła. 1 prz ywedkach 1 przy zanecie i kolejna przy stoliczku.

Jak delikatne... , to może pomyśl o jakiś lampkach solarnych, zamiast targać akumulator, będzie lekko, tanio i bezprzewodowo, poza ogrodowymi są też t.zw. obrysowe do podjazdów itp.

BTW, widziałem jesienią kolega w namiocie ma coś takiego; Lampka 6 LED czujnik ruchu http://allegro.pl/lampka-6-led-czujnik-ruchu-360-pir-z-lampka-lamp-i3889332481.html

i nawet się to sprawdza, a jakby ktoś chciał wędkarską czyli w ciemniej obudowie i cena x 3 to też można kupić :mrgreen:http://allegro.pl/lampka-latarka-z-czujnikiem-ruchu-prologic-led-ka-i3849312988.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, widziałem jesienią kolega w namiocie ma coś takiego; Lampka 6 LED czujnik ruchu http://allegro.pl/lampka-...3889332481.html

Ojj takie cudo muszę sobie sprawić, ale do tego jak w nocy pojawi się nieproszony gość lub będę musiał szybko wyskoczyć z namiotu do wędek.... przeważnie pomijam przygotowane buty i paraduje w skarpetach, więc warto widzieć gdzie się tańczy :P

Solary to ekonomiczny pomysł ale bardzo subtelne oświetlenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to panowie ze mam padnięty aku do auta się już nie nadaje :D

no stoi wolny , wczoraj zrobiłem mu test naładowałem pare h aż nie zaczął syczeć podłączyłem tasme led 1metr i 15 h spookojnie świeciło ;P Dlatego szukam zastosowania no ale może faktycznie macie racje.

Zdrapek a gdzie to przeważnie wędkujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akumulator, do niego mam podłączony kabel z włącznikiem jak do zwykłej lampki i na końcu mam żarówkę 12V od auta. to wszystko w kloszu po samochodowej lampie. Jak jest branie w nocy to włączam (a może włańczam ?) lampkę i jest dość fajne oświetlenie. Próbowałem także żarówkę H4 i też było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizacja stanowiska nocnego przy pomocy ciężkiego, nieporęcznego akumulatora z dodatkiem samodzielnie skonstruowanego okablowania i żarówek to zdecydowanie siermiężne i nietanie przedsięwzięcie. Musimy mieć przecież w miarę sprawny akumulator, którego za friko nie dostaniemy, do tego cały przecież szereg gadżetów dodatkowych.

Fajną opcją jest w tej sytuacji to co zaproponował Unises. Mam na myśli lampki solarne, które faktycznie mogłyby w rewelacyjnie tani i banalnie prosty sposób oświetlić nam delikatnie łowisko. Przyznam szczerze, że chyba sobie dwie sztuki kupie, jak spojrzałem na cenę, gabaryty i sposób działania to aż żal nie brać, żeby nie wykupili wszystkiego ;)

Co do oświetlenia stanowiska jestem już niemal całkowicie zdecydowany kupić latarkę czołową Mactronic Nomad . Jest to produkt kierowany do outdoorowców, miłośników wspinaczki itp. a więc zarówno wielkość rynku i wymagania użytkowników stoją na nieporównywalnie wyższym poziomie niż standardowy nocny wędkarz z badziewną ledówką przyczepioną do daszku czapki jest w stanie ogarnąć. Sam do końca sezonu 2013 takiej (czapkówki :P) używałem i nadal nie mam w ręku nic lepszego. Po paru przygodach z buszującą wokół mnie zwierzyną i daremnych próbach sprawdzenia latarką co mnie nachodzi, stwierdziłem, że muszę coś wykombinować, bo zwariuję tam kiedyś i wskoczę do Wisły :D. Od bezużytecznych lampek wędkarskich opisywanych na tematycznych forach, przez policyjno-wojskowe ręczne latarki doszedłem do forów outdoorowych, gdzie oczom ukazuje się cały wachlarz sprzętu nagłownego. Okazało się, że nie jestem skazany na to co w wędkarskim i mam do dyspozycji sprzęt za 100, 200, 300 i 500zł, który potrafi świecić przez kilkadziesiąt godzin niemal jak drogowe światła w aucie. Oprócz tego można światło przyciszyć do rozmiarów świeczki, a dyfuzorem zmienić jego barwę na czerwoną i staniemy się niemal niewidoczni.

Wracając do Nomada, wedle wszelkich internetowych opinii i recenzji, nasz polski producent stworzył bardzo konkurencyjny produkt, gdzie za 140zł dostajemy latarkę konkurującą z "markowymi" rzeczami 100zł droższymi. Dzięki takim cechom jak możliwość stopniowania strumienia, możliwość zastosowania dyfuzora, niewielkie rozmiary i naprawdę fantastyczną (jak na warunki wędkarskie, gdzie konieczność świecenia to zwykle jakieś parę procent czasu) długością pracy, stała się moim "must have" na zbliżający się wielkimi śnieżnymi krokami nockowy wędkarski sezon 2014 ;)

Niniejszym oświadczam, że nie mam nic wspólnego z firmą Mactronic, na której produkt bardzo się napaliłem ;). Jednocześnie zobowiązuję się do napisania recenzji specjalnie dla haczyk.pl po kilku-kilkunastu wędkowaniach z nowo zakupionym niedługo cackiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrapek a gdzie to przeważnie wędkujesz?

To różnie :) Wiosnę zaczynam przeważnie od naszego podwórka ze spławikiem. Maj to już bieganie ze spiningiem za szczupłym + jakieś wypady na kanał. Czerwiec to już raczej Odra. Na miejscówkach tłok straszny się zrobił, jak w markecie :) Ten sezon popróbuje nieco innych miejsc (pewnie zapłacę frycowe :P). Spróbuje też kilka nocek na Dzierżnie Małym bo nie wiem czemu mając fajną wodę pod nosem zawsze przejeżdżam obok niej :P Ogólnie lubię cisze nad wodą i jak się zjeżdża mały market to ja raczej odpuszczam, bo po co się denerwować słuchając przyśpiewek zamiast dźwięku sygnalizatora :)

Co do taszczenia akumulatora i rozkładania kabli - jak zahaczysz w nocy nogą o przewód śmigając w amoku do "zaje" brania to :roll: Do tego waga akusia plus czas na okablowanie i podłączenie.... nie ja tam wolę sobie zanęcić lub popatrzeć na wodę w tym czasie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga techniczna. Przypomniałem sobie nocki i niemal zawsze istnieje zjawisko intensywnej rosy. Pokrywa ona wszystko co ma styczność z powietrzem. Jak poradzić sobie z uszczelnieniem przeróżnych styków itd? Dać się da. Ale czy koszty czasowe, komfortu użytkowania i finansowe nie przesłonią efektu finalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały poprzedni sezon używałem lampy solarnej z czujnikiem ruchu. I to mi w zupełności wystarczy.Jak wyżej się podwiesi to parę metrów stanowiska oświetli,no i oszczędność na zakupie baterii :grin:

Ja ostatnio jeżdżę tylko na zasiadki karpiowe tak że nie potrzebne mi ciągłe światło.Chociaż ta lampa w stanie czuwania świeci chyba 4 małymi diodami a jak wyczuje ruch to włancza się całe oświetlenie :grin:

lampa solar z czujnikiem ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam latarki:

http://allegro.pl/latarka-czolowa-cree-xml-t6-1000lm-2xaku-nowa-i3923476194.html

Większość latarek na tego typu diodach daje bardzo dobre oświetlenie wręcz oślepiające na maksymalnej mocy:)

Tylko przy zakupie lepiej wybrać jakiś model ponad 70zł wtedy obudowa diody jest wykonana z aluminium (a nie jakiegoś plastiku)

Dioda tego typu przy dłuższym świeceniu dosyć się nagrzewa i potrzebuje solidnego odprowadzenia ciepła a aluminium w tym przypadku doskonale się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to komary i inne insekty , przy tak silnym świetle nie do przeżycia.Tylko ognisko ratuje.Do zobaczenia nad wodą Edmund

Spiralki dają rade :wink: po za tym komary będą skupiły się właśnie przy lampie oddalonej o parę m. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do aku jako źrudła zasilania sprawdza się na dłuższych zasiadkach sebastian10010 potwierdzi z aku zasadowego 12v-180ah zrobiliśmy całe centrum zasilania telefonów oświetlenia diodowego w namiocie jak i lampek kierunkowych oświetlających wędki,była nawet muzyczka z radyjka samochodowego na jedną dwie nocki nie warto wtedy czołówka mam podobną do sebastiana nam chodzi głównie o moc ,zoom i zasięg co jest niezbędne na miejscówkach na których łowimy krzaki trzciny itp.co do robactwa spiralki na komary,specjalna nafta do pochodni i oczywiście wszelkiego rodzaju środki w spreyu to tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targać akum dla samego oświetlenia, to przerost formy nad treścią, rozumiem tygodniowa lub dłuższa zasiadka latem, wieczorem, telewizorek się przydaje, lodówkę turystyczną z kiełbaską na ognisko też jest do czego podłączyć itd..

Co do latarek, lampek niestety absolutna większość ma standardowe czytaj; gówniane źródło zasilania, czyli 3xAAA i nie trzeba przelewać zaraz kilku wiader internetu by się dowiedzieć ,że takie zasilanie np z 2xAA wagowo będzie bardzo podobne ale pojemnościowo czy jak kto woli czasowo dużo lepiej. Ale to tak tylko na marginesie, dla tych bardziej wymagających :cool:

ps. znów do biednejromki rzucili światełka

http://gazetki.biedronka.pl/g250,nauka_zabawa_majsterkowanie.html#/Nauka,%20zabawa,%20majsterkowanie/22

i 3 strony dalej są jakieś ostrości jak kto potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, co do nocek spędzonych nad wodą to w zeszłym sezonie spędziłem więcej nocek nad wodą niż w domu :smile: A co te tej biedronkowej to w zeszłym roku kupiłem za te same pieniądze i pohulała ze 2 miesiące i kaput :mrgreen:

A na ten sezon zaopatrzyłem się w Mac Tronic HLS-K5 OUTDOOR.

Taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, co do nocek spędzonych nad wodą to w zeszłym sezonie spędziłem więcej nocek nad wodą niż w domu

Ja niestety robię średnio 50-60 nocek/rok. Uwierz chciałbym więcej, ale do pracy też chodzę zawsze muszę być trzeźwy i wypoczęty :lol: A po dobrej wędkarsko nocce trzeba odespać choć parę godzin.

Może kiedyś, jak już będe stary i będę miał starą gderliwą żonę :mrgreen:

co te tej biedronkowej to w zeszłym roku kupiłem za te same pieniądze i pohulała ze 2 miesiące i kaput

Za tą kasę całkiem fajna i ogólnodostępna pisałem dla tych co nie mają nic, albo potrzebują tani backup. A dla kogoś kto na rybach tygodniami nie siedzi, tylko robi kilkanaście wypadów /rok to na lata wystarczy.

Podstawowa kwestia by zawsze dobrze osuszyć by nie dopuścić do zaśniedzenia, zresztą tak jak z sygnalizatorami i całym tym elektroszmelcem.

Osobiście od lat jade na fenix hl21 oraz zapas petzl + e lite, i tyle mi wystarcza :wink: co wcale nie znaczy ,że nie przymierzam się do np. spark nw 460 , ale to już bardziej z głupoty niż z realnej potrzeby :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.