Skocz do zawartości
tokarex pontony

feeder do 250zl


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, szukam dobrego feedera na rzekę (Odra) o c.w. 120/150g.

z dotychczas przeglądanych najlepsze wrażenie pozostawiły:

mitchel privilege pro feeder, 3,6m, 150g:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/mitchell-privilege-pro-feeder-g3-a11-p1681-k10557.html

cormoran speciland feeder 3,9, 150g:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/cormoran-speciland-feeder-g3-a11-p735-k13783.html

browning ambiton feeder 3,9m, 120g:

http://allegro.pl/browning-ambition-feeder-3-90-120g-wedka-i3903460232.html

może też być shakepseare jak będzie coś z tego przedziału cenowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja również jestem na etapie planowania zakupu nowego feedera na Wrocławską Odre :smile: Moja uwage zwrócił kij Daiwa Procaster feeder 3,9 m/150 gr. Posiadam z Daiwy Pickera z serii Windcast i jestem bardzo mocno z niego zadowolony, dlatego moja propozycja to Daiwa Procaster Heavy Feeder 3,9 m/150 gr. Długość jak i gramatura wyrzutu w sam raz na Odrzańskie łowiska. Daj znać jakiego zakupu dokonałeś. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile:

Nie dawno po przeczytaniu opinii użytkowników feederów Daiwy Procaster, zakupiłem 2 sztuki 3.9m cw. do 150g. Nie miałem ich jak wytestować jeszcze, na co z niecierpliwością czekam :grin: ale jak je dostałem, to na prawdę jestem zadowolony z zakupu. Bardzo lekkie w miarę sztywne, kupiłem je z nadzieją na osiąganie większych odległości, ale tego potwierdzić nie mogę :wink: , mają spore przelotki, wszystkie oprócz na szczytówce są dwu stopkowe i jest ich mniej niż np. w Robinsonie Diplomacie, co powinno przyczynić się do uzyskiwania większych odległości. Ogólnie jak za cenę około 300 zł myślę, że warto zastanowić się nad Daiwą.

Z tańszych kumpel ma Mikado Golden Bay już dobrych parę lat, i wędkuje nimi bardzo uniwersalnie i na rzece i na jeziorze i na trupka też.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie stałem przed niemal identycznym wyborem.

W lipcu zdecydowałem się wziąć udział w licytacji Shimano Catana BX 396cm 150g. Wygrałem używaną wędkę za którą zapłaciłem 280zł + wysyłka. Dostałem pełnoprawny, niezniszczony kij, z którego byłem na tyle zadowolony, że jak tylko pojawiła się podobna aukcja znów wziałem w niej udział i wylicytowałem tym razem nową wędkę za 302.50+wysyłka (brak gwarancji producenta). Za drugim razem nie obyło się niestety bez problemów, bo okazało się że brakuje najsztywniejszej szczytówki. Ustaliłem ze sprzedającym zwrot pieniędzy w wysokości 100zł i tym samym za łączną kwotę 520zł (z wysyłkami) stałem się posiadaczem dwóch niezłej klasy kijków bez jednej szczytówki. Dzięki temu, że to ten sam model co już kompletny posiadam, brak jednej szczytówki jest mało odczuwalny.

Piszę o tym, bo rozważałem właśnie nowego Procastera, jako ewentualny zamiennik. Póki co nie żałuję, wędki naprawdę ładnie wykonane, a cena w stosunku do nówek blisko -50%.

Obecnie allegro podobnych aukcji nie oferuje, ale tego typu okazje trzeba trochę wysiedzieć. Pierwszą wędkę dostałem na tacy, a więc zajrzałem i akurat były dwie do wylicytowania. Na drugą czekałem około półtora miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pankowaty pewnie, że dam znać, ale jak narazie to jeszcze karty nie mam opłaconej nawet, ani takich ciężkich koszy, bo nie za często nad Odrą wędkowałem :smile: tylko teraz dylemat mam jaką żyłkę nawinąć hehe bo kołowrotek trochę spory, ale już nie będę kombinował :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja catana 3000 po 2 sezonach feederowania i średnio ciężkiego spiningu powoli odmawia posłuszeństwa i będę ją musiał odesłać do metody spławikowej. Jutro podjade do Krokodyla zerknąć na Daiwe Regal Z 3000 z wolnym biegiem. Zbiera dość pozytywne komentarze ale sam ją sprawdze "na sucho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowo to nie bardzo mam co opisać, bo oglądałem je tylko na sucho nie miałem okazji ich jeszcze sprawdzić nad wodą, ale gnie się praktycznie sama szczytówka, gdzieś czytałem że przy większym obciążeniu wchodzi w parabolę.

A co do kołowrotków zobaczcie SPRO Freeliner LCS 555 kupiłem go do karpiówek bo dużo pozytywnych opinii jest o nim, przymierzyłem go do Procastera i pasuje jak ulał nie za duży nie za mały no i wolny bieg, tyle że głęboka szpulka dość.

pankowaty jak piszesz z tableta to przytrzymaj trochę dłużej literkę na klawiaturze i wyświetlą się :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto dołożyć :grin: ja tak zrobiłem i nie żałuję(jak narazie) .

Daiwa: procaster-heavy-feeder-3-60m---150g

kupiłem dłuższą wersję i taniej jak na allegro.

Moja Tachibana (fakt że wersja light) złamała sie jak zapałka po gwarancji hehe, ale w oddałem do sklepu i po prawie półtorej miesiącu przysłali mi nową część, oczywiście za zapłatą, a na wymianę przelotki czekałem miesiąc. Tak więc serwis się nie spieszy raczej.

Zobacz jeszcze Jaxon Inspiral Feeder, miałem 3.6 do 120 i jak za 150 zł całkiem, całkiem :smile:

Ewentualnie jak Ci nie zależy na ekstremalnie dalekich rzutach sprawdź Robinson Diplomat Power Feeder, mocny i dość sztywny i czuły, mam wersje do 120 i ogarniał 80 gramowe kosze, a kumpel te do 150. Kosztuja okolo 220-250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może rzeczywiście dołoże trochę i kupię Daiwe.

Mój poprzedni feeder - Mitchela połamałem na leszczu - nie wziąłem podbieraka :D

mam nadzieje że mnie to już nie spotka.

Daiwa albo Cormoran, mam jeszcze kilka dni na przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze Jaxon Inspiral Feeder, miałem 3.6 do 120 i jak za 150 zł całkiem, całkiem :smile: .

Jestem w posiadaniu tego jaxona i używam go wyłącznie nad zalewem Wiślanym. Jest w nim moc by machnąć naprawdę daleko ile fabryka daje z ołowiami 60g. :razz:

Proponuję też zobaczyć Dragon Thytan Feeder 3,90m 80-120g. Również jestem w jego posiadaniu lecz już w tym przypadku cw. 40-80g. z myślą o rzece i jestem z niego mega zadowolony. Ewentualnie jeszcze polecam Konger Grandis z cw. do 150g. Byłem posiadaczem dwóch takich feederów lecz je sprzedałem na allegro, bo były dla mnie za ciężkie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.