Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gróbość żyłki.


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

zastanawiam się tak, jak to jest ze jedne żyłki są cienkie i bardziej wytrzymałe np. żyłka 0.25 ma wytrzymałość 9 kg a są tez żyłki np. 0.30 o wytrzymałości 6.5 kg. Na czym to polega bo widzę ze na allegro ludzie tez kupują żyłki grube a mnie wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Przede wszystkim wytrzymałość jest parametrem marketingowym. Jedni podają wytrzymałość liniową (samej żyłki), drudzy na węźle (no właśnie, na którym??), jeszcze inni mówią, że ich żyłka 0.22 wytrzymuje 20kg, przy czym jest to przybliżona masa ryby, jaką sprawny wędkarz w sprzyjających okolicznościach jest w stanie złowić. Pierwsze do drugiego ma się niewiele, a trzeci sposób przedstawiania wytrzymałości jest już kompletnie nic nie mówiący.

Dlatego trzeba zawsze dowiedzieć się, o jaką wytrzymałość tak naprawdę na papierze chodzi.

Dodatkowo na cenę żyłki wpływają inne parametry jak np. rozciągliwość, podatność na skręcanie i efekt pamięci. Suma summarum, trochę żyłek trzeba niestety przewinąć, zanim trafi się na coś optymalnego (bo idealnych chyba nie ma, a chłamu na rynku bardzo dużo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sklepem, nie dystrybuuje żyłek, nie jestem w żaden sposób związany z firmami których żyłki prezentuje - posiadam ich duży zapas w domu bo używam do wiązania przyponów muchowych. Dla mnie nie ma znaczenia ich wytrzymałość, zwracam uwagę tylko na grubość.

Mikrometr którym dokonałem pomiaru ma błąd pomiaru +-0,005. Sam oceń czy przysłowiowa 20 (wartość odczytana z opakowania ) żyłka to rzeczywiście 22, a wytrzymałości (magiczne kg) podane na opakowaniu dla żyłki 22. Dla potwierdzenia obejrzyj film - "Pogromcy kitów - żyłki"

ursh.jpg

n0sg.jpg

cfyd.jpg

486u.jpg

oskd.jpg

9l2t.jpg

mx16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co prawda nigdy nie mierzylem zylki mikrometrem ale po ostatnim zakupie Sufixa mono feeder 0.25 nie moglem oprzec sie wrazeniu ze nie rozni sie gruboscia od zylki 0.22 innego producenta ktora urzywalem wczesniej!! Szkoda ze nie posiadam mikrometru bo mial bym pewnosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.