Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feeder 3-elementowy/ Picker 2-elementowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś zna jakieś model feedera,które będzie składał się 3 elementów tak jak wędka match, chodzi mi o to ,aby ostatni element-szczytówka była taka długa jak pozostałe elementy składowe,to samo dotyczy pickera..

Jakiś czas temu za granicą miałem taki kij w ręku,ale wtedy nie interesowałem sie takim kijem,ponieważ był on przeznaczony na wody stojące a ja łowię na ciężkie feedery na odrze.

O jle nikt nie zna takich modeli jakie mnie interesują,to poproszę o jakieś sugestie standardowych feederów - pickerów. Szukam kija na wody stojące o długości max.360cm. cw.max60gr. smukły-cienki blank,bardzo lekka jednym słowem naprawdę klasowa,która będzie sprawiała wielka radość z wędkowania nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

edit - wywaliłem poprzedniego posta - bo nie do końca zrozumiałem temat

teraz mnie olśniło - jak rozumiem chodzi o wędkę feederową bez wymiennych tipów , która posiada lity element szczytowy i na dodatek jest w trójskładzie ?

hmm rynek wyparł tego typu kije ze względu na cenę i brak uniweralności i troche dzięki technologii

obecnie produkowane klasowe kije nie tracą nic na harmonii ugięcia poprzez "przesztywnienie w miejscu łączenia" ale jakby się uprzeć to :

- angielskie brzanówki maja zazwyczaj 2 elementy szczytowe (oba pelnej dlugości) jeden jako tradycyjna gruntówka i jeden zakonczony feederowym tipem

np daiwa proteus barbel (dostępna na allegro) - tylko takim kijkom na stojącej nie wróżę finezji

- jakiś czas temu topowe feedery włoskiej milo miały także lite elementy szczytowe - pewnie jeszcze do dostania (w razie czego pisz pw podam gdzie)

tu problem jest taki, że wlosi feederują głownie na komercji i/lub rzece i pod nie robią wędusie.

jesli chodzi o standartowe kije z wymiennymi tipami pod zadane kryteria to :

Anglicy do tej długości generalnie produkują 2składy więc może być problem

z klasowych dostępnych w trójskładzie w Polsce feederow 360 z cw do 60 to ciężko będzie

jesli nie zaszkodzi ci te 30 cm krócej to masz wszystkie shimnano w wariancie Light:

wszystkie jak leci mają 3.30 i cw 70 gr są to fajne witki o głębokim harmonijnym ugięciu takie typowo brytyjskie kijaszki. Subtelne - wszystkie , cięte (od ultegry w górę).

Najbardziej smukłe są beastmastery, speedmastery, ultegry

jesli musi być 360 to osobiście także widzę tylko shimano czyli wersja M czyli do 100 lub 90 (niektóre modele) szczytówki 1-2-3 oz (od catany w górę) i smukłe są od beastamstera w górę (z wyłączeniem aernosa i speedcasta które maja grubsze blanki, bardziej zbieżne)

mała uwaga - te cw 90/100 w wariancie Medium w shimano - to na prawdę fajne kije (zwłaszcza beastmaster bx) i doskonale nadają się na leszczowanie na stojącej, są umiarkowanie szybkie o bardzo płynnym ugięciu i do tego z zapasem mocy na karpiowe przyłowy (opisywałem w jednym z topików jak kolega poławia takim karpie na komercji)

szczytówki 1,2 i 3 oz pokrywają pełne spektrum warunków na stojącej - no może poza wiosennym dłubaniem drobnicy (brakuję szczytówki 0.5 oz) - ale tu z harmonijnym ugięciem byłby problem.

Daiwa na kontynent robi raczej rzeczne feedery i o mniej harmonijnym ugęciu niz shimano.

nie najgorzej wypada najniższy model czyli procaster cw 120 bądż wariant z dopałką czyli 330-390 cw 100gr . Akcja pod stojącą jak najbardziej ok ...ale pod subtelne łowienie - troche może razić za gruby blank i przelotki bycze.

z pickerów - odwrotnie właśnie polecam daiwę - model windcast picker - fajna bardzo delikatna (z pozoru tylko) wykałaczka dużo bardziej finezyjna niż nexave shimano cx (chyba, że wyszarpiesz gdzieś wcześneijsze modele - nie malowane jeszcze na niebiesko -np ax - szczytówki od 0.5 oz, pod średnią rybką gną się już po sam dolnik..finezja pierwsza klasa)

ultegr i speedmasterów pickerowych nie miałem niestety w rękach - więc nie wypowiem się

z rodzimych importerów - bardzo przyzwoite są pickery z serii express dragona

feedery odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit - wywaliłem poprzedniego posta - bo nie do końca zrozumiałem temat

teraz mnie olśniło - jak rozumiem chodzi o wędkę feederową bez wymiennych tipów , która posiada lity element szczytowy i na dodatek jest w trójskładzie ?

hmm rynek wyparł tego typu kije ze względu na cenę i brak uniweralności i troche dzięki technologii

obecnie produkowane klasowe kije nie tracą nic na harmonii ugięcia poprzez "przesztywnienie w miejscu łączenia" ale jakby się uprzeć to :

- angielskie brzanówki maja zazwyczaj 2 elementy szczytowe (oba pelnej dlugości) jeden jako tradycyjna gruntówka i jeden zakonczony feederowym tipem

np daiwa proteus barbel (dostępna na allegro) - tylko takim kijkom na stojącej nie wróżę finezji

- jakiś czas temu topowe feedery włoskiej milo miały także lite elementy szczytowe - pewnie jeszcze do dostania (w razie czego pisz pw podam gdzie)

tu problem jest taki, że wlosi feederują głownie na komercji i/lub rzece i pod nie robią wędusie.

jesli chodzi o standartowe kije z wymiennymi tipami pod zadane kryteria to :

Anglicy do tej długości generalnie produkują 2składy więc może być problem

z klasowych dostępnych w trójskładzie w Polsce feederow 360 z cw do 60 to ciężko będzie

jesli nie zaszkodzi ci te 30 cm krócej to masz wszystkie shimnano w wariancie Light:

wszystkie jak leci mają 3.30 i cw 70 gr są to fajne witki o głębokim harmonijnym ugięciu takie typowo brytyjskie kijaszki. Subtelne - wszystkie , cięte (od ultegry w górę).

Najbardziej smukłe są beastmastery, speedmastery, ultegry

jesli musi być 360 to osobiście także widzę tylko shimano czyli wersja M czyli do 100 lub 90 (niektóre modele) szczytówki 1-2-3 oz (od catany w górę) i smukłe są od beastamstera w górę (z wyłączeniem aernosa i speedcasta które maja grubsze blanki, bardziej zbieżne)

mała uwaga - te cw 90/100 w wariancie Medium w shimano - to na prawdę fajne kije (zwłaszcza beastmaster bx) i doskonale nadają się na leszczowanie na stojącej, są umiarkowanie szybkie o bardzo płynnym ugięciu i do tego z zapasem mocy na karpiowe przyłowy (opisywałem w jednym z topików jak kolega poławia takim karpie na komercji)

szczytówki 1,2 i 3 oz pokrywają pełne spektrum warunków na stojącej - no może poza wiosennym dłubaniem drobnicy (brakuję szczytówki 0.5 oz) - ale tu z harmonijnym ugięciem byłby problem.

Daiwa na kontynent robi raczej rzeczne feedery i o mniej harmonijnym ugęciu niz shimano.

nie najgorzej wypada najniższy model czyli procaster cw 120 bądż wariant z dopałką czyli 330-390 cw 100gr . Akcja pod stojącą jak najbardziej ok ...ale pod subtelne łowienie - troche może razić za gruby blank i przelotki bycze.

z pickerów - odwrotnie właśnie polecam daiwę - model windcast picker - fajna bardzo delikatna (z pozoru tylko) wykałaczka dużo bardziej finezyjna niż nexave shimano cx (chyba, że wyszarpiesz gdzieś wcześneijsze modele - nie malowane jeszcze na niebiesko -np ax - szczytówki od 0.5 oz, pod średnią rybką gną się już po sam dolnik..finezja pierwsza klasa)

ultegr i speedmasterów pickerowych nie miałem niestety w rękach - więc nie wypowiem się

z rodzimych importerów - bardzo przyzwoite są pickery z serii express dragona

feedery odradzam

bardzo dziękuję!!! rewelacyjny opis!!! na weekend przysiądę do kompa i bardziej przyłożę sie do Twoich sugestii,aby coś wybrać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

kolego Chao Tic próbowałem wysłać do Ciebie wiadomość na pw ale coś nie mogę.. mam ja cały czas w skrzynce nadawczej dlatego piszę tutaj.

Tak więc,jeśli idzie o budżet jakim dysponuje,to jestem skłonny zapłacić za naprawdę bardzo dobrego kija powiedzmy max 900zł.. ale to już bym musiał wziąć do ręki,dlatego wybieram się do Zabrza na targi.jestem tam co roku i jest naprawdę sporo ciekawego sprzętu..

Właśnie znalazłem sugerowanego przez Ciebie beastmaster bx M / cx M.. różnicy w wadzę nie widzę,czy bx M bedzia można używać plecionkę ??? bo cx M pisze ,że tak.. za BX M przemawia cena niższa o 80zł tylko czy warto je zaoszczędzić ??? podaję linki,czy o te kije chodzi ??

http://allegro.pl/wedka-s...3937297953.html http://bialaryba.pl/wedka...der-p-6139.html

http://allegro.pl/shimano-beastmaster-cx-m-fdr-warszawa-i3955113204.html

link którego nie mogłeś otworzyć dotyczył federa sangera z allegro ..

http://allegro.pl/multi-f...4015695659.html

oraz takiego tyle ,ze z niemieckiej strony którego przywiózł by mi go kolega ale dopiero w kwietniu i to mnie wstrzymuje..czy wiesz coś o nich..

http://www.angelsport.de/...ail.jsf?reset=0

powiem szczerze ,że bardzo mi się podoba picker którego mi zasugerowałeś,czy to ten???

http://allegro.pl/wedka-shimano-beastmaster-cx-l-feeder-3-35m-70g-i3981310979.html

Teraz mam pewien metlik ,mianowicie czy kupić jednego feeder którego potrzebować będę naprawdę sporadycznie,czy może kupić dwa SHIMANO BEASTMASTER CX L FEEDER 3,35m/70g ale tu mam pytanie za 100 punktów!!!czy tymi pickeremi dam radę połowić na zbiornikach zaporowych takich jak Głębinów ,Otmuchów na których jestem kilka razy w roku, bo moich rzecznych to mi szkoda tam tłuc..

szczerze .. masz dużą wiedzę tak więc jestem spokojny ,że dobrze mi doradzisz..

pozdrawiam artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Właśnie znalazłem sugerowanego przez Ciebie beastmaster bx M / cx M.. różnicy w wadzę nie widzę,czy bx M bedzia można używać plecionkę ??? bo cx M pisze ,że tak.. za BX M przemawia cena niższa o 80zł tylko czy warto je zaoszczędzić ??? podaję linki,czy o te kije chodzi ??

http://allegro.pl/wedka-s...3937297953.html http://bialaryba.pl/wedka...der-p-6139.html

http://allegro.pl/shimano-beastmaster-cx-m-fdr-warszawa-i3955113204.html

tak dokładnie o te

nie mialem w ręce CX M ale miałm za to BX H i CX H i nie różniły się prawie w cale więc nie sądzę, żeby rożnica w klasie M była jakaś widoczna (sam brałbym BX M bo znam kija)

z plecionką spokojnie wszystkie sobie poradzą

link którego nie mogłeś otworzyć dotyczył federa sangera z allegro ..

http://allegro.pl/multi-f...4015695659.html

oraz takiego tyle ,ze z niemieckiej strony którego przywiózł by mi go kolega ale dopiero w kwietniu i to mnie wstrzymuje..czy wiesz coś o nich..

http://www.angelsport.de/...ail.jsf?reset=0

machałem topowymi sangerami na targach w Poznaniu i bardzo mi się podobały (fajna ciepła akcja, full osprzet fuji) jedynie co mnie niepokoiło to "papierowość" blanków - ale może to tylko wrażenie

powiem szczerze ,że bardzo mi się podoba picker którego mi zasugerowałeś,czy to ten???

http://allegro.pl/wedka-shimano-beastmaster-cx-l-feeder-3-35m-70g-i3981310979.html

tak ale to nie picker a pełno wymiarowy jeziorowy feeder (picker do 3m cw 40g , od 3.3 m feeder (idac za nomeklatura shimano) ale mniejsza o semantyke

to taka kluseczka z zapasem mocy przynosząca spora frajdę z holu

z pickerów shimano polecałem nexave ze starych serii oraz daiwe windcast picker

Teraz mam pewien metlik ,mianowicie czy kupić jednego feeder którego potrzebować będę naprawdę sporadycznie,czy może kupić dwa SHIMANO BEASTMASTER CX L FEEDER 3,35m/70g ale tu mam pytanie za 100 punktów!!!czy tymi pickeremi dam radę połowić na zbiornikach zaporowych takich jak Głębinów ,Otmuchów na których jestem kilka razy w roku, bo moich rzecznych to mi szkoda tam tłuc..r

zależy gdzie i jak daleko chcesz łowić i jakie kije (długość) lubisz

Ja np coraz bardziej dojrzewam do krótszych kijków a za to o oczko mocniejszych

np nawet na rzece dużo lepiej czuję się z 3.6 150g niż 3.9 120g w tych samych warunkach

jeśli łowisz głównie na rzekach i masz już stricte rzeczne feedery o nie wiem czy jest sens pakować sie w spore koszty 2 jeziorówek które będą rzadko w akcji

na zaporówkach spokojnie takimi (BM L 3.30) połowisz o ile nie chcesz bić rekordów w zasięgu rzutu i brzeg będzie sprzyjał holowi.

PS wiadomość otrzymałem , ze skrzynki nadawczej wiadomości oznaczone znikają dopiero jak je odbiorca odbierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam ponownie

nie pisałem tak długo ponieważ nie było mnie w kraju..

tak wiec na targach nie byłem i jestem nadal w tym samym miejscu jak przed nimi.. tyle że teraz jestem zdecydowany na zakup 2szt. feederów długości 3,30m.. pieniążków na ich zakup moge przeznaczyć max 600zł.. ponieważ zakupiłem 2szt. kołowrotków Browning CARBOXY SUPER MATCH z wyprzedaży w austrii wędek niestety ciekawych nie było.. i teraz mam znowu mętlik,jestem fanem sprzętu browninga i upatrzyłem sobie coś takiego

Browning Commercial King Carp Feeder 11` 3.30m 20-60g

lub nowość dama

DAM Sumo GT4 Carp Feeder 3.30m 20-75g

czy może ktoś z kolegów cos o nich wie??? łowił na nie,miał je w ręcę i może mi coś o nich napisać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.