Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feeder czy karpiówka? Wybór kilku kijków do 200 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

Panowie mam dylemat, chcę kupić mocny kijaszek. Na karpie +10 kg ale i na małe ryby typowo gruntowe. Jako, że najbliżej mam łowiska specjalne to tutaj potrzebna jest duża wytrzymałość. Ale mam działkę, przy jeziorku no i tam jeszcze nigdy nie złowiłem nic powyżej 1 kg dlatego muszę mieć dosyć uniwersalny kijek. Chyba jestem zobligowany używać feedera przynajmniej tak mi się wydaje.

Znalazłem kilka modeli do MAKSYMALNIE 200 zł z przesyłką bo to dla mnie i tak mocno naciągnięty budżet. Proszę Was o pomoc w wybraniu najlepszego wariantu. Poniżej podaję swoje propozycję, ale może Wy wymyślicie coś jeszcze lepszego.

TRABUCCO PRECISION XT CARP FEEDER 360/120 g

Bardzo zaciekawiła mnie ta pozycja przemawia do mnie rękojeść ( Nie cierpię korka ) niestety jest to nowy kij i nigdzie niema w internecie opinii o nich.

MIKADO GOLDEN BAY FEEDER 360/140 g

Ten ma bardzo duży ciężar wyrzutu więc to też bdb opcja.

MIKADO ULTRAVIOLET HEAVY FEEDER 360/120 g

Zapewne wszyscy mi polecicie ten kij, bo tak wygląda sprawa na każdym forum. Jednak wygląd nie do końca mi pasuje.

Czy znacie jakieś feedery które nie mają korkowego uchwytu tylko gąbkowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Feedery, które mają piankową rękojeść i do czegokolwiek się nadają ma trabucco link poniżej sam zobacz czy Ci pasuje ( z tym że jest błąd w opisie 360 ma 90 gr a 390 ma 120 :lol: ):

http://skleptrabucco.pl/trabucco-precision-xt-feeder-plus-360-120gr/

A na karpiówkach znam się średnio ale jak bym miał kupić coś tańszego to wiązłbym coś z kongera np coś takiego:

http://topfishing.pl/pl/konger-maxer-black-carp-360-3-300lbs-mocna.html

Dla początkującego w sam raz ale szczerze mówiąc nie rozumiem Twoich obaw co do korkowej rękojeści bo mikado ultraviolet to całkiem fajny feederek gdybyś miał trochę więcej kaski to dragon ma fajne feedery z serii express :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz łowić z przyjemnością małych ryb na karpiówce, a z dużymi na feederze możesz mieć problem. Trabucco fajna sprawa, ale ja na Twoim miejscu określiłbym się i spróbował połowić większość ryb spokojnego żeru, leszcze, liny, karasie, płocie itd. A na przyszły sezon zająć się karpiami. Karpiarstwo to inna dziedzina wędkowania, nie złapiesz ryby + 10 kg, jak Ty to określasz od tak, do tego trzeba się przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby spokojnego żeru łowie od dziecka. Karpie łowie od jakichś 2 lat~~ i już na koncie mam 2 okazy 10+. Inną sprawą jest, że nigdy nie miałem pieniędzy i łowiłem na sprzęt z bazaru dosłownie kije za 15 zł... Teraz udało mi się odłożyć trochę kasy i chcę kupić porządny sprzęt. Mam nadzieje, że mi starczy na 3-5 lat. Na grunt od zawsze łowię na sygnalizator taki zwykły nie elektroniczny więc sama w sobie giętka szczytówka nie jest mi potrzebna. A z drugiej strony nie chciał bym złamać kijka na rybie. Bo wiem, że prędko nie będzie mnie stać na kolejną wędkę.

Nad tym kijem się zastanawiam jeśli chodzi o karpiówki:

SANGER ANACONDA BASE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.