Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Najlepsze okresy łowienie danych gatunków ryb


mushuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem dość nowym wędkarze, łowię od zeszłego roku tak bardziej konkretnie - mowa tu o sprzęcie, nęceniu, próbowaniu itd... Zacząłem od kupna bata i łowienia właśnie tą metodą :) I zwróciłem w zeszłym roku uwagę, że słabo brały leszcze na przełomie kwietnia/maja, później się z tygodnia na tydzień rozkręcały :) I w tym roku to samo, póki co totalna cisza...... Natomiast pod koniec wakacji byłem na stawie próbując łowić liny... złapałem jednego malucha tylko koło 30cm i inni starsi wędkarze mówili, że to trochę późno na ich połów?

Moje pytanie do Was rozchodzi się o to, czy są jakieś konkretne okresy (mniej więcej wiadomo) na różne gatunki ryb i ich połów? Dokupiłem trochę róznego sprzętu tj feeder, spining, odległościówke. Coś ktoś na ten temat? Dodam, że zwiedzam trochę forum i nie zwróciłem uwagi na taki temat, jeśli był to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

na pewno warto zaobserwować kiedy dany gatunek ryby, którą chcemy poławiać skończy tarło, najlepszy okres to czas po tarle i temperatura wody 18 do 24 st. C (mowa tutaj o naszych słodkowodnych białych rybach),a potem dalej maj czerwiec. Wiosna to również okres intensywnego żerowania białej ryby - wiosną wszystko budzi się do życia, ryba musi przygotować się do tarła (leszcz, płoć, lin, karp, karaś - miesiące marzec początek kwietnia). Wiele zależy od pogody, jak wiadomo może się to trochę przyspieszyć lub opóźnić.

W letnich miesiącach kiedy za dnia temperatury są dosyć wysokie warto zwrócić uwagę na pory żerowania, wtedy łowimy od świtu do wczesnych godzin porannych (kiedy jeszcze chłodniej i nie żarzy słońce) oraz wieczorem.

uff, napisałem się, jak mi się jeszcze coś nasunie wartego wiedzieć na początek to się jeszcze odezwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.