Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowiska Modehpolmo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie od paru ładnych lat łowię na jeziorach dzierżawionych przez firmę Modehpolmo, jako że mało informacji jest o tych łowiskach pozwolę sobie coś napisać. Łowię głownie na jeziorze Miedwie bo mam najbliżej. Jezioro jest łowiskiem dosyć trudnym z tego względu że w niektórych miejscach jest bardzo płytkie w grę wchodzi jedynie grunt prawdziwe łowienie zaczyna się dopiero z łodzi. Na jeziorze sporo jest okonia sandacza ale szczupaka jest coraz mniej, białorybu dużo można trafić na rekordowe leszcze i liny, występuje duża krasnopióra tak od 0,5 kg wzwyż i płoć. W jeziorze są duże sumy ale podejrzewam że tylko wprawny sumiarz wiedziałby jak sie do nich dobrać, miętusy. W zimie jak jest lód to można też sieję i sielawę połapać. Jeżdżę też na jezioro Płonno i na rzekę Płonię na odcinku od Kołbacza do Jezierzyc trafiaja się spore szczupaki ładne okonie klenie i jazie. Na odcinku od jeziora Płonno do mostu na Kołbaczu trafiają się spore Leszcze. Jezioro Płonno to typowy zbiornik Linowo szczupakowy jest sporo drobnego szczupaka tak do 3 kg i ładne liny leszcze i krasnopióry. Jezioro Płoń to niegłębokie jezioro typu sandaczowego dobrze na nim sprawdza się grunt. Zaborsko Płońskie to niewielkie jezioro w któym są złote karasie i lin, masa krasnopióry. Jezioro Będgoszcz to jezioro leszczowe są miejsca gdzie z brzegu mozna połowic nawet na 5 metrach jezioro wietrzne podczas wiatru trochę niebezpieczne z łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Hej! Spore to znaczy jakie? + 70cm? Naprawdę w Płoni są takie ryby? Łowisz je na spinning? Byłem tylko raz na tym odcinku powyżej tych stawów w Jezierzycach i tyko śledzika ok. 30cm złowiłem i większość osób twierdzi, że te większe to już przeszłość. A czy na odcinku PZW też łowisz?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy mnie koleś na Płoni w okolicach wsi Rekowo złapał 82 cm ale na żywca. Ryba jest ale pełno zaczepów na niektórych miejscówkach, najlepsze na Płonię są raczej woblery płytko schodzące pracujące w prądzie. Na PZW od kilku lat nie łowię z powodu kiepskich lowisk w najblizszej okolicy. Wolę zaplacic 180 zł Modehpolmo za lowienie z brzegu na wszystkie ich wody i jest taniej. Z łodzi na wszystkie jeziora kosztuje 300 zł a na jeziora z wybranej strefy (Modehpolmo podzieliło w tym roku swoje wody na 3 strefy A,B,C) w wybranej strefie kosztuje 220 zł ( z lodzi) z brzegu jeszcze taniej chyba ok 150 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,

wędkowałem tam ostatnio pare lat temu. Głównie warto nastawić się na leszcza. Tylko musisz znaleść jakieś spokojne miejsce, polecam połowy z łódki. Z brzegu trafisz głównie drobiazg, lecz zdarza sie leszcz, płoć, węgorz,wzdręga, ponoć lin, no i oczywiście szczupak. Jedynie za nim warto pokręcić się po brzegu. Jeśli nie masz możliwości wędkowania z łodzi (możesz skorzystać z wypożyczalni, sam to wiele razy robiłem), to znajdz jakieś spokojne miejsce, bez kapelonów, ponęć parę dni i myśle, że coś powinieneś złapać :) radziłbym też spróbować na nocke.

połamania kija :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.