Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sumik karłowaty- ostatnie starcie


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

polecam świńską wontrobe ponoć je ostro przyciąga

To prawda. Myślę, że pomysł z siatkami nie jest wcale wykluczony. Zarząd stowarzyszenia może podjąć decyzję o zastosowaniu takiego środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nie wiem czy się uda ale trzymam kciuki

jeśli się powiedzie moge liczyć na to wyróżnienie?

Na razie masz punkcik dla równowagi dla tego poprzedniego. :lol: Pomysł niekonwencjonalny ale może wart przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Miałem problem z sumikami na moim rekreacyjnym stawie hodowlanym. Pojęcia nie mam jak tam się dostał, ale zeżarł wszystko co tylko można było zeżreć.
Slyszalem ze kaczki i inne ptactwo wodne przenosi ikre.Kolega mi mowil ze u niego w stawie byl tylko karp po czym zaczal lowic dosc spore liny...Nie wiem ile w tym prawdy ale wydaje sie to bardzo prawdopodobne :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

O i znowu swój chłop z Międzyrzecza :cool: Cześć !

A co do tematu to u mnie nie ma z nimi problemów złowiłem tylko dwa w życiu ( wiem że krótko żyje :mrgreen: ) na swoje woblerki - żuczki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam, podam swój sposób jak mocno zredukowałem, o ile całkowicie nie zniszczyłem populacji sumika w moim stawie (30x30m)

Mianowicie nabyłem tzw. wynciorek, można spotkać się też z nazwą żaczek, buczek, bączek - jest to "pułapka" w ksztalcie cylindra z tak ukształtowanymi podstawami że ryba wpłynie łatwo ale już nie wypłynie.

Po prostu wsadziłem tam pół kilo wątroby i zostawiłem na noc, rano wyciągnąłem to i miałem ok. 150 sumików w rozmiarach 5-38cm(rekordzista :razz: ). Wątroby nie zmieniałem bo im bardziej gniła tym więcej sumików do pułapki właziło :P W każdym razie po dwóch tygodniach już żadnego w wynciorku nie znalazlem więc uznałem że je wytępiłem, to było 2 lata temu od tamtego czasu bardzo powiększyła mi się populacja karasia, wzdręg, płoci, amura, i żab więcej - bo nie ma kto skrzeku i ikry wpierdzielać! Raz na parę miesięcy zarzucam tą pułapkę z wątrobą ale znajduje w niej kilka/kilkanaście sumików, ehh chciiałbym się tego kompletnie pozbyć ale na to pomysłu już nie mam!

Myślałem na przygotowaniem pasków z wątroby i zaszycie w nich kulek z trucizną na szczury, ale obawiam się że inne ryby np. duże karpie mogły by przypadkiem to skonsumować :neutral: chociaż w siatce z wątrobą sporadycznie tylko znajdywałem karasie i liny

Co do suma afrykańskiego, to jest on, obok suma europejskiego, obecnie jedyną rybą w naszych wodach będącą w stanie jeść sumiki karłowate - s.afrykańskimi zarybiono uroczysko "święte ługi" niopodal Łasku, ale nie wiem jaki to dało efekt - w czasie jednej z mroźnych zim padły tam tony ryb...

z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tu dowaliłeś do pieca ,może nie wiesz ale amur u nas się nie rozmnaża w warunkach naturalnych.

:oops: wstyd że tego nie wiedziałem, ale daję sobie rękę uciąć że łapałem na podrywkę małe amurki po 3-5cm...takich po 15cm jest w cholere mimo że z 10 lat temu było wpuszczone 20 sztuk

a mój pomysł z trutką na szczury chyba wprowadzę w życie, tylko zbyt wiele tego nie dam bo mi wodę zatruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Trini ,ale pewnie słyszałaś o wyjątkach hym.Tak jak Karpiowate stają się drapieżnikami w pewnych okolicznościach ,to też jest wyjątek ,no nie .

No w sumie racja :)

Ale małe amurki? Takie po 15 cm? Nieprawdopodobne, a zdjęcia kolego Ghor jakieś posiadasz? Bo ciężko mi uwierzyć w rozmnażanie sie amura, bo w naszych wodach jest to w zasadzie nie możliwe, a nawet jeśli to małe nie przeżyją zimy, i nie mają szans dorosnąć do 15 cm :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daję sobie rękę uciąć że łapałem na podrywkę małe amurki po 3-5cm...takich po 15cm jest w cholere

I teraz byś chodził bez ręki :lol::lol::lol::wink: Bo to są czebaczki amurskie- faktycznie nieco podobne do amura- coś jak skrzyżowanie amurka z kiełbiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jedyna rada to zawody na takim zbiorniku.
:idea: i jest to świtny pomysł na ograiczenie tego stwora w niektórych zbiornikach.

trzeba zorganizować cykl zawodów z jedyną punktowaną rybą jaką jest sumik. Zorganizować ciekawe nagrody aby przyciągnąć zawodników i zabawa murowana. Jestem przekonany że właściciel lub dzierżawca danej wody szybko przekalkuluje korzyści jakie wniesie koszt w takie imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale małe amurki? Takie po 15 cm? Nieprawdopodobne, a zdjęcia kolego Ghor jakieś posiadasz? Bo ciężko mi uwierzyć w rozmnażanie sie amura, bo w naszych wodach jest to w zasadzie nie możliwe, a nawet jeśli to małe nie przeżyją zimy, i nie mają szans dorosnąć do 15 cm :shock:

Ten na załączonym zdjęciu miał akurat 17cm, więc chyba musiał się rozmnożyć skoro ostatnio zarybiane było na tyle dawno że powinien mieć co najmniej pół metra.

Złowiony w majówkę, niestety z 70 sumikami...

post-2642-14544971567739_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.