Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wszyscy na Walne


bumtarara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat czysto informacyjny i przypominający. Niedługo w kołach wędkarskich odbędą się Walne Zebrania członków by podsumować rok wędkarski i ustalić zasady gospodarowania w roku następnym. Zachęcam wszystkich, którzy jeszcze nie byli na takowych. Idźcie, głosujcie, zmieniajcie. To w zasadzie jedna okazja w roku, kiedy można przepchnąć jakiś ciekawy projekt. U mnie zebranie ustalono 25stycznia, na pewno złożę relację :) Jeszcze raz zachęcam, IDŹCIE KONIECZNIE i zmieniajcie obraz Polskiego Wędkarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tego to nie wiem , ale mnie to denerwuje :twisted: nie chodzi o sam proces wypisywania , tylko po prostu za mało miejsca :!: tylko 40 wpisów czyli teoretycznie co miesiąc trzeba by było mieć nowy rejestr :idea: ja mieszkam 300m od rzeki Ełk co dzień po pracy wolę nad rzeką siedzieć jak przed telewizorem :wink: ryby biorę tylko czasem , przeważnie wypuszczam i muszę się oglądać za siebie czy nie wyskoczy jakiś strażnik :roll: chociaż w życiu kontrolowano mnie 3 razy i nigdy na mojej rzece :idea: zostało mi miejsce na jeden wpis - znaczki dopiero po nowym roku :???: a już na pobliskim jeziorze lód 4cm :mrgreen: i co kurka robić? Szczupaka też można jeszcze poławiać ,wczoraj miałem jedno pudło , nie trafił w gumę :wink: w tym miesiącu złowiłem 2 i oczywiście wypuściłem , mam wolne do końca roku i dylemat - iść czy trzymać ten jeden wpis na lód? tam prędzej mogą mnie skontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kol.Bumtarara, tylko jest jedno ale. Co z tego że na zebraniu koła wniosek do okręgu przejdzie jak w okręgu zostanie odrzucony.

Co roku chodzę na zebranie, składam wnioski poparte argumentami,np. o ochronę sandacza(zakaz połowu na żywca i trupka jak też zakaz wywożenia przynęty i połowu ze sprzętu pływającego przynajmniej do 1 czerwca) czy ochronę okonia(wprowadzenie okresu ochronnego w czasie kiedy okoń grupuje się przed tarłem).Wnioski przechodzą zdecydowaną większością głosów, ale co z tego jak w okręgu są odrzucane. Myślę że pierw należy wybrać całkowicie nowe władze aby coś się zmieniło.

Oczywiście na zebranie idę i dalej będę składał wnioski, ale coraz bardziej skłaniam się do przejścia do konkurencji MZW, zwłaszcza po ogłoszeniu przez okręg nowych zasad połowu na wodach Krakowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Widze, że cisza w temacie, pewnie wszyscy na walnych siedzą :) To może napisze coś od siebie. U mnie w tym roku nie za dużo zmian, ale dwie ciekawe, o których warto wspomnieć.

I Całkowity zakaz zabierania AMURA w 2015 roku.

II Limit roczny szczupak/sandacz 5 szt. na rok. 1 sztuka na dobę.

Jeśli chodzi o ochronę drapieżników to chyba nie ma co tego opisywać. Co do amurów chodzi o ochronę dużych sztuk, które udało się pozyskać pod koniec roku. Kilkadziesiąt sztuk od 10 do 17kg, piękne sportowe ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.