Skocz do zawartości
tokarex pontony

Haczyki z przyponem czy wiązanie samemu


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Do amatorskiego łowienia kupuję gotowce. Haczyki titanium na żyłce super cup. Taniocha, haczyki są mocne i żyłka też dobra.

Na spławikowe zawody wędkarskie wiąże sam wszystkie przypony z tego względu, że nie mam możliwości kupienia mniejszych haczyków z gotowcami, które by mi odpowiadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Piter86, jeśli potrafisz wiązać zawsze uwiązany samemu będzie miał to wiązanie lepsze niż te gotowce, poza tym wiążesz na takich hakach na jakich chcesz i stosujesz taką żyłkę jaką chcesz. Przy gotowcach masz tylko wybór w rozmiarach haków i grubościach żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i tego i tego.

Przypony wiążę sam a gotowcami posiłkuję się, gdy nad wodą zabraknie rękodzieła. Rękodzieło ma prawie same zalety:

- sam dobierasz wielkość haka i grubość żyłki - ciężko znaleźć hak 6 na żyłce 0.14mm

- możesz wybrać wysokiej klasy żyłkę przyponową, której w gotowcach nie uświadczysz

Gotowce - no cóż. Wiązane są dobrze, nie rozwiązują się, więc dla początkujących, którzy uczą się skutecznego wiązania haków mogą być niezłym wsparciem, albo podstawą nad wodą - do czasu opanowania sztuki wiązania haczyków. Dla zaawansowanych w wiązaniu mogą być jedynie wsparciem. Gdy ryba bierze, albo np jest ciemno ciężko przerzucić się na wiązanie przyponów, lub po prostu nie ma na to czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję gotowe przypony z małymi hakami i na cienkich żyłkach. Nie chce mi się bawić w wiązanie takich drobnych haczyków, bo już paluchy nieco mniej sprawne niż parę lat temu :roll: Podobnie pokolenie mojego ojca też chętnie stosuje takie rozwiązanie, bo oprócz mniejszej sprawności rąk dochodzi jeszcze gorsze widzenie.

Czasem stosuję gotowe zestawy karpiowe- ale rzadko. Nie bawię się też w wiązanie zestawów na dorsza i śledzia- kupuje gotowe. Na plażę 50/50 - czasem wiążę, czasem kupuję gotowe, które trochę modyfikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wiązać przy pomocy wiązarki ale nic mi z tego nie wychodziło. Nie wiem jak ludzie to robią :???:

Zawsze wiąże nowy przypon przy składaniu zestawu i ewentualnie w trakcie kiedy muszę wymienić. Brak mi przekonania do gotowych przyponów głównie z powodu jakości użytej żyłki.

Wybór modelu i rozmiaru haczyka, grubość żyłki i dowolna długość to podstawowe zalety samodzielnego wiązania przyponów. Przy odrobinie praktyki nie ma szans żeby przypon puścił na węźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązarki nie używam, lepiej ręcznie to robić. Nie do końca mogę się zgodzić, że gotowce są złe. Wystarczy dobrze poszukać i znajdzie się towar, który jest pewny i wysokiej jakości. Często kupuję gotowce od robinsona. Żyłka supercup i haczyki titanium, sprawdzony model haka na leszcze MASU

120 BN.

Kupowałem przedtem ownery ale tam żyłka mi nie pasowała. Wiadomo, że przy gotowcach mamy mniejszy wybór co do rozmiaru haka i średnicy żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.