Skocz do zawartości
tokarex pontony

kiedy jest wiecej emocji/doznań


snapi98

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Myślę, że rolą świadomego wędkarza jest minimalizowanie negatywnych doznań, na które narażona jest holowana przez nas ryba. Im dłuższy hol tym krzywda większa.

Dlatego ja staram się działać świadomie. Na liny nastawiam się z żyłką główną .25, przypon .20-.22. Na płoć i leszcze stosuję żyłki cieńsze. Zestaw lekki, finezyjny ułatwia łowienie, ale znacznie utrudnia hol. Owszem zdarzają się niespodzianki, przyłowy, które faktycznie powodują podwyższenie poziomu wędkarskiej adrenaliny podczas holu. Wynika to z faktu, że łowiąc zestawem lekkim bardzo trudno jest zakończyć hol sukcesem. Dla mnie miarą sukcesu jest złowienie konkretnej ryby, a nie napocenie się podczas długiego holowania.

Mój prywatny kodeks etyki mówi, że lepiej zastosować żyłkę 0.02 grubszą, szybko wyholować i uśmiercić zdobycz, niż 0.02 cieńszą, wymęczyć i potem wypuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAryachi- każdy ma swoje zdanie i podejście do rybek. Ja właśnie wolę tą drugą opcje mieć satysfakcje dać szanse też rybce powalczyć a nie targać jej na siłę. I ta satysfakcja dłuższego holu, a pózniej zwrócenie jej życia za tą cudowną chwile co nam dała. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największe emocje są kiedy bierze lin, spławik tańczy na wodzie i nie wiadomo kiedy zacinać. Później jest hol, jaki by ten lin nie był dostarcza mnóstwo emocji. Osobiście używam żyłki głównej 0.18mm i przypon 0.16mm więc hol nie trwa długo z korzyścią dla ryby.

ja mam zyłkę 0.35-0.40 więc hol zawsze trwa kilka sekund.

Twój przypadek jest wyjątkowy. Dużo razy pisałeś o tym że łowisz żeby zjeść więc emocje nad wodą są mniej istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zyłkę 0.35-0.40 więc hol zawsze trwa kilka sekund.

No to to już lekka przesada , pewnego razu z kumplem ustawiliśmy się na leszcza na jeziorze , oczywiście nocka , dwie wędki , jedna z żyłką 0,18 i przypon z żyłki 0,16 , druga żyłka główna 0,16 i przypon 0,10 , przynęta ciasto z makaronu z dodatkiem wanilii i po trzy cztery madziolichy na haczyku . Leszcze wtedy brały bardzo dobrze ale większość na ten delikatniejszy zestaw , delikatniejszy zestaw daje więcej emocji i satysfakcji z łowienia , spróbuj a się przekonasz , powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.