Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zanete Bruda i dodatki


mlody11

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takich dodatkach do tejże zanęty

+1kg zanęty (koszyk/feeder)

+0.3kg bulki tartej

+0.5kg pszenicy/peczaku

+1kg otreb

+0,7kg gliny

+puszka kukurydzy

+0,2kg grochu żółtego

+olejek/cukier waniliowy (nie wiem co lepsze)

+bentonit (do sklejenia)

Będe łowił na Wieprzu w Krasnymstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Co myślicie o takich dodatkach do tejże zanęty

+1kg zanęty (koszyk/feeder)

+0.3kg bulki tartej

+0.5kg pszenicy/peczaku

+1kg otreb

+0,7kg gliny

+puszka kukurydzy

+0,2kg grochu żółtego

+olejek/cukier waniliowy (nie wiem co lepsze)

+bentonit (do sklejenia)

Będe łowił na Wieprzu w Krasnymstawie

Straszny misz-masz. :roll:

Zanęty Bruda są skuteczne nawet bez dodatków. Dodaj kukurydzy i ewentualnie pęczaku. Jeżeli uciąg jest mocny to dodaj gliny lub bentonitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając sama kuku i pęczak podchodzi tylko drobnica chciałem aby tez większa ryba podeszła, chciałem ja urozmaicić. oczywiście nie wszystko pewnie dodam

To jakie ryby łowisz zależy od bardzo wielu czynników np. w jakim miejscu łowisz, od tego co zakładasz na hak lub jaki duży jest ten hak. Jeżeli chcesz wyselekcjonować większe ryby, to zwiększ rozmiar haczyka np. do 4 lub nawet 2 i załóż dwa, trzy ziarna kukurydzy. W skrajnym przypadku zrezygnuj całkowicie z zanęty sypkiej i nęć ziarnem a koszyk zastąp ołowianym ciężarkiem lub koszykiem do method feeder wypełnionym pelletem a na haczyku kukurydza bądź duży pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kukurydzy w ziarnach zastosuj kasze kukurydzianą. Wystarczy zalać gorącą wodą i wymieszać, po dodaniu do zanty zadziała jak klej i jednocześnie będzie wabić zapachem. Używałem takiej zanęty do łowienia z koszyczkiem. Nie potrafię podać proporcji bo nie łowiłem w ten sposób od bardzo dawna. Na haczyku kukurydza z białym robakiem, ewentualnie kilka ziaren do koszyczka.

Do zanęty na rzeke możesz dodać ugotowane ziarna konopi, część zmiksować i dodać do zanęty a resztę dokładać do koszyczka/kul zanętowych. Powinny być skuteczne na płocie i leszcze.

Odpuść sobie olejek i cukier waniliowy, szkoda Twojego czasu i pieniędzy. Jedno i drugie nie ma nic wspólnego z wanilią. W sklepie spożywczym możesz kupić; kolendre, przyprawę do piernika, kminek albo cynamon. Każde z wymienionych może być dobrym atraktorem na płocie i leszcze. Czy będzie wymaga sprawdzenia w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grych

Co do przyrządzania samej kaszki kukurydzianej - bardzo fajnie opisane to było w WŚ (5/2014) Mam to gdzieś, jak nie znajdziesz - napisz, podeślę skan :) Poza tym - jak kolega wyżej radzi - w sklepach dostaniesz przeróżne przyprawy, które sprawdzą się przy połowie danego gatunku ryby, z tym, że ja radzę - nie spożywczak, tylko może znajdziesz sklep typowo z przyprawami :) - tam na bank wybierzesz co chcesz, a nawet więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na leszcza: baza zanetowa + makaron + czerowny posiekany. Nic lepszego wg mnie chyba nie ma, a zapach to piernik. Nie mieszaj za bardzo tylu skladnikow razem bo z doswiadczenia wiem ze takie mieszanki nie zdaja egzaminu. Miod to bardziej lin ale leszcz tez może się skusić, dla lina dodałbym jeszcze słonecznik do zanety. Zastanow sie tez nad neceniem z procy np ziemniakami zanec pole o powierzchni 5x5 m i staraj sie lowic na krawędziach tego pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.