Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nie klei się zanęta :<


danielantus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dzisiaj zrobiłem pierwszy raz swoją własną zanętę.Składniki to:

-bułka tarta;

-płatki owsiane;

-mąka kukurydziana;

-posiekana kukurydza konserwowa;

-przyprawa do piernika;

-zmielone nasiona słonecznika;

-aromat waniliowy;

Problem jest taki,że gdy poszedłem nad jezioro,aby sprawdzić zanętę przed jutrzejszymi łowami,to ta się bardzo słabo kleiła.Dopiero zaczęła się dobrze kleić gdy dodałem dużo wody,co spowodowało przemoczenie :)

Co może być przyczyną,może jakiegoś składnika jest za mało?Ogólnie dałem mało płatków owsianych,bo przeczytałem,że za dużo to ryby się przejedzą.Sama mieszanka jest dosyć sypka,bardziej niż te ze sklepu gotowe.

P.S.Gdy wrzuciłem jedną z kulek do wody,to ani trochę się nie rozwaliła,a będę łowił na koszyk jutro więc proszę o szybką radę jak zapobiec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dziwne. Masz płatki owsiane, które ja dodaję na wartką rzekę, żeby zbliżyć konsystencję zanęty do kamienistej.

Nie rozumiem też co znaczy że dobrze klei jak jest przemoczona. Jak jest przemoczona to nie może kleić dobrze..

Zagotuj płatki przed dodaniem, powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że w tej zanęcie jest mało kleistych składników, a nasiona słonecznika jeszcze bardziej ja rozwalają. Najlepiej kleją płatki owsiane ale zmielone na mąkę. Nie bardzo rozumiem czemu do koszyka ma być zanęta bardzo klejąca? Wtedy wyleci dopiero przy ściąganiu koszyka albo wcale i jest na całe łowienie :smile: . Ja daję do koszyka półsuchą i jestem zadowolony. Ma namoknąć i wylecieć na miejscu gdzie jest haczyk a nie gdzie indziej.

I według mnie za dużo tych zapachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze dodasz troszke kleju do zanęt i po kłopocie:)

Klej do koszyczka zanętowego?? :shock: Przecież to ma wylecieć a nie zostać. :grin:

Pamiętam wędkarzy jakieś 30 lat temu, zagniatali owsiankę z chlebem i olejkiem waniliowym do ciasta i jedno napełnienie sprężyny wystarczyło na cały dzień i jeszcze na koniec tłukli o wodę z dziesięć razy. :mrgreen: To bardziej spełniało rolę ciężarka niż zanętnika.

Zanęta do koszyczka ma być półsucha a na pewno nie przemoczona. Ona sama napęcznieje w wodzie i się dywanuje koło haczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam wędkarzy jakieś 30 lat temu, zagniatali owsiankę z chlebem i olejkiem waniliowym do ciasta i jedno napełnienie sprężyny wystarczyło na cały dzień i jeszcze na koniec tłukli o wodę z dziesięć razy. :mrgreen: To bardziej spełniało rolę ciężarka niż zanętnika.

Ja pamiętam takich którym sprężyna oklejona ciastem starczała nawet na tydzień :mrgreen: A ryby i tak brały :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam wędkarzy jakieś 30 lat temu, zagniatali owsiankę z chlebem i olejkiem waniliowym do ciasta i jedno napełnienie sprężyny wystarczyło na cały dzień i jeszcze na koniec tłukli o wodę z dziesięć razy. :mrgreen: To bardziej spełniało rolę ciężarka niż zanętnika.

Ja pamiętam takich którym sprężyna oklejona ciastem starczała nawet na tydzień :mrgreen:A ryby i tak brały :lol:

Bo było mniej wędkarzy a więcej ryb i nie było rejestrów, za to "krajówka" za 100 ZŁ na cały kraj. I najważniejsze, było jedno PZW. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję białe robaki, konopie prażone i trochę melasy. Ryby są zwykle zadowolone i biorą na to co im podaje. Prochu nie odkryłem ale może komuś się przyda że lepsze wyniki są na robaki wydłubane z zanęty.

Robaki wydłubane z zanęty zawsze były lepsze, chyba, że aromatyzowane trzy dni wcześniej.

Poza tym jak zbiornik ma małą presję i wędkarzy mało to wystarczy tarta bułka na płoć albo tarty chleb na leszcza i robak. Wyszukane zanęty są potrzebne na zawody, gdzie trzeba rybę zlokalizować utrzymać na stanowisku trzy godziny aby nie odeszła do konkurencji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.