Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rod pod i parasol, dobra jakość w rozsądnej cenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje stanowiska pod wędki, nazywa się to chyba rod pod, stanowisko na 2 lub 3 wędki, nie lubię tandety, ale bez przesady, cenowo w granicach 150-200 pln, nie wiem czy bardziej opłaca kupić się z sygnalizatorami czy bez, niby mam dwa sygnalizatory, widzę jakieś na allegro są, ale to "chińszczyzna" jakaś, widzę też w dobrej cenie Jaxona, Kongera, co sądzicie o jakości jeżeli chodzi o te firmy? nie chcę kupować w ciemno, dlatego proszę o poradę, nie znam się na tym kompletnie.

Drugie pytanie dotyczy Parasola, cenowo 150-200 pln też nie chcę tandety, najlepiej parasol z taką osłonką, żeby zabudować boki parasola, też są Kongera i Jaxona w dobrych cenach. Nie chcę żeby mocny wiatr zawiał i parasol złamał się.

Ogólnie chcę żebym zmieścił się w 400 pln i miał dobrą jakość. Jest taka opcja?

Pomożecie?

Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Potrzebuje stanowiska pod wędki, nazywa się to chyba rod pod, stanowisko na 2 lub 3 wędki, nie lubię tandety, ale bez przesady, cenowo w granicach 150-200 pln

W tych pieniądzach nie kupisz nic solidnego, ale za 300 zł już można znaleźć tripod wykonany w całości z aluminium np. firmy DAM). Unikaj wszelkich plastikowych złączek.

Drugie pytanie dotyczy Parasola, cenowo 150-200 pln też nie chcę tandety, najlepiej parasol z taką osłonką, żeby zabudować boki parasola, też są Kongera i Jaxona w dobrych cenach. Nie chcę żeby mocny wiatr zawiał i parasol złamał się.

Używam Kongera od kilku lat i do dziś działa. Nie oczekuj, że przy dużym deszczu nie przepuści wody (chyba że podkleisz szwy np. gumą na butaprenie). Przy dużej ulewie zaczynają się pokazywać krople. Bardzo dobry na słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 dzięki za pomoc w taki razie zwiększamy granicę do około 300 pln, a jeżeli chodzi o DAM to mógłbyś konkretne modele polecić? nie znam się kompletnie, a na allegro i w sklepach dużo tego jest i duża rozbieżność cenowa i druga kwestia co sądzisz o rod podach i tri podach firmy YORK? np. YORK TRI POD SCC152 lub opcja innej firmy ANGER ANACONDA X-COVERY?

Ogólnie ludzie polecają parasol wędkarski z decathlonu, spróbuję podjechać i zobaczyć co tam mają ciekawego, jak mnie nie zadowoli to wezmę Kongera i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Od 5 lat używam wcześniejszego modelu tego rod poda http://www.decathlon.pl/rod-pod-strategy-4-wdki-id_8325512.html - mój ma miejsce na 4 kije. Jestem bardzo zadowolony, jest stabilny i dla mnie w zupełności wystarcza.

normal_20150718_205448.jpg

Po lewej stary model, po prawej aktualny.

Parasol http://www.decathlon.pl/parasol-wdkarski-xl-id_8240242.html do tego osłonka http://www.decathlon.pl/osona-boczna-parasola-id_8240240.html również jestem zadowolony.

Dobre produkty za konkurencyjną cenę.

Z pozdrowieniem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 dzięki za pomoc w taki razie zwiększamy granicę do około 300 pln, a jeżeli chodzi o DAM to mógłbyś konkretne modele polecić? nie znam się kompletnie, a na allegro i w sklepach dużo tego jest i duża rozbieżność cenowa i druga kwestia co sądzisz o rod podach i tri podach firmy YORK? np. YORK TRI POD SCC152 lub opcja innej firmy ANGER ANACONDA X-COVERY?

Zobacz moje filmy z karpiowych zasiadek (kanał tomekhaczyk na youtube) tam widać tripod którego używam. Niestety nie pamiętam konkretnej nazwy, bo mam go już sporo lat, ale na pewno jest to DAM. Podobne tripody sprzedają też inne firmy między innymi Anaconda. Robi je pewnie ten sam Chińczyk tylko logo zmienia. :wink:

Nie jest to może tak sztywna konstrukcja jak produkty z nierdzewki za 2000 zł, ale do łowienia na stojącej wodzie w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer dzieki bardzo za pomoc, właśnie kupiłem parasol plus osłonkę caperlana i muszę przyznać, że porządna konstrukcja przynajmniej tak się wydaję :) tylko jeden mały minus... osłonka bardzo niska, myślałem, że będzie taka, że stanę sobię pod parasolem swobodnie mając 180 cm wzrostu i osłonka będzie do ziemi, okazuje się, że muszę mocno obniżyć parasol, żeby osłonka dotykałą ziemi no ale trudno...

Jutro pojadę zobaczyć tego rod poda, którego polecałeś, bo cena rewelacyjna 200 pln to jednak nie dużo jak na rod poda, a jak mówisz, że dobra jakoś to chyba zdecyduję się, głównie chodzi mi o porządne łączenia i żeby ta plastiki stopujące były w miarę porządne. Dodatkowy plus to to, że jest gwarancja 2 lata w decathlonie.

tomek1 jak znajdę trochę wolnego czasu to obejrzę Twoje filmiki, używałeś tri poda i rod poda? wiem, że nóżkami to się różni, ale czy komfortem? co uważasz za korzystaniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 jak znajdę trochę wolnego czasu to obejrzę Twoje filmiki, używałeś tri poda

Tripoda.

wiem, że nóżkami to się różni, ale czy komfortem? co uważasz za korzystaniejsze?

Tripod ma trzy nogi a rodpod cztery. Co kto woli- według mnie tripod jest wygodniejszy, bardziej poręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem dwie opcję:

http://www.askari.pl/produkt/sanger-anaconda-xcovery-pod

http://www.askari.pl/produkt/sanger-anaconda-extension-pod

LINKI WSTAWIONE W URL LECZ NIE DZIAŁA!!!

Myślę, że jeżeli chodzi o jakość to będzie rewelacje, teraz tylko wybieram między dwoma rodzajami nóg, bo się różnią.

Co jest bardziej komfortowe i praktyczne? w sensie z jakimi nogami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.