Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

thx za info...rozumiem że wyciągałeś tam szczupaki

Kilka tam z Tomaszkiem wymęczyliśmy, niestety nie za wielkie, max. 85 cm. Ale trzeba było wiedzieć tego, który mi spadł...

Na początek dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie Grega jako przewodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wrzuciłem wodlery i poleciałem w patyki na spotkanie zębatego. Rybka słabo współpracowała tylko jeden pistolet 55 cm( maluszek poszedł spowrotem do wody zgodnie z tutejszym prawem) Dobre i to na początek. Zimno wygoniło pewnie rybki na głębiny .

post-3923-14544971905372_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A miało być tak pięknie...

Sobota

Zaliczyliśmy próbę nocnego polowania na szczupale. Oczywiście nic nie złowiliśmy,(oprócz jednego, który padł podczas płynięcia na wysepkę) ale było fajnie, choć zimno. Ognisko i kiełbaski uratowały sytuację. Zmyliśmy się po 22, bo podczas tego "niebrania" ustaliliśmy plan na rano :twisted:

Niedziela

Dostałem największe baty w życiu :cry:

Ogólnie było fajnie- popstrykałem trochę fotek i nawet złowiłem 3 szczupaki. Jeden glutek, piątka i szóstka. I nawet byłbym zadowolony, gdyby nie fakt, że kolega złowił 27 sztuk. :evil: W tym 22 ryby powyżej 5 kg :!: Największy 8.3kg, cztery ósemki, kilka siódemek, szóstek i tak dalej.

Ale cóż, następnym razem będzie lepiej :lol:

post-3396-14544971906015_thumb.jpg

post-3396-1454497190618_thumb.jpg

post-3396-14544971906333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz chlopie zaparcie :!: .Ja przez ostatnie mrozy nawet nie myslałem o wedkowaniu :!::wink: . Byliscie na jednej lodce!? Wedkowaliscie ta sama metoda !? To powiedz mi jakim cudem ten Twoj "kolo" przez caly czas potrafil ukryc "na co lowi" :smile:

A pwaznie to sam juz nie wiem czy zazdroscic Ci "zebatych" czy...Congerka :wink:

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz chlopie zaparcie :!: .Ja przez ostatnie mrozy nawet nie myslałem o wedkowaniu :!::wink:

A pewnie, bo przecież nocka w maju, a tym bardziej latem, to nuda...

Byliscie na jednej lodce!? Wedkowaliscie ta sama metoda !? To powiedz mi jakim cudem ten Twoj "kolo" przez caly czas potrafil ukryc "na co lowi" :smile:

Jedna łódka, jedna metoda, ta sama przynęta. Tak więc nic nie musiał ukrywać...

Drugi kolega stwierdził: "A wiesz gdzie On te łapska w nocy trzymał?" To chyba tajemnica sukcesu :mrgreen:

A pwaznie to sam juz nie wiem czy zazdroscic Ci "zebatych" czy...Congerka :wink:

Niczego :!:

Ale jak=kiedy, złowię pstrąga pow. 10 lbs, to będzie coś :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj ostatni wypad przed urlopem.

Pogoda dopisła, ryby tak sobie :wink:

Złowiliśmy po dwa szczupłe i kilka okoni.

Największa ryba ok 5.5kg, drugi ok 4kg. Simon miał trójkę i jack pike'a

dscf1128.jpg

dscf1129.jpg

Wszystkie szczupaki z trola na martwe płocie, okonie na małe kopytka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich mam na imie Krzysiek mieszkam w Dundalk a lowie przewaznie na jeziorze Muckno w Castleblayney ok. 30 km od Dundalk droga N53, na spinning przewaznie szczupaki ale ostatnimi czasy tak jak by zamarlo, wczesniej lowilem rownierz na rzece Castletown River pstragi lecz sezon sie skonczyl :cry:,poczekam do wiosny , czasami w sezonie wakacyjnym robie wypad na makrele na Greenore .Po przeczytaniu paru postow na tym forum zamierzam cos wiecej w tym kierynku zrobic, a szczegolnie w polowach morskich z plazy jak i z lodzi. :razz: .Mysle ze jak ruszy sezon to podziele sie swoimi uwagami i obserwacjami.dzieki

Pozdrawiam Krzysiek :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stu6-60, jak myslisz jakie miejsce dokladniej bedzie odpowiednie ,mam dojscie do plaz piaszczystych kamienistych i gdzie wystepuje duzo osadow rzecznych tzn tam gdzie rzeka wpada do morza .Jaka przyneta lowic i na jaki zestaw ??Jak na razie z tymi przynetami to krucho w sklepie poza "mrozonymi rybkami" sa jeszcze czerwone robaki.Dzisiaj pojade na maly rekonesans z aparatem i popstrykam pare fotek w czasie odplywu jak i przyplywu.Zeby bardziej okreslic to jakie sa tu miejsca, moze to pomoze.Dzieki za odpopwiedz :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek SZAMAN, na stronce sa podstawowe info o wedkowaniu w morzu w IRE

http://www.cfb.ie/fishing_in_ireland/sea/maps.htm

z tego co podaja to Twoja okolica jest atrakcyjna wedkarsko w sezonie letnim ,ale podaja miejsca wystepowania plastugowatych oraz dorsza a te wiadomo ze najlepiej lowic z brzegu zima. Pisza takze ,ze "krucho" z pozyskiwaniem przynent naturalnych.

Osobiscie zaryzykowal bym z "ragami" oraz krabami. Te powinienes dostac w wedkarskim sklepie. Co do lepszych namiarow na miejscowki to sprobuj polowic w polecanych na w/w stronce miejscach. No a potem to juz metoda prob i bledow, krok po kroku sukcesy same przyjda. Zwlaszcza ,ze za nie caly miesiac juz...Wiosna :!:

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stu6-60, Dzieki za porade :wink: .Bylem juz dzisiaj nad morzem i szukalem pod kamieniami ciekawostek :?::!: i znalazlem male "ragi" ok 6 cm ,duzo malych krabów i to rożnych gatunków wielkosc ich nie przekraczala 1€ .Tak po za tym natknalem sie na 2 male babki , krewetke i cos na ksztalt wegozyka ok 7cm ale nie wiem co to za gatunek niestety nie zrobilem zadnych zdjec :evil: ,baterie mi padly po 20min pracy,ale co sie od wlecze to nie uciecze.Znalazle plaze gdzie jest bardzo urozmaicona tzn. po jednej stronie kamieny cypel ktory jest zalewany podczas przyplywu wciagniety w morze ok 100 m a zaraz obok piasek takze mysle ze pierwszy wypad tam nastepnym razem zrobie zdjecia i sie z wami podziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w GYLES QUAY na pirsie niedaleko Dundalk , glebokos mierzona podczas odplywu ok 4.5-6.0 m przy pirsie ,takze w glab morza troche glebiej :grin:Przybylem na miejsce rano ok 1- 2h przed kulminacja przyplywu czyli ok 8:30 ,wiatr w strone ladu dosc silny ,bardzo wysokie fale z "grzywami", kolor wody kawa z mlekiem ,dzien wczesniej byla bardziej klarowna.Na przynete posluzyl sandeel mrozony (ragi nie moglem dostac teraz w sklepie bo nie ma na nie sezonu :?: )i kraby ,wczsniej zlapane na odplywie, rezultat zerowy :sad: ,poza prysznicem w postaci rozbijajacych o pirs i przelewajacych sie fal ,dobrze ze malem zestaw nieprzemakalny :mrgreen: ale nie rezygnuje spróbuję przy lepszych warunkach pogodowych :lol:.Lapalem zestawem surfcastingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.