Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
jak na irlandie to ledwie wymiarowy pistolet

A pewnie, tutaj woblera trzeba za drzewem zakładać, bo metrówki same z wody wyłaża :wink:

A tak serio, to jak kiedyś będziesz miał okazję się przekonać, to zobaczysz, że nawet w Irlandii wcale nie tak łatwo o porządnego szczupłego... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek104, miałem okazje sie o tym przekonać ,że wcale nie łatwo o większego szupaka ale mniejszych takich do 65-70 nałowiłem sie naprawde sporo do tego pstrągi i duuużo okoni.....stosunek godzinoryby w irlandi i w Polsce mniej więcej 10:1 dla przykładu w trzy godzinki Tam łowiem kilka pstrągów kilka okoni i ..zawsze powiesił sie jakiś sześćdziesiątak szupak.....pozdrawiam i z łezką w oku wspominam tamte nie tak odległe czasy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek SZAMAN, ładny szczupaczek, gratuluję. Ale sponiewierałeś go okrutnie przed wypuszczeniem
hmm :?::???: , staralem sie bardzo na niego uwazac i jak najkrócej trzymac go z dala od jego srodowiska , wkoncu nie codzien mozna spotkac sie z tak piekna ryba,a jezeli chodzi o te rany na jego boku to musze powiedziec ze juz taki byl jak go wyjąłem z wody :sad: wiec mysle ze i tak ze mna nie mial zle ,jeszcze na dowidzenia dostal buziaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się 13-go , na szczęście nie pechowy :grin: , około godziny 12 na sprawdzenie nowych miejsc na jezioro Muckno od strony Concra Wood tuz przed Castleblayney droga N53 http://picasaweb.google.com/SZAMAN25/Szczupaki#5291806153021519858 http://picasaweb.google.com/SZAMAN25/Szczupaki#5291833803774454866 na załączonej mapce widać .Pogoda dopisała :razz: był lekki wiaterek z północnego zachodu ,słonecznie z przejściowymi zachmurzeniami , stan wody był nieco obniżony niż zwykle .

Po zmontowaniu wędki ,Shimano Beast Master 3.00m cw. 20-50g ,na kołowrotek Mistrall Tournament 3000 (na zakup jego skusiło mnie to ze posiada 3 szpulki zapasowe o różnej wielkości) nawinięta najzwyklejsza żyłka 0.20 mm. Zacząłem obławiać płytsze rejony tej zatoczki na rożnego rodzaju rippery i twistery bez większych rezultatów :???: .W końcu przeszedłem na poczciwe i sprawdzone obrotówki :idea: , po kolejnym rzucie i stanowisku założyłem jaxonowska srebrna obrotówkę z hologramem nr 3(na zdjęciu widać ) i ok 10-15 m ode mnie plus to ze wchodziłem do wody ok 10 m by moc wygodnie jak I większy teren obłowić, poczułem silne uderzenie :?: ........... I wtedy się zaczęła zabawa odjechał kilkakrotnie w ciemna otchłań jeziora wyciągając przy okazji kilka metrów żyłki,gdy już ukazał się moim oczom :shock: udało mu się raz wyskoczyć ponad powierzchnie wody :o ,później już mu na to nie pozwoliłem :cool: .Zacząłem powoli wycofywać się w kierunku brzegu by moc go bezpiecznie podebrać ,zabawa trwała ok 5-10 min po czym wyciągnąłem go z wody trochę przy tym trudu było ale wszystko się udało .Po sesji zdjęciowej powędrował z powrotem do wody z myślą ze przyprowadzi prababcie bądź starsze rodzeństwo :wink: .Po całym tym"spotkaniu" sprawdziłem jeszcze parę stanowisk bez większych sukcesów lecz bogatszy w nowe doświadczenia jak I nowe miejsca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Jestem nowy na forum wiec sie przedstawie:

Na imie mam Radek i tak sie stalo ze akurat przebywam w dublinie, w zwiazku z tym chcialem zapytac gdzie sa dobre miejsca (tak zeby pospiningowac z brzegu) na morzu w okolicy Dublina.

Ostatnio mam straszna ochote wybrac sie na ryby (wiem ze pogoda jeszcze nie taka jak trzeba), ale uzupelniam w tym czasie wiadomosci na temat polowow ryb na morzu itp.

Powiem szczerze ze nie mam doswiadczenia w polowach morskich - zlowilem kilka rdzawcow, dlatego tez rozne porady i metody polowu mile widziane.

Acha czy wiecie moze gdzie mozna znalezc przepisy na temat polowow w morzu I JAKIS KATALOG Z GATUNKAMI RYB MORSKICH WYSTEPUJACYCH U WYBRZEZY IRLANDII

Jeżeli macie sie czym podzielic to serdecznie zapraszam i z gory dziekuje za wszelkiego rodzaju informacje.

:):):):):):):):):):):):):):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Radek na forum !!! :mrgreen:

Ja niedawno tez zacząłem coraz bardziej nakręcać sie :twisted: na morze, jak na razie kompletuje sprzęt . Kolega stu6-60 polecił mi te oto stronę http://www.cfb.ie/fishing_in_ireland/sea/maps.htm sa tam opisane regiony i łowiska.

Jeżeli chodzi o ryby jakie występują w Irlandii to ta stronka z opisami powinna ci pomoc http://www.sea-angling-ireland.org/specimen%20list.htm#C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roofmaniak, witanko. Jest na rynku książka 'Wedkarstwo morskie w Irlandii",ma przystepna cenę -20 E. Morskich 'wyjadaczy" pewnie nie zaiteresuje ale dla kogos kto rozpoczyna "morska" przygode jest w sam raz. Opis gatunków ryb wystepujacych w irlandzkich wodach, metody i miejsca polowu ,a wszystko "podparte" fotkami.

Do tego opisy naturalnych przynent i sposoby ich pozyskiwania. Na koniec 'namiary" na łodzie oferujace wedkarskie wyprawy. Mysle ,ze na ubogim w podobne publikacje irlandzkim rynku ta pozycja jest godna uwagi. Do kupienia w kazdym irlandzkim "empiku".

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roofmaniak, jesli chcesz miec pewnosc co do walorow kulinarnych to zerknij do lodowy w pierwszym lepszym markecie i bedziesz mial pewnosc ze dana ryba nadaje sie do konsumpcji. Osobiscie jadam tylko te z "worka" :smile: .

A co do ostroznosci to jak zapewne wiesz wszelkie skaleczenia spowodowane przez rybie kolce,zeby itp, goja sie dosc dlugo. a spowodowane przez ryby morskie...bardzo dlugo :!::wink: . Uwazaj wiec na wszelkiego rodzaju kolce (wszelkie Raje),zeby (prawie wszystkie rybska :smile: ) a czasem takze na skore (popularny "piesek").

Rekawiczki i cazki powinny stanowic czesc wyposazenia :!::smile: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ponownie wyprawa na Muckno :grin: wypróbować nowego feedera i trochę porzucać za szczupłym .Już z samego rana mały problem z autem :???: tzn. trochę przymroziło, jak na Irlandię mooooocno tak ze drzwi nie dały się otworzyć :cry: ale nie rezygnowałem , po chwili wypróbowałem tutejsza metodę na mróz tzn. ciepłą woda (chyba koledzy z Irlandii wiedza o czym mowie, taki widok tutaj nie jest rzadkością ) i było już po kłopocie. Dojazd na miejsce już nie był tak kłopotliwy. Sprawdziłem kilka miejsc bez większych rezultatów :sad: , ale chyba wszyscy których spotkałem tez nic dzisiaj nie połowili w jednym miejscu było ok 10 wędek :shock: nastawionych na pike'a i oczywiście 5 zapalonych wędkarzy i nic przez cały dzień . Jedni łapali typowo na grunt z makrela na końcu , a inni zestawem z "żagielkiem" ,który wędrował po jeziorze ok 100-150 m od ich stanowisk :?: pierwszy raz z czymś takim się spotkałem ,lecz tez bez rezultatów. Jutro tez jest dzień :wink:i nowa przygoda tyle tylko ze w inne miejsce.

A jak tam u kolegów :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie "familiada" :wink: . Pokrecilismy sie po Malahide. Mnie najbardziej interesowala plaza "na przewezeniu". Spotkalem tylko jednego wedkarza-spinningiste. Oblawial ujscie przy pomocy blystki-pirka.c1093923928e5b03m.jpg. Nie pytalem o rezultaty,bo sam nie znosze gdy ktos zadaj mi podobne pytania :smile: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.