Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

a na jakiej glebokosci lapiesz te szczupaki o tej porze?

Wprawny oko obserwatora dojrzy na zdjęciu przynęty, a w dodatku z opisu wynika jaką techniką łowiliśmy, a co za tym idzie na jakiej głębokości :roll:

Dobrze i regularnie łowisz te szczuplaki.

SzczupLaki powiadasz... no wiem, wiem, takiego jak Twój "kroko- aligatorek" jeszcze nie złowiłem.... :razz:

Może i mnie kiedyś trafi się taka "jaskółka" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

a na jakiej glebokosci lapiesz te szczupaki o tej porze?

Wprawne oko obserwatora dojrzy na zdjęciu przynęty, a w dodatku z opisu wynika jaką techniką łowiliśmy, a co za tym idzie na jakiej głębokości :roll:
tomek104, no dobra dzieki za podpowiedz :neutral:

Jednak nie masz "wprawnego oka" :lol:

No dobrze to po kolei- przynęty to Jerki, więc łowisko musiało być płytkie, i takie własnie było, dlatego nie łowiliśmy np. cięzkimi gumami. Dokładna głębokość to pomiędzy 2.2m, a 3,5metra. Jeżeli znajdziesz miejsce gdzie skupia się żarałko szczupaków, to choćby miało 1 metr, albo 15 metrów, to ryby tam będa- niezależnie czy jest to lato czy zima.

Nieraz nawet w mrozy wcale nie trzeba łowić głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

W solance jeszcze nie... ze skał zbyt niebezpiecznie ze względu na fale, plaże obdarowują jedynie drobnicą- trzeba czekać.

Za to jeziorowe łowienie w pełni.

Dziś byliśmy z kolegą sprawdzić nasze stare miejscówki.

Łowienie nieco ekstremalne- zimno, wiatr, ciągle padający deszcz w dodatku szczupłe jakieś nieśmiałe- brały bardzo delikatnie. Sporo ryb nie zacięliśmy, kilka spadło.

Dzień w sumie nie najgorszy bo udało nam sie wyciągnąć po 4 szczupaki.

Najmniejsza rybka 90 cm około 5.5 kg, największa 113 cm 10.5 kg.

Łowisko to duża, płytka zatoka sporego jeziora. Ryby łowiliśmy z niedużych glębokości

na jerki, woblery, gumy, jeden padł na wahadło.

jaco_210.jpg

jaco_310.jpg

jaco_410.jpg

dsc00510.jpg

dsc00511.jpg

tomi10.jpg

tomtom10.jpg

img_4010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

We wtorek pojechałem sprawdzić czy na moich miejscówkach są już jakieś srebrniaki.

Niestety jak się okazało jeszcze na nie troche za wcześnie.

Srebrnych łosi jeszcze nie ma, za to biorą kelty. Mimo że złowienie kelta to żaden wyczyn w porównaniu ze złowieniem srebrniaka to przynajmniej dzięki nim się nie nudziłem.

Efektem rozeznania były 3 złowione przezemnie łośki.

A, i rano jedna pstrążyna chciała zjeść moją błystkę. Równe 70 cm, ale chyba był na diecie ;)

pstron10.jpg

Potok 70 cm

aos10.jpg

samiec łośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej chlopaki mam zamiar wybrac sie ze znajomymi na zach wybrzeze w okolice bialej latarni chce sie nastawic na rdzawce lub bassy bo na makrele za wczesnie mozecie mi pomoc czy jest sens juz jechac czy moze jednak jeszcze za wczesnie i czy kopyto lub slimmy na te rybki beda dobre ???

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie dzis dopiero znalazlem to forum i tak sobie czytam i widze ze najwieksze osiagi ma tu tomek :) wiec mam pytanko jak bys byl w athlone to jak bys mogl to moze dalbys mi znac to wyskoczylo by sie na szczupaka nauczyl bys mnie czegos bo moj zyciowy rekord to marniutkie 42 cm (: a dzis siedzialem od 10 do 19 na kanale w athlone i jedyne co zlapalem to katar a mialem puszczona 1 wedke na koszyk z zaneta z bialymi miesnymi robakami a 2 bawilem sie guma malym okonikiem i nic!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Quido13

Co masz na myśli mówiąc "Biała Latarnia"?

Czy nie chodzi Ci przypadkiem o Black Head, miejsce gdzie faktycznie stoi biała latarnia?

Co do rdzawców to pewnie polowisz, z bassami gorzej bo trafiają sie w tych okolicach rzadko. Na bassy polecam okolice Fanroe Beach.

W Athlone raczej nie będę, ale na nauki zapraszam do mnie, do Galway :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzeki za odpowiedz mowiac biala latarnia mialem na mysli miejsce gdzie sie ona znajduje a dokladniej to jedziemy na cypel (nie znam nazwy miejsca) taka mala miejscowosc z portem skad widac moherowe klify i malutka wyspe oddalone to jest kolo 15 km od latarni mamy zamiar pozucac ze skalek w zeszlym roku tam bylem we wrzesniu jak rodzice mnie odwiedzili i zabralem ich na wycieczke ale niestety nie mialem ze soba sprzetu a przy mnie kobieta (okolo 70 lat nie zartuje !!!) wyciagnela z wody 5 rdzawcow okolo 60cm na oko w przeciagu 40 minut a rzucala w dal na jakies tylko 10 metrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wybralem sie znow na shannon z nastawieniem na szczupaka stwierdzilem ze bede lowil na gume z obrotowka skonczylo sie to tak ze wyciagnolem z wody 2 malze okolo 8cm :P 2 scierki 1 opakowanie po zupce chinskej i podpaske a zakonczylo sie to pieknym rzutem w krzaczory i utrata gumy

dzisiejszy wynik znow 1-0 dla zebaczy sezon zaczynam od samych strat jak narazie idzie niezle :P

pozdrawiam i ludziska nie zalamujcie sie kazda strate sie w koncu kiedys odrobi jakas ladna sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem sprawdzić czy już można jakiegoś łośka dorwać, ale niestety woda niska tylko kelty w rzece widać jeszcze przyjdzie trochę poczekać. W sumie nie było żle dwa kelty i coś na dokładke hehe

piękna samica równe 110 i 12,35 kg :mrgreen:

post-5289-14544972492624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz moge powiedziec ze sezon mozna juz zaczac wczoraj bylem nad rzeka nastawilem sie dla zabawy na splawiczek no i rybki juz zaczynaja brac jakis tam rekordow nie bylo ale zlapalo sie pare okoni i ploci tak okolo 28cm i to przy brzegu, na miesne nie chcialy brac ale na pospolite rosowki braly jak glupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

People: Ja, Jacek, czterech Gosci z Dublina

Duration: Caly dzien

Species: Losos, pstrag

Weight, lenght: lososie do ok 80 cm, pstrag ok 70cm

Weather:Rano bezwietrznie, slonecznie- pozniej bardziej wedkarsko- wiatr i chmury

Method: spinning, trolling

Bait: wobki, tasmany, blystki

Comments:

Wreszcie na jeziorku zaczely skubac skubance ;)

Od otwarcia sezonu mielismy co noc mrozy, a przez to woda byla ciagle bardzo zimna.

Jednak idzie ku lepszemu- woda lapie temperaturke, a pstragi ochote do zerowania.

Cztereh naszych stalych klientow chcialo sprobowac swych sil w starciu z pstragami i lososiami. (Po ostatniej wizycie kiedy polowili pieknych szczupakow)

W sumie na dwie lodzie zlowilismy 9 lososi i jednego pstraga- tyko jednego i az jednego! Dwa kolejne pstragi spadly- jeden podobnej wielkosci zerwal zylke przy samej lodzi. Nauczka dla Klienta- zylka 0.18 to zdecydowanie za cienko ;) (Gosc chcial lowic swoim sprzetem... :? )

Jeszcze kilka dni i zacznie sie na calego :twisted:

f1_01510.jpg

nie ma to jak relaksik :lol:

f1_01310.jpg

pstrazyna :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem pływać za pstroniami, jednak pogoda- wiatr, skutecznie pokrzyżowała mi plany.

Cóż począć, wędki i pudła w aucie, więc trzeba było trochę pochodzić po rzeczkach żeby dzionek nie był stracony.

Udało się wychodzić 4 podrostki, jeden nie chciał zapozować do fotki i postanowił bez pożegnania odpłynać, zanim zdążyłem go uwiecznić na fotce ;)

Dwie piękne ryby spadły, jedna nie zacięta. ;)

Na pocieszenie wobkiem zainteresowała się metróweczka......niestety, taka bez płetwy tłuszczowej ;)

Na szczęście zacięcie w tempo pomogło uniknąć obcinki i utraty przynęty. Kilka chwil i już mogła uśmiechać sie do zdjęcia :D

dsc00614.jpg

dsc00615.jpg

dsc00616.jpg

dsc00617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.