Skocz do zawartości
tokarex pontony

Patent na wiązanie haczyka


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś patenty/triki jak zawiązać haczyk w tym przypadku z łopatką? Oglądałem kilka filmów jeden węzeł mi siadł o nawet już dwa przepony zrobiłem ale wychodzi mi to mizernie nie podchodzi mi wiec znacie jakieś triki/patenty a może macie jakieś bardzo łatwe a mocne węzły ?

Dodam ze mnie jasny szlak trafia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Patentów i trików nie ma poszukaj na Youtube filmików wybierz ten co Ci odpiwiada najbardziej i ćwicz do upadłego a wiazanie możesz uznać za opanowane do perfekcji jak Cię zerwą w środku nocy a Ty przypon machniesz po ciemku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Silver napisał:

Macie jakieś patenty/triki jak zawiązać haczyk w tym przypadku z łopatką? Oglądałem kilka filmów jeden węzeł mi siadł o nawet już dwa przepony zrobiłem ale wychodzi mi to mizernie nie podchodzi mi wiec znacie jakieś triki/patenty a może macie jakieś bardzo łatwe a mocne węzły ?

Dodam ze mnie jasny szlak trafia 😉

1. Kupić gotowe przypony ;)

2. Kupić przyrząd do wiązania haczyków.

3. Trenować, trenować, trenować.

Do małych haczyków wybrałbym opcję 1, do większych opcję 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Booryss napisał:

Patentów i trików nie ma poszukaj na Youtube filmików wybierz ten co Ci odpiwiada najbardziej i ćwicz do upadłego a wiazanie możesz uznać za opanowane do perfekcji jak Cię zerwą w środku nocy a Ty przypon machniesz po ciemku :)

Ja stwierdziłem, że umiem wiązać haczyki, gdy opanowałem wiązanie haczyków ochotkowych na 15 stopniowym mrozie :D Masz minutę, żeby zawiązać, potem już nie da rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bumtarara napisał:

Ja stwierdziłem, że umiem wiązać haczyki, gdy opanowałem wiązanie haczyków ochotkowych na 15 stopniowym mrozie :D Masz minutę, żeby zawiązać, potem już nie da rady :D

Dobre! :D Ja od jakiegoś czasu drobne haczyki kupuję zawiązane. 20 lat temu dziwiłem się ojcu, że ma problem z zawiązaniem małego haczyka albo rozplątaniem zestawu a teraz i u mnie już paluszki nie takie zgrabne jak wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale ja nie umiem wiązać haczyków z paletka, tylko te z oczkiem. Wiec jak kupuje  haczyki to albo te drugie albo wybieram właśnie przypony. Ceny są prawie takie same. Wiele osób twierdzi ze nie można ufać węzłom z kupowanych przyponów ale jeszcze mnie nie zawiodły a korzystam z nich już drugi rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Silver napisał:

To chyba kupie gotowe przypony,bo cieżko sie wiąże haczyk bo o paznokieć sie blokuje i sie poprostu nie da.

A są przypony niezakończone kretlikiem tylko poprostu żyłka ? Bo jak patrzę to tylko z kretlikiem 

Oczywiście, że są.

52 minut temu, mlody11 napisał:

Wstyd się przyznać ale ja nie umiem wiązać haczyków z paletka, tylko te z oczkiem. Wiec jak kupuje  haczyki to albo te drugie albo wybieram właśnie przypony. Ceny są prawie takie same. Wiele osób twierdzi ze nie można ufać węzłom z kupowanych przyponów ale jeszcze mnie nie zawiodły a korzystam z nich już drugi rok. 

To ciekawe, bo trudniej dobrze zawiązać z oczkiem niż z łopatką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dfq napisał:

Tomku, węzeł bez węzła jest banalny (tylko taki używam z włosem)  :lol:

Aaa... Nie pisałeś że do włosa. Zresztą przy węźle bez węzła też można popełnić kardynalny błąd gdyby ktoś się uparł ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.04.2016 o 21:15, mikwed1 napisał:

Popatrz na wiązanie haczyków z igłą - to ten sam węzeł co standardowy tylko wiązany "od drugiej strony", a igła bardzo ułatwia wiązanie.

Zdecydowanie najłatwiejszy i najlepszy sposób wiązania. Grube paluchy czy słabe oczy nie mają znaczenia - najwyżej bierzecie kapkę większą igłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.