Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Anonymous

A jak to się ma do RAPR

e/ Przynęty sztuczne to grupa przynęt wykonanych z różnych materiałów naturalnych lub sztucznych. Przynęty te mogą być uzbrojone najwyżej w trzy haczyki o rozstawie ostrzy nie większym niż szerokość przynęty sztucznej / z tolerancją do 2 mm /.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem post z kogutami ale mam mieszane uczucia co do łowienia . Niczym to się nie różni od szarpaka zamaskowanego w pióra.

Sheryf-ie, powyższe świadczy o tym, że nigdy nie miałes doczynienia z kogutem, bo gdyby tak było, nie powielałbyś tej błędnej teorii. I w tym temacie ta sprawa była poruszana i nie ma co od nowa walcować sprawę.

Obrazowo, jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie ... przez kilkanaście lat przyjaźni z kogutem, który średnio w sezonie łowił około setki miarówek (z wyłączeniem ostatnich dwóch sezonów) "udało" mi się złowić nieregulaminowo:

1. za ogon - 2 szt

2. za grzbiet - 4 albo 5 szt (nie pamietam :() w tym jedna 5,5 kg ... ale była jazda :lol:

3. pod brzuch (w okolicach płetw skrzelowych) - 1 szt.

Dodam jeszcze, że padło za grzbiet też kilka leszczy ... i to wszystko!!!!

Dla pełnego obrazu uzupełnię jeszcze statystykę o te rybki, które zapięte były na zewnątrz pyska w obrębie głowy. Było to głównie zacięcie pod pysk i za policzek ... łącznie ok. 20 szt. Ci, co znają metnookiego nie powinni sie temu dziwić.

Zwróćcie uwagę, że za grzbiet zahaczało sie najwięcej ;) I tutaj dziwna sprawa ... miało to miejsce przy totalnym bezrybiu, jakby w wodzie nie było ryb. Na podstawie powyższego wysnułem wniosek, że sandałki jak nie żrą, to stoją przyklejone do dna i atom ich nie ruszy!!!

I tak wygląda statystyka szarpactwa kogutem :roll::mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
To koguciaż jeden :???: a u nas to nie można się wykazać :?::evil:

U nas nie ma po co, bo Shogun_zag już wszystko opisał :roll: Ale jak chcecie to mogę i to tu wkleić tylko... po co? Jest już na tym forum takowe coś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
No właśnie Shogun_zag opisał jak wyrabia koguty, więc jaki ma sens przedstawianie tego pomysłu jako własnego na innym forum?

Sam go napisałem. A po to, że nie każdy czytał ten tekst Shoguna, chyba tylko My Haczykowcy, a Ci z PW chyba niektórzy nie czytali jeszcze takiego czegoś i właśnie chciałem im to przedstawić. Pisałem chyba w tym temacie że sprubuję sam coś napisać... pisałem już to dawno temu...

Czepiacie się. Przecież nic złego nie zrobiłem? Shogun tylko mnie prosił, żebym nie kopiował opisów i zdjęć - mam wszystko własne.

shogun_zag na następny rok planuje samemu sprubować zrobić coś jak ABC koguta - kursik koguciarski. Zobacze czy wyjdzie mi to równie dobrze jak Tobie :wink: Oczywiście nie myśle o opublikowaniu tego i nie martw się będę miał własne zdjęcia i opisy bez ściągania :cool:

Tyle się zmieniło, że opublikowałem...

:shock: Konkurencja rośnie :mrgreen:

Bardzo sie ciesze, że zostałeś tragiony piórem z koguta i nie mam nic przeciwko i popieram Twój zamiar. Nos do góry i dawaj ... czekamy :cool:

I się doczekaliście, bo John mnie wyprzedził i dał adres to artykułu, a wcześniej miałem napisać do Shoguna i spytać czy mogę dać link w tym temacie do artykułu. Tak miałem zrobić ale jak pisałem John mnie wyprzedził... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ Wobler 129

Bym Cię nie wyprzedził gdybyś od napisania do Shoguna zaczął.Myślę żeby nie miał nic przeciwko ,ale wyszło inaczej. Widzę że z tematem o woblerach też zaczynasz coś kombinować. Sheryf zwracał Ci już uwagę.

Moja rada zastanów się czy nie popełniłeś błędu.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Shogun_zag opisał jak wyrabia koguty, więc jaki ma sens przedstawianie tego pomysłu jako własnego na innym forum?

Sam go napisałem. A po to, że nie każdy czytał ten tekst Shoguna, chyba tylko My Haczykowcy, a Ci z PW chyba niektórzy nie czytali jeszcze takiego czegoś i właśnie chciałem im to przedstawić. Pisałem chyba w tym temacie że sprubuję sam coś napisać... pisałem już to dawno temu...

Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś mojego pytania...

Przecież nic złego nie zrobiłem? Shogun tylko mnie prosił, żebym nie kopiował opisów i zdjęć - mam wszystko własne.

zdjęcia form rozumiem, że też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
wobler129 wytłumacz no się.

Ta czerwona jest moja i reszta prócz pomarańczowej i ciemnej czerwieni-brązu też jest moja; czerwona i reszta kolorków od siostry chłopaka mamy koleżanki. Mogę nawet foty zrobić obu jak jedna stoi okok drugiej :wink: I zadawajcie konkretniej pytania bo wcale nie kumam o co Wam chodzi :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże panowie to mam mieszane uczucia ,bo gdyby tekst się ukazał na haczyku a pużniej na PW to jestem w stanie to zrozumieć ,Już dwukrotnie spotkałem się z podobną sytuacją .

Czytam coś na haczyku jako gościa X a za pare mieśęcy na innym forum jako gościa Y.

Nie ganie woblera jeśli faktycznie ma pozwolenie Piotrka ale sam fakt jest dziwny .lekko powiedziawszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. bo wcale nie kumam o co Wam chodzi :oops:

Jeżeli kopiujesz z jednego forum niemal od 'a' do 'z' czyjś pomysł, oprawiasz go własnymi słowami, w dalszej kolejności przedstawiasz jako własny patent na innym forum z argumentacją taką, iż chciałeś napisać coś własnego, podzielić się wiedzą z innymi i na dokładkę nie wiesz o co chodzi, to ja nie mam komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Nie nic nie kopiowałem. Tam jest wszystko od "A do Z" mojego. Mam przecież nawet inne mocowanie kotwicy, inne ustawienie piór... Nic nie skopiowałem.

Jak to kopiuje od A do Z. Sam to napisałem i widzę że wiele innych rzeczy w nim jest i jest całkiem inaczej napisany... to co jak piszą parę kursów woblerów i one są na ten sam temat to co? oni też kopiują? :???: nie rozumiem Was w ogóle... wcześniej mogliście zacząć pisać jak napisałem, że po nowym roku zacznę pisać a nie już po fakcie... jakoś wtedy wszystko Wam pasowało...

I JESZCZE RAZ NIE SKOPIOWAŁEM / SAM NAPISAŁEM BEZ ZAGLĄDANIA NA SHOGUNOWY TEKST, WSTAWIŁEM WŁASNE ZDJĘCIA

I JESZCZE RAZ SPYTAM... TO JAK JEST NA PARU FORACH OPISANE JAK KTOŚ ROBI WOBLERY... TO CO? TO TEŻ SKOPIOWAŁ? :lol: NIE ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie kopiowałem. Tam jest wszystko od "A do Z" mojego. Mam przecież nawet inne mocowanie kotwicy...

Przeczytaj jeszcze raz mój post powyżej - tam napisałem dokładnie, co skopiowałeś. Nawet w swoim patencie Shogun napisał, że można zamiast kleju można inaczej mocować kotwicę - cyt. "łączenie a właściwie samo złącze. Kiedyś wykonywałem lutowane, ale pewnego razu jak brakło mi kogutów a miałem odlane główki i kotwiczki wpadłem na n/w pomysł"

I JESZCZE RAZ NIE SKOPIOWAŁEM / SAM NAPISAŁEM BEZ ZAGLĄDANIA NA SHOGUNOWY TEKST, WSTAWIŁEM WŁASNE ZDJĘCIA

Jeżeli ja kolejny raz przeczytam książkę J.Grishama 'Rainmaker' i w oparciu o nią napiszę 'własną' - tą samą historię, pozmieniam nazwiska bohaterów, dodam własne obrazki, to Twoim zdaniem zrobię coś nie tak?

I JESZCZE RAZ SPYTAM... TO JAK JEST NA PARU FORACH OPISANE JAK KTOŚ ROBI WOBLERY... TO CO? TO TEŻ SKOPIOWAŁ? :lol: NIE ! ! !

Mylisz pojęcia, to, że ktoś wymyślił koło, nie oznacza, że nikt inny nie może np. produkować okrągłych felg, czy opon.

Po co w ogóle taką trzcionką piszesz, nie rozumiem też dlaczego dalej brniesz w tą dyskusję. Sowieci też mieli masę 'własnych' patentów' na broń i inne rzeczy, tyle, że prawie zawsze były to technologie wykradzione przez ich szpiegów z zachodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę ci to obrazowo.

Jesteśmy drużyną piłkarską "haczyk". Ty jesteś juniorem który wchodzi do świata dorosłej piłki. Starsi koledzy z drużyny uczą cię sztuczek, techniki, pokazują jak się zachować na boisku wreszcie za darmo dają ci trampki do gry (wiskoza :wink: ), zachęcają do zaistnienia na naszym stadionie.

I nagle ty młody piłkarz stwierdzasz, że to nie ma znaczenia i przechodzisz do innej drużyny i tam mówisz- patrzcie co umiem. Zawdzięczam to mojemu talentowi i latom praktyki........

Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co chodzi moim przedmówcom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomku1 - chyba jesteś ojcem (nie woblera129, ale w ogóle )

Jeszcze nie, ale w bardzo bliskiej przyszłości się to zmieni :wink::lol:

Zaimponowało mi jedno- nikt otwarcie nie zganił chłopaka. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że na naszym forum mam na codzień do czynienia z ludźmi z klasą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.