Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do średnio-ciężkiego spiningu??


symbolic

Rekomendowane odpowiedzi

pater, proszę uprzejmie - ja zawsze w takich sytuacjach doradzam markę.

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?products_id=951

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?products_id=955

Catane mam do tej pory (3 sezon) i szczerze nie mogę się nadziwić że nadal działa :shock:

Najpierw był to feeder (bułka z masłem), rok temu spinning przynętami od 7g do 60g :shock: szczupaki na ciężko, bassy i rdzawce w morzu. W tym sezonie używam tego kołowrotka, już tylko na bassy i generalnie spinning morski z brzegu. Jak do tej pory słona woda mu również nie zaszkodziła ani też piasek z plaży (a sam na forum znajdziesz zdjęcia gdzie ten kołowrotek leży na mokrym piachu) - co nie oznacza że to jest dobry kołowrotek!!! Napewno jest natomiast wtrzymały.

Exage to ulepszona wersja - nie wiem czy warto - ja bym kupił.

A masz już wędkę do tego kołowrotka?

PS

Rozmiar 4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dużo osób chwali tą catane,mocny niezawodny kolowrotek za rozsądną cenę,szzerze nie brałem tego kołowrotka pod uwagę,boję sie zę nie podoła przynętom 60gr w mocnym nurcie ale przy moim budrzecie yo mogę się nad nim zastanowi,wystarczy że kij+woblery itp kosztowały mnie 600zł niestety na kołowr.nie zostało mi za wiele a to przecież najważniejsza rzecz w zestawie :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jaki moglibyście polecić mi kołowrotek do połowu troci na rzece Drwęcy ?

Najlepiej tam maks 300zł...nie wymagam aby chodził 10 sezonów - zresztą za tą kasę to oczywiste.

Wogólę jak ktoś może opisać na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie kołowrotka przeznaczonego do połowu tej właśnie ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może OKUMA SALINA SA30 FD to następca Eclipz a tamte były chwalone http://www.allegro.pl/item505627541_okuma_salina_sa30_fd_az_5_lat_gwarancji_od_ss.html

Można też zaryzykować coś z tańszych Shimano np nowośc na 2009 SHIMANO EXAGE 3000 SFB http://www.allegro.pl/item497122452_premiera_2009_shimano_exage_3000_sfb_nowosc.html

Z pojemnością szpulki coś chyba pokręcili w tym modelu :???:

Lub tonio kupić starszą wersję SHIMANO EXAGE 4000 FA http://www.allegro.pl/item499975163_kolowrotek_shimano_exage_4000_fa_exg4000fa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ci ja zaproponować ale artech mnie ubiegł OKUMA SALINA tylko ze sa40.lub jego starszy model Eclipz.mam 40kę od czerwca.głowki 30gr i jak i Wisełka żadnego wrażenia na kołowrotku nie zrobiły :wink: jedyny minus to brak szpuli zapasowej ale w Toruniu na rubinkowie w sklepie wędkarskim można zamówić a i widziałem tam też Eclipz jak byś chciał pokręcić i ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Będę w przyszłym roku w Szwecji, prawdopodobnie szkiery.

Posiadam dwie wędki:

- Dragon-a Mystery Multi Top Boat 2,7 m, c.w. 60-250 g, z kołowrotkiem Big Ben 4500 7pi,

- Shimano Exage S.T.C. TE 2,7 m, c.w. 10-30 g, z kołowrotkiem Shimano Nexave 2500 FA.

Mam pytanie, czy taki sprzęt wystarczy na tamte łowiska?

Ewentualnie co dokupić, myślałem o jeszcze jednym kręciołku wielkości ok 40.

Pozdrawiam

mortas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Posiadam 2 sztuki takowych modeli dokładnie model spro aggresive pro lcs 740 używam ich do połowu sandaczy i węgorzy bardzo dobrze się sprawują jak na razie nic mi w nich nie stuka nic nie puka ,hamulec bardzo płynnie chodzi ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak siedzę i dumam i dumam co wpisać w "Temat"... Pytanie będzie dotyczyło kołowrotka, który będzie w zestawie z kijem Dragona z serii Millenium 2,05m i cw 18-42. Na kołowrotku będzie miała być nawinięta plecionka 0,17 "wściekły pomarańcz", a cały zestaw ma być używany na łódce pod która będzie do 20m wody co oczywiście będzie wymuszać odpowiedni ciężar przynęt (do 40g). Obecnie mam kołowrotek Saenger Iron Claw Serenity 4000 (nie wiem jak się wstawia linki) http://www.saenger-tts.de/kataloge/Hauptkatalog%202009/02%20Rollen/Default.html i po pierwszych ochach i achach poszedł do naprawy gwarancyjnej bo wysiadła (przestała się obracać) mu rolka prowadząca linkę. W zależności od tego czy naprawią usterkę w serwisie i czy wyjdzie ona w przyszłości, czyli pewnie jeszcze w tym sezonie będę się zastanawiał nad kolejnym kołowrotkiem. Tym razem wolę, żeby to był zakup na lata... tak jak to było w przypadku Shimano Stradic'a FD 3000, którego mam od 1998 roku i dopiero teraz poszedł do "gruntownego remontu" więc szukam czegoś podobnej klasy. Mam też Stradic'a FI 3000 i 4000, ale te znalazły trochę lżejsze zastosowanie - 3000 z żyłka 0,20mm, a 4000 z plecionką 0,15 ale przynęty maks do ~25g. Więc co Koledzy polecacie? Uprzedzając pytanie ile mogę przeznaczyć na kołowrotek to.. w sumie to nie wiem, ale powiedzmy, że max to ~1000zł, ale to absolutna ostateczność bo wolę wydać znacznie mniej . Oczywiście w rachubę wchodzą również zakupy za granicą, bo śledząc posty widziałem, ze ludzie też tam kupują :) choć $ niezbyt korzystny. Wprawdzie moje Stradic'ki FI są za dolce, ale się trochę przejechałem na zakupie i słono przepłaciłem, ale tak to się zdarza jak się komuś niezorientowanemu takie zakupy zleca. Nie jestem przyzwyczajony do jedynej i słusznej marki więc która firma, który model...?

P.S Jeżeli temat był już poruszany to proszę o linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z tym 460 to przesadziliście. Jak wyobrażacie sobie całodniowe machanie kołowrotkiem który waży 540 gr? Chyba by wam ręce odpadły. Moje osobiste zdanie jest takie, że kołowrotek do spina nie powinien ważyć więcej niż 400 gr, co praktycznie zawęża wybór dla średniego i średnio ciężkiego spiningu do rozmiarów 3000-4000 w Daiwach i 4000-5000 w Shimano. No chyba że ktoś ma postawę Pudziana.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.