Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do średnio-ciężkiego spiningu??


symbolic

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mchal, ponieważ, życie często gęsto weryfikuje nasze, zdawaloby się, słuszne założenia, proponuję nie nastawiać się tylko na spinning (napisz jeszcze gdzie i kiedy jedziesz). Gumy też nie zawsze okazują się być najlepszymi. Na Twoim miejscu zaopatrzyłbym się w kilka sporych woblerów i mocny, krótki kij, taki 2,1 -2,4m i cw do około 70 g.

A jeżeli chodzi o kołowrotek to jeżeli masz czas to rozejrzyj się za Daiwą BG. A z tych co podałeś wybierał bym między tymi trzema:

Shimano Technium 4000 FA,

Spro Red Arc Tuff Body 10400,

Okuma Eclipz EZ 40

Zastanawia mnie jeszcze Daiwa Exceler Plus 3500 E, ale tą starałbym się ściągać z USA

Daiwa BG: http://www.rivermarinesupply.com/xcart/catalog/product_10795_Daiwa_Black_Gold_BG_Salt_Water_Series_Spinning_Reels.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nie będę zakładał nowego tematu, bo widzę że pojawiły się w tym temacie kręciołki Fujitsu Quartz.

Co o nich myślicie jeżeli chodzi o nizinne rzeki? na nurcie leniwym jak i dość mocnym. Łowienie na wahadłówki 12-20g i kopyta z główkami 8-12g, wędzisko Mikado Black Draft 3-23g (dość miękka) głównie ładny szczupak i okoń, ewentualnie Boleń i Kleń w miejscówkach z szybkim uciągiem (Wobki).

Mam małe pytanko:

JEDNA PŁYTKA POD PLECIONKE Z OBSADZONYM ŁOŻYSKIEM KULKOWYM W CELU ZMNIEJSZENIA TARCIA NA SZPULI

Jaka płytka? zmniejszone tarcie przy pletce, ok to rozumiem, ale nie mogę zajażyć o jaką płytkę chodzi...

Warto tego Japońca zgarnąć jeżeli chodzi o porządny kręciołek? Wielkość jaka mnie interesuje to 1500 albo 2000, więc nie przesadzajmy z 4000 jak autor tematu, Szwecja to co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobtainer, Myślę że spokojnie możesz założyć nowy temat, tutaj możesz nie uzyskać odp. Szczególnie że pytasz o kręcioł o wielkości 1500-2000 a to jest temat o kołowrotkach na Szwecję :wink:

Już kupiłem ;), Fujitsu Quartz 1500. Jak już pomacham nim pare razy, to mogę małą reckę napisać dla kogoś bo bardzo mało jest informacji o tym w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobtainer, czekam z niecierpliwością. A z jakim przełożeniem masz tego Fujitsu?? I na ile to na prawdę jest to japończyk??

4,5:1, wielkość 1500. Jeszcze nie mam bo idzie do mnie dopiero :).

Na ile to jest japończyk, hm... mam nadzieje, że w 100% :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyłka idealnie wpada w miejscie gdzie powinna się znajdować

ale na fotce ze zdjęcia http://lezza.boo.pl/stafion/Fujitsu_Quartz_1500/S7300771.JPG

widać że nierówno nawijana jest na dole szpuli!!!

aaa i jeśli na tym zdjęciu http://lezza.boo.pl/stafion/Fujitsu_Quartz_1500/S7300796.JPG

jest plecionka to nawinąłeś jej za dużo, jak nasiąknie trochę wodą to będziesz mieć problemy :!:

Sobtainer, a ile kosztował ten kołowrotek???? szkoda, że nie ma zdjęcia szerokokątnego - tak żeby ujrzeć go w całej okazałości

mam nadzieję, że będzie Ci długo służył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma tylko 3 łożyska, więc prawdopodobnie nie ma łożyska w rolce, ale myślę, że tej konstrukcji to nie przeszkadza

Myślę, że brak łożyska w rolce przeszkadza każdej konstrukcji - nie mam na myśli tego, czy rowno nawija, czy nie, ale zużycie linki - dobrze obracająca się łożyskowana rolka, pokryta tytankiem azotu to ważna sprawa - jesli chodzi o długowiecznośc linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że nierówno nawijana jest na dole szpuli!!!

jest plecionka to nawinąłeś jej za dużo, jak nasiąknie trochę wodą to będziesz mieć problemy!

Kołowrotek przejechał 10km w pokrowcu w plecaku na rowerze, żyłka wjechała do góry po prostu, wczoraj na testach nie zauważyłem jakiś problemów z tym związanych. Zauważ że na innych fotach jest normalnie, tylko w 1 miejscu jest podciągnięta do góry.

Jeżeli chodzi o plecionkę to tak wiem, zdaje sobie z tego sprawę. Pleta nie spada samoczynnie także raczej problemu nie będzie, zobacze na rybkach następnych :). Co do zdjęcia szerokoątnego, proszę bardzo ---> http://lezza.boo.pl/stafion/Fujitsu_Quartz_1500/S7300797.JPG

Mam nadzieje, że komuś pomogłem jeżeli będzie chciał kupi to cudo. Patbaj, cena to 310PLN, poszukaj na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borsuck, dobrze wykonana rolka nie potrzebuje łożyska aby prawidlowo się obracać. Ten model kołowrotka to stara i sprawdzona konstrukcja.

Oj wierz mi, że potrzebuje. Przerabiałem w spinningu na niejednym młynku rolki z łożyskiem i bez. Poza tym ważne jest też żeby rolka była szeroka - ro naprawdę ogranicza skręcanie i plątanie linki.

A co do tej Daiwy - masz jakieś info o niej? Niespotykany wyglad - czy "bebechy" też jakieś "slimakowe", czy to tylko design?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wierz mi, że potrzebuje.
A co powiesz o starych Stradicach ??? One miały teflonową tulejkę a nie łożysko.
A co do tej Daiwy - masz jakieś info o niej? Niespotykany wyglad - czy "bebechy" też jakieś "slimakowe", czy to tylko design?
To już dosyć stara konstrukcja, ale za to sprawdzona http://www.daiwa.com/Reel/spinning.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam,szukam kołowrotka do ciężkiego spiningu na rzekę san mam zamiar łowić głowacicę,mam zamiar :grin: szukam kołowrotka do 200zł o ile za taką kasę coś ciekawego jest,kij już mam i żłkę o.35mm,takżę większa szpula by się przydała,propozycji nie mam,możę ktoś coś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kołowrotka do 200zł o ile za taką kasę coś ciekawego jest

nic sensownego za taką kasę nie znajdziesz.

Jak podwoisz kwotę to może udać się wyrwać penn slammer 360 który do ciężkiego spina by się nadał. Od razu pisze że ja tego kołowrotka nie mam, ale wiem, że jego użytkownicy, którzy używają go do takich zadań są z niego zadowoleni i ja, gbybym miał kupić nowy kołowrotek do cieżkiej orki to na 100% byłby to penn slammer 360.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.