Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spalinowe silniki zaburtowe!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam Wszystkich. Mam mały problemik zwiazany z zakupem łódki . Mam jedna mala plastykowa na której pływam po jeziorach z silnikiem elektrycznym. Wszystko ok ale nad rzeke nad która mieszkam (odra) jest za mała. Mam ochote nabyc aluminiowa łódkę Mariner 12 M dla której jest proponowany silnik z krótką stopą a sęk tkwi w tym że juz zakupilem Suzuki 6 km z długa stopa. Znajomy powiedział mi za to niedobrze bo zestaw nie będzie osiągał pełnej mocy tzn, predkośći. Opcją będzie ponton ponoć mniej wrazliwy na długość kolumny ale wolałbym łódke !! Co wy na to?? POZDRAWIAM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łódki nie kupiłeś to dobrze i poszukaj sobie czegoś pod długą stopę. Natomiast jeżeli posiadasz już łódkę to muszę Ciebie zmartwić. Jedyna rozsądna rzecz jaka mi przychodzi do głowy to przebudowa pawęży ( czytaj nadbudowanie do odpowiedniej wysokości )

Zakładając silnik z długą stopą na niską pawęż to nieporozumienie. Stopa silnika będzie za mocno zanurzona i za bardzo będzie ciągnąć wodę za sobą. Silnik jest tak skonstruowany że płyta kawitacyjna może być zanurzona max 5 cm poniżej stępki łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zakładając silnik z długą stopą na niską pawęż to nieporozumienie. Stopa silnika będzie za mocno zanurzona i za bardzo będzie ciągnąć wodę za sobą. Silnik jest tak skonstruowany że płyta kawitacyjna może być zanurzona max 5 cm poniżej stępki łodzi.

panowie w temacie ,,silniki dopiero nabieram wiedzy,,kupilem uzywke YAMAHY 5 ,opiszcie troche dokladniej co to jest plyta kawitacyjna i te im podobne okreslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Płyta anty kawitacyjna jest poziomo nad śrubą ,powinna być ona znajdować się po zamontowaniu silnika na łodzi 2-3 cm poniżej dna łodzi,podtrzymuje ona wodę na śrubie i zapobiega wytwarzaniu się gazów przez co jest lepsze przyspieszenie łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta anty kawitacyjna jest poziomo nad śrubą ,powinna być ona znajdować się po zamontowaniu silnika na łodzi 2-3 cm poniżej dna łodzi,podtrzymuje ona wodę na śrubie i zapobiega wytwarzaniu się gazów przez co jest lepsze przyspieszenie łodzi[/ quote] dzieki za malą podpowiedz.w sobote bylo male odpalanko motorka ,mysl ze bedzie fajniutkie plywanko po wiśle.Teraz tylko czekać na pelnie sezonu.Polamania kija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ups to mam problem bo kupiłem honde 5 km z długą stopą i kupiłem łódkę która ma powęż 40 cm więc stopa wystaję pod łodkę ok. 40 cm, a ta płytka jest 17cm od dołu powęży. to chyba mam problem:(

więc widzę 2 rozwiązania albo podwyższyć powęż w takiej łodzi :

Łódź wiosłowo – motorowa Columbia Fishing:

http://allegro.pl/lodz-lodka-wioslowa-wedkarska-producent-raty-i1439881644.html tylko jak to zrobić??

lub zmiana silnika?? ktoś może zainteresowany nową jeszcze nawet nie odpalaną chondą Bf5 LBU za 5500pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamykt4, Jedyną ( jak na moje oko ) racjonalną opcją w Twoim przypadku jest zmiana silnika ... Osobiście nie kombinowałbym nic przy pawęży ... Spróbuj silniczek zamienić poprostu tam gdzie go kupowałeś ... Idz do sprzedawcy powiedz jaka jest sytuacja ... Powinni się zgodzić jeżeli nie odpalany nawet ... Tyle z mojej strony !!! POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja ten silnik kupiłem po znajomości i dałem za Honde bf5LBu 4500zł i już nie chcę kombinować więc wolę sprzedać i kupić nowy

a jak by wyglądało pływanie z takim zestawem?? jak przedstawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia jak by wyglądało pływanie na takim zestawie ponieważ nigdy nie widziałem zeby ktokolwiek czegos takiego próbował :) ... Wydaję mi się że dziób łodzi bedzie leciał do góry ... Rufe może wciągać pod wodę ... Sprzedaj go i kup z Krótką stopą ... Moim zdaniem to dużo lepsze lekarstwo będzie niż przerabianie pawęży !!! Pozdrawiam & Powodzenia życzę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Zamierzam kupić łódkę 3.4 x 1.4 m, płaskodenną, 60 kg. Do łódki chcę kupić silnik 5 KM (4-suw). Łódką będą pływały 2 osoby, każda po ok. 90 kg. + sprzęt wędkarski. Zestaw przeznaczony ma być na rzekę Warte. Dzienne odległości jakie będzie przemieszczać się łódka to ok. 10 km w górę i w dół rzeki. Czy takim zestawem będę w stanie płynąć pod prąd rzeki i ew. z jaką przybliżoną prędkością można przemieszczać się takim pływadełkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

Ja do swojego silnika MERCURY 4KM używam tylko oleju Quicksilver Premium 2 suw. Co do mixsolu to nigdy nie używałem. Jeszcze jeden olej który mógłbym ci polecić to castrol 2T. Wszystkie te oleje są do silników dwusuwowych.

http://www.marineserwis.com/castrol-2t-olej-do-silnikow-zaburtowych-1l-p-225.html

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem o silnikach to przekładniowy do 2suwa to sie nie nada. mysle ze nada sie np Orlen oil trawol 2t zielony,dostepny na stacjach Orlenowskich. Piły i kosiarki z reguly tez maja silniki 2suwowe to nie powinno byc problemu z zastosowaniem go do silnika w naszych łodziach. Jeszcze widziałem np z Elf-a wersje Garden, to do kosiarek ale do silnika spoko by sie nadał. Inna rzecz w 4suwach. Ale to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.