Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wedziska -zabytki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam

moi rodzice lowili kilka / kilkanascie lat temu ryby tymi wedkami z dosc duzymi sukcesami z tego co pamietam

od kilku lat leza nie uzywane, z tego co wiem wtedy kosztowaly duzo kasy

mam 3 takie wedki o dlugosci kolejno ok 1,5m; 2m; 2,5m lowili nimi glownie leszcze chyba oraz jedna wedke robiona przez ojca o dl ok 1,4m co uzywal na zywca na drapieznika

i teraz do rzeczy

chce zrbic sobie karte wedkarska i polowic troche na tym, mysle, ze jak wtedy dalo sie zlapac na tym rybe to teraz chyba tez. mam do tego jakies kolowrotki i mysle narazie zrobic karte wedkarska, kupic nowe zylki i haczyki i sprubowac cos polowic na tym

pozniej moze wymiana kolowrotka na jakis nowoczesniejszy ew pozniej cala wymiana sprzetu jak bede wiedzial czego oczekiwac

narazie nie lowie to nie wiem jaki sprzet bedzie mi najbardziej odpowiadal

miejsca gdzie chcialbym lowic z tego wzgledu ze mam blisko to

male zbiornik wodne w okolicy chrzanowa, krakowa,

rzeka wisla i skawa w okolicach wadowic

mysle, ze splawik bylby najepszy ew poprubowalbym troche z blystka na drapienzika

jak dobrac reszte sprzetu do istniejacego tzn jaka zylka i jaki splawik do jakiej wedki oraz jakie najlepiej haczyki

pozdrawiam i bede wdzieczny za rady, bo dopiero zaczynam przygode

grzes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam Grzes sam posiadam takie zabytki i nie uważam żebym dziś na nie

nic nie złapał ale zabytki stoją w szafie bo już się nałowiły .

Napisałeś troche za mało o tym sprzęcie to trudno ci doradzić jak bym wiedział jakiej marki i jaki model kołowrotka czy wędeczki to może tak.

Pamiętaj jedno że ryby nie biorą na sprzęt tylko na przynęte a wędka czy

kołowrotek to tylko dodatki, czy są drogie czy tanie to nie jest tak bardzo

ważne w tym Hobby.Ale nie wszyscy tak uważaj pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wedki te 3 to niemieckie "germina" kolowrotek jeden niewiadomej marki a 2 mam chyba ale jeszcze ich nie odnalazlem to "skalar" ale moge sie mylic, jak znajde to napisze

wiem, ze jak wtedy dalo sie lowic to teraz tez powinno sie dac

i tu pytaniej

jak wybiore sie jak zdam na katre nad wode to jakie wedki sobie najlepiej przyszykowac i jak

tzn jaka zylka gruba, jaki kolor, jaki haczyk, jaki splawik.

bede wdzieczny ze wszelkie wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość bogdan39

GERMINA solidna firma swojego czasu miałem dwie[rzutki] jedna lekka o dł jakieś 150cm.to o niej pisałem w temacie chyba PRZYGODA życia a druga 210cm ciężka i dobra na żywca.jeżeli stan przylotek jest dobry te wędki cię niezawiodą.Niewiem jakie masz kołowrotki jeśli sa to spiningowe a zwarzywszy na małe długości kiji proponujeci ci założyć spławiki waglera typowe dla metody odległościowej.wtedy możesz rzucać praktycznie gdzie chcesz.Jeśli zaś sa to kołowrotki talerzowe to terz niema problemu , kiedyś zarzucało się takimi kołowrotkami wysnówając wcześniej żyłke pod nogi i ciach poprostu kwestia przyzwyczajenia.Jeżeli ja kupiłbym se multiplikatora też miałbym problemy z zarzutem powtarzam kwestia przyzwyczajenia.Powiem ci jedno jeszcze dziś widze starych wedkarzy którzy łapia na bambusa myślisz że co mniej łapią guzik prawda.Poprostu firmy moncą w głowach.reasumując tak jak powiedział MANIEK nieważne co nad woda ważne co w wodzie. Mój dziadek łapał na leszczyne i też łapał.powodzenia i bez zahamowań. Jeśli brak kasy[kto dziś jąma tylko złodzieje iprostytutki] możesz łapać z powodzeniem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 4 months later...

też posiadam GERMINĘ 1,7 metra, z włókna szklanego, wiek... hm... ok 20 lat i nadal ja zabieram nad wodę. Wymianie uległy przelotki, ale ogólnie spisuje się całkiem nieźle. Jakiś czas temu zakupiłem na allegro za 20 zł inną, dłuższą i też jest oki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.