Skocz do zawartości
tokarex pontony

Notebook


Lary

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Jaki Notebook[ nie laptop] : polecacie na dziś

A czym się różni notebook od laptopa ?

Ja polecam toshibe , dobry sprzęt

Mam Toshibę i jestem z niej zadowolony ale jak kupowałem laptopa kierowałem się innymi kryteriami dopiero na końcu okazało się, że to... Toshiba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench
Jaki Notebook[ nie laptop] : polecacie na dziś

A czym się różni notebook od laptopa ?

Może koledze chodziło o netbooka a nie notebooka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Notebook[ nie laptop] : polecacie na dziś

A czym się różni notebook od laptopa ?

Ja polecam toshibe , dobry sprzęt

Mam Toshibę i jestem z niej zadowolony ale jak kupowałem laptopa kierowałem się innymi kryteriami dopiero na końcu okazało się, że to... Toshiba

Dlamnie laptopa kupił brat w Chicago , dalem mu 3 lata temu 1000$ i poprosiłem zeby kupił dobry sprzęt , i odrazu odpowiedział że jezeli dobry chcem to kupi mi Toshibe Satellite (brat jest informatykiem pracującym w stanach przy projektowaniu protez i troche na sprzępicie się zna)

Kupił mi Tosibe i do teraz smiga jak talala :lol:(zapłacił 699$)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam ?
Oba słowa pochodzą z języka angielskiego i nie zostały niestety spolszczone. A tak a'propos spolszczenia, kiedyś podjęto próbę spolszczenia angielskiej nazwy 'computer'. Pamiętam jak dziś jak na jednym z wykładów profesor zapytał czy wiemy, jaki inżynierowie mieli pomysł na polską nazwę komputera. Zapadła cisza. Po chwili oczekiwania profesor stwierdził, iż był pomysł, aby nazywał się "rachuj", bo przecież jego głównym zadaniem były operacje rachunkowe ... Pomysł jednak nie doszedł do skutku i dziś posługujemy się terminem komputer.

Teraz o tym, co znaczą dosłownie słowa laptop i notebook.

Laptop jest zlepkiem dwóch angielskich słów: 'lap' - kolana, 'top' - na wierzchu. Trochę w tym prawdy, ponieważ w czasie podróży laptop najczęściej spoczywa na kolanach. Notebook znaczy dosłownie notatnik, pewnie dlatego, że jest wielkości notatnika. Wynikałoby z tego, iż nazwy wskazują na to, że laptop różni się od notebooka. Obecnie oba terminy są używane zamiennie jednak 20 lat temu sprawa przedstawiała się trochę inaczej.

Pierwotnie laptop był komputerem przeznaczonym do trzymania na kolanach. Był ciężki, pewnie przez to, iż był wyposażony we wszystko, co posiada komputer stacjonarny i do tego jeszcze w baterię. Natomiast notebook był młodszym bratem laptopa, bardziej chudym, mniejszym, i o wiele lżejszym. Jednak było to okupione brakiem napędów, krótszym czasem pracy na zasilaniu bateryjnym i malutką matrycą. Obecny postęp techniki i miniaturyzacja wszystkiego, co tylko da się zrobić mniejsze doprowadziły do tego, że współcześnie produkowane laptopy są notebookami. Niedawno, to znaczy kilka lat temu, jedno z amerykańskich czasopism komputerowych podjęło karkołomną próbę uporządkowania nomenklatury. Nomenklatura - to tak fachowo brzmi, a dokładnie oznacza nazewnictwo.

Wracając do tego czasopisma zaproponowano następujący podział:

*

laptop - waga od 5 kg do kilkunastu kg, większy od kartki A4

*

notebook - waga od 1,5 do 5 kg, wielkość A4

*

palmtop - waga do 1,5 kg, mniejszy A4

Jest jeszcze jeden system dzielący komputery przenośne na laptopy i notebooki. Według niego laptopy nie posiadają otworów wentylacyjnych na spodzie obudowy, ponieważ skoro laptop jest przewidziany do pracy na kolanach, to ich tam być nie powinno, gdyż szybko skończyłoby się to przegrzaniem procesora. czytaj więcej Natomiast w notebokach nie ma co do tego przeciwwskazań skoro takiego komputera używa się na stoliku. Pewnie w tym momencie już sprawdziłeś, gdzie w twoim komputerze przenośnym są otwory wentylacyjne i sam już wiesz, co masz. Zauważmy też , że producenci mają tendencję do wykorzystywania nazwy "Notebook". Dlaczego? Osoby, które wiedzą, co znaczy słowo laptop są świadome, że nazwa wskazuje, iż jest to komputer przewidziany do pracy na kolanach. Niestety długotrwałe użytkowanie laptopa na kolanach może prowadzić no zaburzeń w reproduktywności, czyli do bezpłodności. Producenci nie chcą być pozywani za ewentualne szkody, jakie przynosiłoby użytkowanie notebooka na kolanach, więc unikają terminu laptop. Obecnie tylko od naszych osobistych preferencji zależy, jakim terminem będziemy się posługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maju byłeś blisko! Jednak nadal nie padła odpowiedż
Jeszcze raz zapytam ?Cytat:

A czym się różni notebook od laptopa ?

drugi ma to co nie ma pierwszy

I teraz kolego drawa podajesz linka do definicji:

Netbook – mały, przenośny komputer osobisty, zazwyczaj tańszy i lżejszy od tradycyjnego notebooka, przeznaczony do przeglądania internetu, wideorozmów, aplikacji online oraz prac biurowych w podróży[1]. Najnowsze modele netbooków radzą sobie także z grami i nowszymi programami.

Netbooki posiadają zwykle systemy Linux, Windows Mobile, Windows XP lub Windows 7 oraz energooszczędne procesory Intel Celeron M ULV, Intel Atom, VIA C7, VIA Nano lub AMD Athlon Neo. Netbooki pracują zwykle na kartach Intel z rodziny GMA. Najnowsze modele posiadają również nVidia ION. Mają też niewielki, najwyżej 12,1-calowy ekran, dysk typu SSD lub tradycyjny dysk twardy o pojemności do 250 GB oraz zmniejszoną klawiaturę. Zazwyczaj nie posiadają napędów optycznych, posiadają za to porty USB, czytniki kart pamięci, Wi-Fi oraz Bluetooth

źródło :arrow:Netbook - wikipedia

Wyróżnienie kolorem moje.

Więc o co chodzi :?: Znasz różnicę pomiędzy notebookiem a netbookiem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea culpa, mea maxima culpa przepraszam. Pytanie jak w temacie nadal aktualne. CO kupić Notebook ten bez napędu optycznego oczywiście. starszy model [ oczywiscie zakupic trzeba nowy akumulator ] przeznaczenie JAKO trzeci komputer w domu. NIE całkiem w domu wersja mobilna na ponton. Jako intenet ,przegladarka map satelitarnych [ Pytanie jak często są aktualizowane mapy ]. JAKO przegladarka plików zdjeciowych, dziś gdy karty pamieci SD są tanie niema sensu używać go jako banku pamięci .Przenoszenie zdjęć zabiera bezcenną energie akumulatora ! na ile czasu starczy nowy akumlator ? PODAJCIE jakieś sprawdzone modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

jak się laptop zawiesza chwil kilka lub kilkanaście po włączaniu i zaskakuje dopiero przy piątym, dziesiątym razem... to dobrze podejrzewam, że dysk siada i czas na zmianę starocia (ma z siedem lat) ?

czy może go jednak jakoś ratować bo w sumie jak już się rozgrzeje to działa i do internetu mi wystarcza?

znacie jakieś programy-narzędzia do sprawdzenia co może mu dolegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się laptop zawiesza chwil kilka lub kilkanaście po włączaniu i zaskakuje dopiero przy piątym, dziesiątym razem... to dobrze podejrzewam, że dysk siada i czas na zmianę starocia (ma z siedem lat) ?

czy może go jednak jakoś ratować bo w sumie jak już się rozgrzeje to działa i do internetu mi wystarcza?

znacie jakieś programy-narzędzia do sprawdzenia co może mu dolegać?

Tomik odezwij sie do mnie na prv przeciez pracuje w serwisie laptopow/notebookow/netbokow ;-) cos pomoge jedyny klops ze w chelmie i czasowy to jestem jutro w dzien w sobote spadam juz do NL

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stwierdziłem jednak, że czas na zmianę szczególnie po przedwczorajszych 20 próbach włączenia... ponadto po 7 latach to już jednak nie jest demon szybkości, szczególnie jak się 10 minut uruchamia ...może jednak w każdej chwili padnie, może matryca wypalona i takie tam a hdmi by się przydało.... No i od dziś za ciężko pożyczone pieniądze :razz: mam nowego laptopa... ale oczywiście piszę do was ze starego ( co ciekawe za pierwszym razem zaskoczył :lol: ) bo nowy nie widzi modemu! :twisted: i bujam się teraz za jakimiś sterownikami do Windowsa 8 :evil: Swoją drogą Windows XP jakie to proste...przy Windows 8 :wink::razz:

A tak właściwie jak sobie siedzę teraz po nocy to mam ochotę te wszystkie komputery, sterowniki, systemy i Internety do kosza wyrzucić i tak się na dłuższy czas wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.