Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ciekawe prognozy pogody.


Jarosław

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Pogode można w przybliżeniu zapowiedzieć max 7 dni

Tu w IRE ,"przepowiadacze" to maja lekka prace.Wystarczy powiedziec ze:moze lac i wiac a jesli sie wiatr "odwroci' to moze nie lac tylko wiac :!::smile: Zawsze "trafione" :!:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Prognoza sezonowa

od lutego do lipca 2008

Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, wpływie anomalii El Nińo i La Nińa na ziemski klimat, tendencji rozwoju sytuacji atmosferycznej względem miesięcy minionych, charakterystyki oraz porównań stanu pogody względem południowej półkuli naszej planety, a także anomalii pogodowych mających miejsce na całej Ziemi. Pamiętajmy, że prognozy mają charakter orientacyjny i nie są szczegółowe.

Luty bardzo ciepły i wilgotny

Luty niewiele będzie się różnić od stycznia, ponieważ temperatura wciąż będzie znacznie wyższa niż zwykle w tym miesiącu. Na termometrach najczęściej zobaczymy od 5 do 10 stopni, ale będą dni, kiedy temperatura sięgnie nawet 15 stopni lub tę wartość przekroczy. W dalszym ciągu będzie sporo opadów i wszystko wskazuje na to, że będą one nie tylko częste, ale i intensywne. W górach pokrywa śnieżna zacznie się roztapiać wcześniej niż zwykle. Wraz z wysokimi temperaturami grunt będzie odmarzać w błyskawicznym tempie. W większości Polski śniegu nie będzie przez większą część miesiąca. W cieplejsze dni nadal możliwe są silne porywy wiatru, lokalnie niszczycielskie. Podczas nagłych odwilży na terenach podgórskich możliwe są również niebezpieczne przybory stanu wody w rzekach i lokalne podtopienia, chociaż o tej porze roku nie powinno to być zaskoczeniem.

Marzec z wcześniejszą wiosną

Nie ma żadnej wątpliwości, że w 2008 roku wiosna przyjdzie znacznie wcześniej niż powinna. Przez cały marzec będziemy się mogli cieszyć bardzo ciepłym powietrzem. Temperatura często będzie w cieniu przekraczać 15 stopni i miejscami dochodzić do 20 stopni. Opady tymczasem będą wciąż spore, ale na pewno nie odwiodą nas od wiosennych spacerów po rozkwitających parkach. Wszyscy mający ogródki działkowe i pola w pobliżu rzek mogą się obawiać podtopień, które będą związane z nagłym topnieniem śniegu na terenach górskich i zwiększaniem się poziomu wód w rzekach, zwłaszcza południowej Polski.

Kwiecień bardzo ciepły i słoneczny

Po prawdziwie wiosennym marcu w kolejnym miesiącu przyroda będzie się odradzać do życia tak, jakby był już maj. Kwiecień minie więc pod znakiem temperatury znacznie wyższej od tej, jaka normalnie powinna panować w tym miesiącu. Często zdarzać się będą przekroczenia 20 stopni, zdarzą się również dni z temperaturą przekraczającą 25 stopni, co szczególnie powinno ucieszyć tych, którzy nie będą się mogli doczekać lata. Bardzo ciepła pogoda ma jednak swoje minusy, którymi w kwietniu będą dla odmiany bardzo słabe opady, co może wpłynąć na wegetację roślin, głównie w województwach południowych i centralnych Polski. Padać nie będzie całymi dniami i to może być powodem do zmartwień. Są jednak też plusy, ponieważ mniej opadów i wysoka temperatura to częstsze rozpogodzenia. Po bardzo ciepłych dniach będą nadchodzić pierwsze w tym roku burze, ale będą to zjawiska jedynie miejscowe.

Maj już z pierwszymi upałami

Maj będzie już zapowiedzią wczesnego lata. Temperatura nadal będzie wyjątkowo wysoka. Wszystko wskazuje na to, że letnia aura rozpocznie się wcześniej niż normalnie powinna. W tym miesiącu temperatura w cieniu zacznie przekraczać 30 stopni i będziemy mieć do czynienia z pierwszymi upałami, które początkowo niekorzystnie wpłyną na nasze samopoczucie. Mogą również przyspieszyć wegetację roślin. Po suchym kwietniu nowy miesiąc powinien przynieść więcej opadów, ale głównie o charakterze przelotnym, chociaż mogą być one intensywne, połączone z gwałtownymi burzami. Maj będzie więc nie tylko gorący, parny i duszny, ale również burzowy. Gwałtowne zjawiska mogą powodować straty na polach uprawnych i w sadach. Pamiętajmy jednak, że burza to zjawisko lokalne i dotyczące małego obszaru, więc większość z nas nie powinna się ich obawiać.

Czerwiec z gorącym latem

Będzie kontynuacją pogody z poprzedniego miesiąca. Przy bardzo wysokiej temperaturze, często przekraczającej w cieniu 30 stopni, będą się pojawiać burze i ulewne deszcze. Gwałtowne zjawiska mogą występować często, dlatego zagrożenie spustoszeniami przez nie powodowanymi będzie zwiększone. Obecne prognozy nic nie mówią o chłodach w tym miesiącu, więc nie musimy się ich obawiać.

Lipiec z upałami i słabymi opadami

Nadal możemy liczyć na wiele bardzo gorących dni. Średnia miesięczna temperatura nadal powyżej normy wieloletniej, a to oznacza, że będzie cieplej niż zazwyczaj w lipcu. Po burzowym czerwcu nowy miesiąc przyniesie wiele bardzo suchych dni z błękitnym niebem. Istnieje ryzyko suszy, która najbardziej może się dać we znaki mieszkańcom południowych dzielnic Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to poczatek lutego mamy a przynajmniej u mnie slonko swieci rowno, tak sobie mysle nawet czy by nie zaplacic skladki juz :D i isc na plotke oraz leszczyka. Jak taki bedzie ten rok... :D:D to bedzie zaje***sty pod kazdym wzgledem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lipa

Pogoda dobra aby tylek odpoczal na sloneczku ale czy dla ryb

Jesli bedzie tak jak w 2007 roku to kolejny lipny rok

A tak liczylem na wyrazna zime aby ryby przestaly wariowac :mad:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku może być jeszcze większa lipa,zima była krótka i łagodna ,"robactwa" w wodzie namnoży się od groma ,a wiadomo jak ryby mają żarcia pod dostatkiem to są wybredne,po za tym jeśli upały przyjdą zbyt szybko to ryby nie zdążą się wytrzeć ,zbyt wysoka tem. wody nie sprzyja tarłu ,ryby odkładają w czasie ten cykl rozrodczy i latem są jakieś nie chętne do współpracy. :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku może być jeszcze większa lipa

Proszę mnie tutaj nie stresować, ponieważ jestem o krok od opłacenia składek :???:

Ale faktycznie pogoda robi nam ostatnio niezłe psikusy, nie ma zimy w ogóle, zacierają się przejścia pór roku, nawet dziecku ciężko przetłumaczyć, że teraz zima a nie wiosna, a co dopiero przyrodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli upały przyjdą zbyt szybko to ryby nie zdążą się wytrzeć

Ja myślę, że będą się wycierać dwa razy. Kilka lat temu to zaobserwowałem :cool: Drugie tarło w lipcu było u karasi, leszczy a w październiku widziałem pełno maleńkiego narybku tylko nie byłem pewien czy to nie była ukleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że będą się wycierać dwa razy
Tak się dzieje Jaroslawie od kilku lat na Odrze ,wiosna zbyt szybko następuje i te większe trą się dwa razy wiosną i jesienią ,tylko ze z tego jesiennego tarła nie będzie narybku.
nie była ukleja.
U ukejki to norma ,potrafi w sprzyjających warunkach nawet i trzy razy ,nazywa się to nawet tarło porcjowane,z powodu małego ciała ikra dojżewa stopniowo,porcjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ten portal http://www.twojapogoda.pl/ się sprawdza w 100%

U mnie żadna pogoda nie sprawdza się w 100% :sad: A wszystko przez osłonięcie górami małej kotliny; jeden przykład: prognoza pogody bardzo sprzyjającą więc wybrałam się na ryby, w rzeczywistości padał deszcz, potem dostałam po głowie gradem, niestety żadnej wzmianki na ten temat nie było, nawet w serwisie pogodowym podanym przez artecha w innym temacie. Tak to u mnie bywa :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, sprawdza się jak diabli, szczególnie ta sezonowa od kwietnia do września. U mnie w kwietniu temperatura przekroczyła 10 stopni może ze dwa razy tyle też razy widziałem słońce. Przyroda nadal śpi, drzewa i krzewy ledwo mają pąki, więc jak wierzyć takiemu portalowi :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadna pogoda nie sprawdza się w 100%

Sprawdza się w ogólnych zarysach . Przepowiadali, że zimy i śniegu nie będzie, że będą gwałtowne opady i uregulowane rzeki tego nie odbiorą, że temperatury będą ponad przeciętne. Wszystko się sprawdziło, a gradobicie jest bardzo specyficzne i na małym obszarze ale i tak można to było wyczytać, oczywiście nie co do dnia ani godziny bo to długoterminowa prognoza. Gradobicie jest następstwem temperatur ponad przeciętnych w każdym okresie i to nas czeka ponad przeciętnie :sad: Są też prognozy na 16 dni i te też mi się sprawdza w moim rejonie. Ogólnie rzecz biorąc przy tych anomaliach nie sprawdzają się tylko ludowe przepowiednie które obowiązywały od setek lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadna pogoda nie sprawdza się w 100%

Sprawdza się w ogólnych zarysach . Przepowiadali, że zimy i śniegu nie będzie, że będą gwałtowne opady i uregulowane rzeki tego nie odbiorą, że temperatury będą ponad przeciętne. Wszystko się sprawdziło

No to tak, to się sprawdziło :wink:

Ale jeśli chodzi o pogodę "na jutro" to bardzo często mija się z prognozą, właśnie w okresie przejściowym (wiosna, jesień), no ale od czego mamy okna i termometry :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.