Skocz do zawartości
tokarex pontony

Klub Wędkarski "Mostki"


7218

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Dysponuję 30 ha Jeziorem.mam zamiar utworzyć elitarny klub wędkarski dla 50 -100 osób.Opłata roczna 350 zł - w całości poszła by na zarybianie.Nie zależy mi na zarobku. Nie byłoby dodatkowych opłat za wyłowioną rybę. Co sądzicie o takim pomysle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mozna by powiedziec ze super , ale okresl cchociaz miejscowosc, ja bym sie pisal na takie lowisko, jestem pelny entuzjazmu dla takich poczynan. Masz juz jednego chetnego zapisz mnie na liste nawet jezeli bedzie to daleko odemnie. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz nie wszyscy w sporcie zwanym wędkarstwem zachowują się poprawnie.Mówiąc Elita mam na myśli ludzi kulturalnych i honorowych. Chcę wyeliminować myślenie w ktegoriach "jak ja nie wezmę tej ryby to ją inny zabierze" Poza tym jestem wielkim fascynatem wędkarstwa. Jezioro które kupiłem było do tej pory bezpańskie - a więc są kłusownicy i pseudowędkarze. Mi do szczęścia potrzebne jest 1-2 ha wody, ponieważ piękno tego jeziora i przystępna cena doprowadziły do tego że mam aż 30 ha , nie dobrze by było gdybym łowił tam sam. jak jestem nad jeziorem czyli około 1 miesiąca w roku to kłusowników nie ma - jak wyjeżdżam od razu zjawiają się na pomostach i stawiają siatki.Klub ma mieć 50 do 100 członków w chwili obecnej mam już 15 chętnych do końca roku zamierzam mieć 30. w kolejnych latach do klubu bedzie mogło wstapić około 15 osób rocznie. Klub będzie zamknięty i nie będzie możliwości łowienia z doskoku. Zamierzam organizować wewnetrzne zawody. Spotkania przy ognisku itp. Zresztą opracowuję regulamin. Pierwszych 30 członków będzie tzw.założycielami - i wspólnie stworzymy regulamin,zasady okresy ochronne i wymiary, ew.dzienny limit połowu. każdy chętny do pierwszej 30 będzie miał do wglądu mój pomysł i projekt regulaminu, będzie mógł wnosić poprawki,sugestie , uwagi. Zanim się zapisze będzie musiał odpowiedzieć na ankietę w której będzie 30-50 pytań (między innymi o wykształcenie ). będzie musiał pojechać na miejsce i zobaczyć teren. Dopiero wtedy podejmie decyzję czy chce brać w tym udział.

[ Dodano: 18-08-05, 08:38 ]

Cieszę się że masz taki entuzjazm do mojego projektu.Ja też podchodzę do niego bardzo entuzjastycznie.Nie mniej na razie tylko zbieram komentarze i jak bractwo wędkarskie na to zareaguje . Jeżeli jesteś zaintersowany napisz do mnie maila na domin@domin.pl z pro śbą o makietę regulaminu i Ankietę dla przyszłego klubowicza. Nieukrywam że obie rzeczy są jeszcze nie gotowe . Ale do konca roku chcę zebarć 30 członków załozycieli. I zaproponować im udział w klubie. W tym roku nie będzie opłat - bo na rzaie nic jeszcze nie wydałem na klub. Trzeba będzie tam pojechać,połowić sobie trochę poznać akwen i dopiero wtedy podjąć suwerenną decyzję. Następnie odpowiedzieć na pytania w ankiecie i wysłać do mnie do domu. przyjęciu pierwszych 30 osób zadecyduję Ja. O kolejnych juz cały klub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam pytanie - a w jakiej okolicy jest to jeziorko - bo także chętnie bym zgłosił swój akces - ale pod warunkiem że to do 100 km od miejsca gdzie mieszkam ??

Pozdrawiam

kisux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro leży 30 km na pólnoc od Konina.Większa miejscowość w okolicy to Sompolno. Jest to pojezierze kujawskie. W rejonie znajduje sie kilka wiekszych jezior. Samo jezioro ma kształt owalny o spokojnej linii brzegowejjego nazwa - Mostki. Jest płytkie - w najgłębszym miejscu ma 5 m. Brzegi są porośnięte trzciną - co daje doskonałe tereny tarliskowe. tej trciny moim zdaniem jest ciutkę za duzo i dobrze byłoby wpuścić kilka amurów. Jest przepływowe, zasila je strumień który dalej łączy się z Jeziorem Makolno, Ślesińskim,Gosławickim oraz z kanałami Warty. Występujące ryby Lin - b.duże pogłowie,Leszcz - b.duże pogłowie ale nie złowiłem okazów - ale to raczej moje uchybienie, okoń - duże ilości, Szczupak - średnio, Wzdręga i Płoć - bardzo duzo - i nawet przyzwoite. Karp - mało ale za to po 20 kg,Sum - kilka jest - zresztą w tym roku sam zarybiałem, Amur i Tołpyga - nimi zarybiał poprzedni właściciel, Sandacz,Węgorz - miejscowi twierdzą że kiedyś były ja nie złowiłem. Karaś - sporo i to ładne sztuki. inne mniej znaczące :krąp,ukleja, - dużo, nie stwierdziłem sumika amerykańskiego - uff. na szczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

winszuje też bardzo chciałbym mieć jeziorko choćby ze 4 ary takie całkiem małe przepraszam bardzo ale ja tu niewidze nic oprucz chęci zarobienia 350 zetów nieżle od łepka klub elitarny jak by go nie ubrał w nazwe to wiadomo oco chodzi.Każdy haczyk jest dobry.A zreszta sorki ale to jest twoje jezioro i możesz se robić co chcesz. Jeżeli twoje intencje sa czyste to moze 100 zł i 300 członków z tej słabszej ekonomicznie strefy naprawde tam jest wielu czystej wody.CHOĆ Z DRUGIEJ STRONY PIĘKNIE BY TO BYŁO UCZESTNICZYĆ W ZALAŻKU NOWEGO WYMIARU WĘDKARSTWA [honorowego i czystego] POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, gdybym ja sam miał z ogłoszenia wziąźć udział w tak skonstruowanym przedsięwzięciu to bałbym się jakiegoś szwindlu. Lepiej dmuchać na zimne. Żeby sprawdzic moje intencje trzeba poczekać. Elitarność klubu ma też polegać na tym że nie wszyscy bedą mieli do niego dostęp. Taki obrazek porównawczy : jeżeli będziesz sprzedawał piwo po 1,2 zł to będziesz miec meneli którzy piją z tyłu sklepu. Opłata 100 zł doprowadziła by do sytuacji ,że klubowicze nie znaliby się osobiście. Wtedy łatwiej byłoby kraść i niestosować się do regulaminu ( okresy i wymiary ochronne).Sam chciałbym żeby w Polsce było kulturalnie na łowiskach. Ale nie jest i długo nie będzie. Nie ma w polsce zbiornika na którym nie byłoby kłusowników a i świadomość wędkarzy opłacających kartę wędkarską jest niska. Większość próbuje rybą wyłowiona wyjść na swoje. Ja takich ludzi nie chcę! Oto kilka przykładowych elementów ankiety które będą decydować o przyjęciu: wykształcenie, stanowisko pracy lub własna firma - też jaka ( bo nie handel burakami) Zainteresowania. Chcę mieć grupe przyjaciół z którymi można porozmawiać nie tylko o rybach. Jeziora nie kupiłem bo skalkulowałem że jest to opłacalny biznes tylko dla tego że było piękne i realizowało część moich marzeń. jak nie będę dawał sobie rady to je sprzedam z zyskiem ale ziemia jeść nie woła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

7218 bez urazy trochezłe porównanie[1,2] słuchaj niejeste upierdliwy ale wiesz punkt patrzenia zależy od położenia.elitarny to dlamnie naprzykład dla ludzi którzy coś osiagneli w wedkarstwie i niechodzi mi bynajmniej o działaczy tych hien mamy aż zadużo.CZy uwazasz ze świadomość zależy od zawartości portfela guzik prawda .w tych szeregach jest kupe gówn.. .Przywaliłem się tak ponieważ niepodoba mi się nazwa elitarny . :mrgreen:czy uważasz wedkarzy kturzy płacą zwykłą składke za coś gorszego? Holera nadeszły czasy że człowieka ocenia się a raczej ocenia się grubość portwela HEJA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan nie wnerwjaj się tak , kolega troche przesadził z tą "ELITĄ " pewnie miał na myśli

normalnych wędkarzy bo jak nie to mu nie wruże długiej przyszłości z całą eskapadą.

A teraz co ja myśle o tym wszystkim .Pomysł dobry , poprostu to nas czeka za 20-30 lat

jak się PZW rozpadnie , będzie tylko prywata, to znaczy nie dosłownie mam na myśli TOWARZYSTWA WEDKARSKIE które będą posiadaci np. Jezioro czy inny akwen ale nie wierze w tak zwane zamknięte wody tylko dla członków klubu, po prostu niewielu będzie na

to stać bo co to jest 350 pln nawet jak będzie 100 osób to koszty obsługi całorocznej ,zarybiania , etatowych strażników, lokalu , podatków , ect ,etc etc. wynieśie

ponad 1000pln na członka ja podaje taką sumę tylko obrazowo a nie jest to jakieś obliczenia . Kolega 7218 jest bardzo nie zorjętowany w całym tym galimatiasie począwszy od

tego że każdy członek musi mieć równe prawa czy to będzie pierwszych 30 czy np.setny.

Jest jeszcze wiele niejasności i wiele mam pytani ale to następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi MANKU i BOGDANIE z calym szacunkiem dla was i waszych umiejetnosci wedkarskich oraz szacunek jaki macie u mnie , chcialbym dodac tylko pare slow do tego co WY juz dodaliscie, otoz nadchodzi epoka prywatyzacji wszystkiego - sami widzicie jak sprawnie przebiega hahaha. Na kazdym programie komisje a tu czlowiek pozytywnie zakrecony tj.7218 pozdrawiam, chce cos zrobic fajnego dajmy mu szanse moze , a nie watpie UCZCIWY dla nas wedkarzy chce cos zorganizowac, lowisko elitarne, fakt mam zastzerzenia co do tej elity ale coz, to WY w postach przez caly czas namawiacie do wszystkiego co najlepsze w wedkowaniu, a moze ten pomysl jest dobry? moze nie zalapie sie do tej elity ale to moze byc niezly pomysl, gdyby wypalil to napewno niejednemu mina zblednie. Niech zbiera swoich czlonkow, niech walczy o swoje i nasze, moze mu sie uda.

Teraz pare slow do kolegi z fajnym pomyslem: 7218 to twoje jeziorko to napewno Zakrzewek???????? Jezeli tak to super, jezeli sie myle to trudno, ale trzymam kciuki za twoj pomysl bo ludzie dziwni sa nieprawdaz? Jeszcze nic nie wiadomo a tu juz klapa, mentalnosc ludzka taka jest czego nieznamy lub jest obce jest zle. ZLE BARDZO ze nazywasz to klubem elitarnym, ze sortujesz ludzi wedlug zasobow, moze taki handlarz burakami ma wiecej zapalu niz czlonek elity rzadzacej?

Duzo spraw do rozwiazania jest w tym temacie, duzo niejasnosci, chcialbym abys zrozumial jedna wazna rzecz: wedkarz na rybach stojacy obok ciebie nie musi byc dyrektorem, lekarzem, prawnikiem,etc, etc, on ma zchowywac sie wedlug nie napisanego prawa wedkarskiej etyki, ma byc PRAWDZIWYM WEDKARZEM, gosciem nad woda,gospodarzem, sprzataczka.

Dobrze ze slyszysz slowa krytyki bo napewno wplyna na twoj poglad na niektore sprawy. Pozdrawiam wszystkich ZA i PRZECIW. O C I E C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

przeczytałem wasze komentarze i słowo elitarny może mieć na prawdę szerokie znaczenie. Czytałem kiedyś undergroundowego Zine`a gdzie autor artykułu zastanawiał się nad sensem dalszej walki. Pytał dlaczego na łamach gazety jest tyle mądrych i wyważonych artykułów a codzienność jest zupełnie inna. W kolejnym wydaniu dostał list w którym autor napisał że te Ziny czyta elita i jest to te 5 % tej wąskiej społeczności która chce coś zrobic coś zmienić o coś zawalczyć . Reszta chodzi po ulicy i tak na prawdę pokazuje prawdziwy obraz.

Szanowni koledzy tak na prawdę to wy stanowicię tę Elitę. Bo chce się wam zabierać głos na forum. Bo kochacie sport wędkarski ponad wszystko. I nie jest wam obce co się dzieję. Podejrzewam że chcecie pogłębiać swoje umiejętności. Wymieniacie poglądy na temat wędkarstwa i juz jesteście albo będziecie mistarzami łowienia.

Oto obraz człowieka na którego widok dostaję wysypki : siedzi nad wodą w środku dnia i łapie 7 -8 centymetrowe płoteczki i okonki. Każdą zabiera bo jak nie on to kot zje. Ryby wrzuca do wiaderka które stoi obok. Podchodzę pytam jak biorą ... zaglądam do wiaderka a tam nie ma wody a te małe rybki rzucaj się w agonii.... .... i w takich momentach czuję się bezsilny. Bo tłumaczenie nic nie da. Awantura tym bardziej. policja nie przyjedzie. A i mu nie przyleję bo nie umiem. I to jest to nasze 95 % kolegów wędkarzy.

Ja swój apel kieruję do tych 5 %.

Drugi przykład: na moim jeziorku łowi człowiek który jest starym wygą wędkarskim. Na początku przyszedł i spytał czy może. Pozwoliłem. Kilka dni później zaciekle biczuję z rana koło trzcin. A on do mnie: tam po drugiej stronie przy takiej pogodzie i tym wietrze będzie brał porządny okoń. Płynę ... i w 45 minut w siatce ląduje 5 dorodnych okoni. człowiek ten łowi tu od 30 lat i poprzedni właściciele mu pozwalali ( wiem to z i nnych źródeł ) W okolicy uchodzi za jednego z najlepszych wędkarzy i dostałem informację że brzydzi się kłusownikami . podobno kiedyś reagował na nich ale cóż mógł zrobic kiedy tamci mówili co się czepiasz przecież nie Twoje . Jest rencistą i ma miesięcznie 400 zł. Ale za niego składkę opłacę Ja ! On juz jest członkiem klubu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ociec być może mój post zabrzmiał na NIE całej sprawie klubu ,ale tak nie jest jestem za taką formą zrzeszenia wędkarzy najlepiej mi się podoba nazwa towarzystwa wędkarskie i tak będe to nazywal , pozatym wszystko co dobre rodzi się w bulu.

Odnośnie drugjej części postu to się zgadzam z tobą kolego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący pomysł a przy okazji temacik, będę sie przyglądał.

Uważam, że ze znalezieniem chętnych nie bedzie problemu, nawet jeżeli składka była by wyższa. Niemniej ciekawi mnie przyszły regulamin klubu, zasady korzystania z łowiska, również ta ankieta i to że poruszyłeś sprawę wykształcenia(jakie to ma znaczenie?)

Uważam, że bez względu na zasobność portfela i wyksztalcenie, różnie to bywa z nami mieszkańcami tej planety, każdy ma swoje zdanie i humory, ciekawe jak sobie z tym poradzisz na łowisku.

Przy okazji, chetnie będę propagował i patronował podobne kluby wędkarskie(bez znaczenia na nazwę: elitarne, towarzyskie, honorowe itp oraz składki.) na stronach haczyk.pl, dla których wędkarstwo będzie zdrową i przyjazną pasją dla ludzi i środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Popieram pozytywnie zakręconego, mam nadzieję że Ci się uda w 100%, nie sprzedawaj tego jeziora nawet gdybyś na początku nie dawał sobie rady (jeżeli tylko finanse Ci na to pozwolą) aby przypadkiem tego jeziora nie spotkał los 1000 innych w naszym kraju gdzie ich dzierżawcy prowadzili gospodarkę rabunkową a teraz trudno tam nawet o płotkę.

Powodzenia i szkoda że to tak daleko, ale może kiedyś zaprosisz forowiczów na gościnne występy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wybaczcie że dopiero po dwóch miesiącach coś piszę ale tak jak myślałem nie mam czasu aby się tym zająć . Zajmuje się czymś innym zawodowo. Idea Klubu wędkarskiego nie upadła i nadal myślę o jego rozwoju. Odbyło się nawet spotakanie "rekonesansowe" kilku jego członków, chętnych informowałe droga mailową. Jeżeli ktoś jest zaintersowany niech pisze na moją skrzynkę mialową - domin@domin.pl - na wszystkie maile odpowiadam ( choć czasami z opóźnieniem ) Z istotnych zmian - członków max. 50 a nie 100 i dwie opłaty 150 i 350 rocznie - w zależności czy ktoś zabiera ryby czy wpuszcza z powrotem - ale wszystko jest w trakcie tworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo elitarny jest zbyt mocne i chodzi o grupę kolegów a może kiedyś i przyjaciół którzy mają pasję - wędkowanie

nie nazwał bym tego łowiskiem specjalnym bo te nastawione są na zarobek a mi zależy na stworzeniu czegoś co mnie będzie spełniac wędkarsko - jak przyjadę na ryby to wiem że one tam są, że członkowie klubu są osobami honorowymi i nie śmiecą , mają odrobinę kultury osobistej, interesują się swoim hobby i rozwijają wiedzę na ten temat itp.

a opłata ? - w całości pakowana będzie w łowisko - głównie zarybianie, a jeżeli ryb będzie dużo to i z czasem opłata zmaleje

nie będzie "wejściówek okazyjnych" tylko 50 osób tworzący zwartą grupę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam

na początku września stworzyłem temat, Klub wędkarski Mostki, obiecałem stworzenie regulaminu. Jest on juz dostepny na mojej skrzynce mailowej domin@domin.pl jeżeli ktos jest zainteresowany proszę o napisanie maila w tej sprawie. Wyślę plik Doc.

Najwazniejsza zmiana - uczestnictwo jest bezpłatne !

Poniżej postaram się podrzucić wyżej temat z września gdzie odpowiadam na pytania internautów - wędkarzy.

a po krótce :

Dysponuję jeziorem o powierzchni 30 ha. To za dużo jak na 2 wędkujących więc chcę stworzyć grupę przyjaciół która będzie uprawniona do łowienia na tej wodzie. Honorowych i z zasadami ( przestrzeganie wymiarów i okresów ochronnych , stosowanie zasady "no kill" - oczywiście rybkę na kolację zabrać będzie mozna też bez opłat - ale z rozsądkiem, moratorium na zabijanie szczupaków, dbanie o stanowiska)

Liczba wedkujacych ok.45 osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.