Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Dolne i Górne koło Nowego Kazunia.


jaxon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników! :grin:

Zwracam się z zapytaniem o łowiska jak w temacie.Interesuje mnie przede wszystkim czy są to jeziora zarządzane przez PZW , jeżeli nie to kto jet ich gospodarzem.

Prosiłbym o ewentualne przybliżenie charakteru tych zbiorników, a w szczególności rybostanu i dostępu do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Jeziora w Kazuniu nie podlegają PZW, mają prywatnego dzierżawce. Z większego akwenu można korzystać bez zezwoleń ale nie jest zarybiane, dostęp z brzegu marny ( kilka miejsc na całe jezioro ). Mniejszy akwen jest podobno zarybiany przez w/w dzierżawcę ale też dobrze przez niego pilnowany, więc żeby powędkować trzeba się dogadać ( czyt. zapłacić ). Jest też możliwość wynajęcia łódki, ale kryp jest mało ( chyba dwie ) i nie zawsze są dostępne. Dzierżawca zamieszkuje na terenie starego PGRu za kościołem, trzeba popytać miejscowych to pokierują dokładnie.

Co do rybostanu to łowiłem tylko na większym jeziorku, a wyniki to kilka szczupaków ( od 30 do 50 cm ) sporo okoni ( max 28 cm ) na spining. Spławikiem i robakiem czerwonym oraz białym sporo płoci lecz niewielkich ( do 20 cm ) i tylko jeden podleszczaczek ( też nieduży ).

Ciekawostka: w większym jeziorze zamieszkują i mają żeremie BOBRY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz . Tak byłem ciekawy tej wody bo często tamtędy przejeżdżam. A swoją drogą przeczytałem gdzieś ,że na tych zbiornikach ryby zarażone są jakąś chorobą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy o tym nie słyszałem. Ryby wyglądają i smakują dobrze ( zjadłem pierwszego wymiarowego szczupaka jakiego tam złowiłem, reszta wruciła do wody ). Mi po konsumpcji też nic nie dolegało. Ale woda faktrycznie ma dziwny ( czerwonawy ) odcień. Przypuszczam że od chemii z pól.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...
Czy ktoś wie jak sytuacja wygląda teraz ?

Czy nadal na większym jeziorku można wędkować bez obaw tylko z kartą w. ?

Na większym jeziorze można łapać bez problemu w każdym miejscu, bez karty. Nikt się do nikogo nie przyczepi. Sprawa mniejszego jeziora jest nieco trudniejsza, jezioro jest pilnowane, zarybiane i prywatne - nie wiem czy można dogadać się z właścicielami, ale zawsze warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.