Skocz do zawartości
Dragon

Problem ze śrubą


Wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

witam. Widzisz kolego nie jestam pewiem bo nie widziałem takiego małego merka ale jeśli masz tę śrubę na wieloklinie to będzie ją trudno zdjąć, trzeba poprostu troche siły, jakiś ściągacz, w niektórych większych nawet wyciąga się wałek ze spodziany. lub jeśli nie jest na wieloklinie lub nic takiego nie widać to ma klin przechodzący przez oś, wtedy trzeba go wybić. dokładnie obejżyj ją, młotek w dłoń i do roboty :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. no nie wiem kolego o co może ci tam haczyć. Jak masz klina przechodzącego przez oś wałka to najpierw musisz go wybić bo możliwe że się zatnie przy ściąganiu.

Dobrze jest odkręcić sobie spodziane, ale to wg uznania. A jeśli stanie na wieloklinie to młotek! podstawić coś pod oś aby się opierała bo inaczej stukając w samą śrubę możesz zniszczyć walek, zabezpieczenie itd. to nie komputer, cierpliwośc nic nie da. Jak mi wyciekł olej ze spodziany, zatarło łożysko i wałek napuchł to my w tę śrubę trzy dni tłukli:) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesław, Też mam taki silnik, ale bez śruby :sad: ale z tego co pamiętam nie miałem nigdy problemów aby ją zdjąć, tyle że nie kojażę teraz jak ona jest mocowana :oops: Ale coś mi się wydaje, że klin zrobił sobie głębszy rowek i dlatego nie chce zejść. Spróbuj przekręcić ją w odwrotnym kierunku niż normalnie pracuje i wtedy próbuj ściągać.

Po przemyśleniu, musisz chyba jednak przekręcić ją w kierunku w którym normalnie pracuje tylko na zablokowanym wale :roll:

Bynajmniej osadzona jest ona na klinie (nie wieloklinie - chyba że masz jakiś nowszy model) i on w tej plastikowej śrubie lubi sobie powiększyć przestrzeń życiową :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam !

Płynąłem sobie i płynąłem i przestałem, bo mi śruba zniknęła :???:

Silnik elektryczny Motorguide thruster 36, śruba napędowa Machete (3- łopatki).

Przeszukałem internet i nic nie znalazłem. Może ktoś coś wie, gdzie mogę taką śrubę kupić?

Sprzęt był pożyczony, tym bardziej zależy mi na szybkim odkupieniu tej śruby (lub chociaż jakiegoś zamiennika). Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Jardek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądaj allegro kilka razy widziałem śrubę do motorguide cena to jakieś 35 zł (machete)...nie dziwie sie że Ci odpadła śruba ta nakrętka mocująca nie jest zbyt pena(swoją sprawdzam przed każdym pływaniem i dokręcam na maxa, juz raz była delikatnie popuszczona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowną Brać! Wielkie dzięki za pomoc.

Cianek 1979 (Marcin), - dzięki za dokładny namiar. Trafiony- jak to mówią- zatopiony. To jest ta śruba. Już wszedłem w kontakt ze sprzedawczynią i sprawdziliśmy, że właśnie tego szukam.

Swoją drogą - profesjonalna obsługa - nawet w niedzielę. Można polecać.

Cianinho- nie jestem z Warszawy ani okolic ale dzięki za namiar. Warszawa to nie koniec świata, zawsze można tam podjechać :-). Z pewnością uczyniłbym to, gdybym był pod murem.

Dziękuję Wam za pomoc. Pozdrawiam- Jardek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.