Skocz do zawartości
tokarex pontony

Problem


wedkarz

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mam następujący problem. Mój kołowrotek był sprawny dopóki pewnego dnia nie wybrałem się na ryby. Wiem, że przykręcałem trochę hamulec. W pewnym momencie kołowrotek zmaścił się w pełnu\ym tego słowa znaczeniu. Podczas kręcenia korbką szpula wykonuje ruchy w górę i w dół aby żyłka nawijała się na całą szpulę a nie na połowę. Moja szpula nie wykonuje tego ruchu! Tkwi w miejscu wogóle się nie ruszając! Prosze pomozcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
jest uszkodzony mechanizm posuwu szpuli

... a dokładniej blokada osi na mechaniźmie przesuwu. Jest tam taka wyprofilowana blaszka wchodząca w nacięcia na osi. W kołowrotkach "dobrych inaczej" jest to norma, że pęka, rozgina sie itp.

Śrubokret w łapkę i pogrzeb troszke w nim ;) Nie jest to skąplikowana operacja, mozna powiedzieć, ze drobny zabieg 8)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w większości kołowrotków występuje na osi taki cyngwajsik w kształcie....... (cholera do czego to porównać :shock: ) ja na to zawsze mówiłem grzybek, jest to owalne i opiera się na zębatce głównej na której jest wypustek poruszający ten grzybek, a grzybek zablokowany jest na osi za pomocą małego bolca - sprawdź czy ten bolec nie wylatał :lol:

Chyba że te "nowoczesne" kołowrotki mają już inną budowę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.