Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

zalew SZAŁE koło Kalisza


Mike_Mil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ktoś wie co aktualnie dzieję się nad wodą ?

Jutro mam zamiar z rana pojechać i posiedzieć troszkę koło przepompowni.

Ostatnio spędziłem tam nockę i jedynie udało mi się wyciągnać 5 leszczyków od 30 do 38 cm.

I to jedynie w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

koledzy,napiszcie mi jaki stan wody na Szałe i czy coś się dzieje....

mam zamiar wybrać sie na zasiadkę ok 5dni,ale znajomy mówił ze na radiu centrum mówi że w zbiorniku opuścili wodę o ok 2m coś tam czyszczą-prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ojj... panowie widze że nie znacie tego zbiornika z tak dobrze ... Możesz spokojnie uderzac na te 5dni ;) polecam miejsca glebokie sad kamienie tama i murek ;) najlepiej kamienie lub tama jest najglebiej :P aa jesli chodzi o ryby to dzisiaj wrocilem z ogledzin ii jutro uderzam z kulka bo wiem co sie dzieje ;) bede siedzial na tamie takze zapraszam :P pozdro all...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ja byłem z kumplem w tamtym tygodniu na nocce to połapaliśmy kilkanaście małych(+\- 20cm) krąpi kilka ładnych karasi ze 3 leszcze takie po 49 cm i kumpel złowił jeszcze lina 35cm ze 3 razy poszły haczyki na łuku kolankowym po prostu pękały przy zacięciu i raz poszedł przypon 0.30 z trupkiem po paru sekundach walki łowiliśmy na białego i matrwą rybkę ale zero zero drapieżnika łowiliśmy jakieś 300 m od tamy od strony lasu pozdro dla zapaleńców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze do was pytanie gdzie najlepiej zasadzić się na drapieżnika z gruntu najbardziej mnie interesuje sum i sandacz może ktoś ma jakieś doświadczenia z tego zbiornika właśnie z sumem ja tam byłem 3 razy i zawsze to były przypadkowe miejsca(w tamtym roku 2 razy koło przepompownii i w tamtym tygodniu koło tamy od strony lasu)jeśli ktoś ma jakieś podpowiedzi ew. mapę zbiornika z zaznaczoną głębokością oraz starym korytem rzeki był bym wdzięczny za wszelkie info pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam czy ktoś wie z Was jak wygląda zalew teraz? jak się skończyły te oczyszczania i prace przy zbiorniku?już są skończone? jak z rybami zostało coś jeszcze? czy wszystko poszło wraz z pracami na zbiorniku? :shock: pozdro :mrgreen: i dzięki za odpowiedzi Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zbiornik źle nie wygląda ;) ryby są też z tego co mi wiadomo bo woda nie była spuszczona tylko upuszczona o 2-2,5m. Brzegi zostały po poprawiane są wyższe no i może da się połapać teraz blisko brzegu ze spławika. Mówię o miejscach przy tamie bo dalej nie byłem. Wybieram się w sobotę lub niedzielę na prawo od wjazdu na działki (tzw. krzyż) z feederków zobaczyć. Na portkach pobierają płoteczki z tego co wiem. Bynajmniej 2tyg temu brały. We wtorek i pon. w tym tyg. także. Nie wiem jak właśnie po tych przymrozkach teraz czy czasami znowu nie złapało lodem na krzyżu :( ale czas pokarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję RekinKalisz za informację.To dobrze że rybki zostały a już myślałem,że spuścili prawie całą wodę i wiadomo co by było z rybkami...ale skoro mówisz że tylko upuszczono to jest ok.Mam jeszcze prośbę jakby ktoś miał mapkę tego zalewu to bardzo proszę o udostępnienie jej. Dziękuje i pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Powitać wszystkich, czy był ktoś może ostatnio na rybciach na Szałe? może macie jakieś wieści z nad wody? bierze białoryb i drapieżnik ?jaki stan wody? a i czy można wywozić zestawy pontonem?dzięki za info pozdrowionka dla Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bylem okolo 2 tygodnie temu i nic nie chcialo brac pojechalem na nocke siedzielicmy do godziny okolo 10 i nic sie nie dzialo kolega przyjechal juz dzien wczesniej i takze nic jednynie facet obok nas zlowil jednego leszczyka kolo kilograma i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Koledzy,

Chciałbym się wybrać na Szałe. Będę tam po raz pierwszy.

Napiszcie prosze, gdzie są jakieś fajne miejscówki. Będę jechał od strony Sieradza.

Jakie miejsce mi polecacie i jaka ryba teraz bierze.

Interesuje mnie tylko połów z brzegu. Ryba biała ale też grapieżnik, np. na żywca lub spining.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Hej Koledzy, planuje na majówkę udać się na szałe, był już ktoś ostatnio?

Pod koniec roku 2011 naczytałem się o dużym zanieczyszczeniu wody i okolicznych lasów :roll: Jak jest teraz?, jak woda, brania ? Czy warto tam się wybrać ?

Chodzi mi głównie o leszcze na koszyczek :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W niedzielę przejeżdżałem tamtędy - jechałem na giełdę kaliską.

Wędkarzy i samochodów na Szałe było tyle, że nie wiem czy czasami nie więcej niż tych samochodów na giełdzie.

Jeszcze takiego obłożenia nie widziałem... ale to chyba pogoda sprawiłą, że ludzie wybrali się nad wodę, bo przecież ryby chyba aż tak nie brały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

tydzień przed majówką na 6 wędek, nocka i kawałek dnia, nawet jednego brania :P głównie biały robak i koszyczek. W zeszłym roku zawsze jakieś leszcze wpadły teraz lipa :/ ale to chyba przez tarło, za jakieś 2-3 tygodnie znów tam pojadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiadomość ze strony :Okręg PZW Kalisz

Na czas Spławikowych Mistrzostw Okręgu w dniach od 25.05.2012 roku od godziny 18.00 do dnia 27.05.2012 roku do godziny 15.00 Zbiornik Szałe w miejscowości Trojanów zgodnie z załączonym zdjęciem jest zamknięty.

593ee8e27d2d7570med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie mam pytanie czy dużo się zmieniło na Szałe po pogłębianiu zbiornika??? temat ucichł a kawałek wody jak by nie było jednak jest.Drugie moje pytanko czy służby interwencyjne przyczepiają się do wędkujących od strony lasu???tzn czy można zaparkować tam samochód i jak najlepiej dojechać do wody od strony torów kolejowych(lasu)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony winiar,tzn lasu można łowic,można rozbić namiot,ale nie wolno palić ogniska....wiem-50zł mandat mi sie dostał...

dojechac? jedziesz od strony kalisza>>skręcasz w lewo przed zbiornikiem>>przejeżdzasz tamę>>przed torami kolejowymi skręcasz w prawo>>jedziesz wzdłóż torów>>masz odbicia w prawo co kilkadziesiąd metrów>>dojeżdzasz do zbiornika

nie radze wjezdzac w miejca z zakazem wjazdu następne 50zł mi się dostało

wojtek26, daj znac co połowiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.