Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jazie i klenie na spinning


Migdał

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda ani jaź ani kleń nie są zaliczane do drapieżników, ale nigdzie na forum nie ma tematu dotyczącego łowienia tych rybek na spinning, a przecież wielu wędkarzy łowi je właśnie tym sposobem. Jeśli coś było by nie tak to proszę admina o przeniesienie tematu.

Właśnie.. jak łowić te ryby? Kiedy można zacząć i do kiedy można je łowić aby mieć szanse na złapanie? Jaki sprzęt jest potrzebny? Jak prowadzimy przynętę i w jakich rejonach zarzucamy? To podstawowe pytania, już niedługo zacznę kupować sprzęt(taki na początek) do łowienia tych rybek :wink: i chciałem się trochę dowiedzieć od forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

no mnie admin zjechał za to że założyłem taki temat i mi go wywalił bo coś podobnego jest mam nadzieje że ten temat ocaleje bo w tamtym już mało kto pisze na temat, a sam jestem bardzo ciekaw jak łowić klenie. mimo że sprzęt posiadam to wiedzy do tego mam mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaczęło się od tego, że właśnie kilka dni temu kupiłem okazyjnie na allegro serie przynęt które służą właśnie do łowienia tych rybek(i okoni), poczytałem trochę o połowach(na mojej rzece) i się zafascynowałem... ale jestem zielony.

Przynęty na jazia, klenia, okonia:

http://img136.imageshack.us/my.php?image=pstrgoweer3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he obserwowałem tą aukcje :grin: no przynęty fajne ale obawiam się że przydało by się coś jeszcze, jakiś czarny bonito w złote pręgi, salmo tiny i jakieś obrotóweczki nr1 i 2. takie jest moje zdanie z tego co też wyczytałem. No i jakaś wędka, z bardzo niskim ciężarem wyrzutu długość około 2.70, żyłka 0.14 do 0.18 była by odpowiednia. Kontynuuj temat a ja chętnie się przyłączę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś miał wiele ciekawych rzeczy, obrotówki też licytowałem ale niestety poszły za wysoko... A no właśnie. Chce kupić Robinsona do takich połowów, za słuszną cene może być fajne wędzisko :wink: . Mam w pudełeczku z przynętami parę małych blaszek, co prawda przeznaczenie okoniowe, ale możne się nadadzą(01,00).

Czytałem, że Bonito robi najlepsze wobki na jazie i klenie(w sumie to chyba na wszystkie rodzaje rybek jest liderem :mrgreen: ) ale narazie poeksperymentuje z tym co mam, muszę tylko jeszcze kotwiczki małe jakieś kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotwiczki polecam mustada. a za ile chcesz wędkę kupić? ja mam Dragon Mystery ultra light 2-15g 240cm, super kij łowie nim okonie na małe przynęty jazie, staram sie łowić te nieszczęsne klenie, łowie nom na boczny trok a przy połowie okoni często zdarzają mi się szczupaki i to do 2 kg nie sprawiają żadnych problemów, a nawet złapałem na ta wędkę sumka 1kg :grin: co prawda hol na żyłce 0.14 trwał 5 minut ale udało się. na prawdę polecam, kijek kosztował mnie 115zł ale wart jest każdego grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten bul, chodzę do technikum. Kołowrotek to kupisz za małe pieniądze ale wędkę lepiej kup droższą, zostało jeszcze sporo czasu do rozpoczęcia sezonu więc dozbieraj trochę jeszcze, chociaż ja większość drogiego sprzętu kupuje w zimę, wtedy dostaję naprawdę duże rabaty, tylko trzeba się odpowiedni u pomieć. a wędka 5-20 to chyba troszkę przyciężki sprzęt i będziesz miał ciężko wyrzucić maleńkiego woblerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zdobycia odpowiedniego materiału, polecam drewno lipowe, bierzesz ostry nuż i strugasz ogólny zarys przynęty, jako pierwszego woblera polecam jakiegoś dużego około 7cm żeby było ci łatwiej. potem równasz go z grubsza papierem ściernym 80 a następnie wygładzasz papierem 200-250. jak zrobisz to to pisz, ja cały czas robię woblery, jak tylko chcesz mogę zrobić trochę fot żebyś obrazowo widział o co chodzi, bo słowami to ciężko wytłumaczyć, jak nie masz dostępu do lipy to trochę jeszcze mi zostało jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migdał, te woblerki co kupiłeś to nie są przypadkiem "kubole"? Ja też wylicytowałem takie same na allegro i muszę cię zmartwić ale one nie nadają sie za bardzo do łowienia kleni czy jazi :???: słabo pracują i na dodatek odłazi z nich lakier nie wiem może twoje będą lepsze :wink: A co do łowienia kleni i jazi to najlepsze będą malutkie woblerki i obrotówki 00 i 0 (polecam Mepps są drogie ale zawsze dobrze chodzą nie to co inne badziewie) Klenie możesz zacząć łowić już od wiosny na trochę głębszej wodzie, ja niestety muszę czekać aż się dobrze ociepli i wtedy wychodzą klenie na rafę i są tam aż do zimy i praktycznie od wiosny do zimy można łowić klenie, zimą także czasami biora kleniki lecz łapałem je o tej porze roku na malutkie twisterki i brały doskonale. Jeszcze 2-3 miesiące i można na klenia polować :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to sa właśnie te woblerki od "Kuboli". Nie wiem jeszcze jak pracują bo ich nie testowałem ale zmartwiłeś mnie... kupie parę obrotóweczek małych i jakieś wobki, tylko teraz nie wiem za bardzo jakie. Ja na swojej rzece(Bzurze) chciał bym zacząć płowy od lutego-marca, nie jest głęboka ale jak już będzie wtedy ciepło to może coś już bedzie? Bo jest to rzeka pełna tych ryb :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migdał, Nom niestety tych kuboli to bym nie chciał za darmo :roll: Ja łowię tylko i wyłącznie w Wiśle, a w dużej rzece łowi się trochę inaczej niż w małej, trudno jest podejść dużego klenia ale takie do 40cm to u mnie standard i biorą bardzo dobrze, polecam Ci jak najmniejsze woblerki max do 3 cm przynajmniej u mnie na większe nie chcą brać. Kup sobie jakieś salmo Tiny, żuczki na letnią porę roku i na pewno jakieś efekty będą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam obrotówki knap 0 mają nienaganną prace, łowię na nie okonie itp i powiem że miałem na nie lepsze rezultaty niż na meppsa a kosztują około 3zł za sztukę, w porównaniu do meppsa są tanie jak barszcz bo za meppsika płaciłem 8-20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
bo nadal czekam na jakieś porady dotyczące połowu jazi i kleni

widze ze dyskusja ograniczyla sie to opisu paru woblerow i troche sprzetu :-(

moze zaczne ja :mrgreen: .......... ja łowie klenie na wiślanych rafach, przelewach i przy opaskach używam do tego obrotówek, jak i woblerów od 1,5 cm do 5 cm, przy różnych spiętrzeniach wody na dużej rzece klenie występuja przed nim a nie za nim taka mała rada :wink: , klenie lubią miejsca gdzie woda płynie ale nie musi być to szybki nurt, wprost kochają twarde kamieniste dno od wiosny wychodzą na plycizny nawet 40 cm w poszukiwaniu narybku z tym ze im dalej tym wieksze sztuki tak mi sie wydaje z mojego doswiadczenia.

Przynęte prowadzimy bardzo ale to bardzo powolutku i jednostajnie z tym że musi ona pracować, dobrą metodą na klenia są woblery które smużą tafle wody klenie lubią podbijac do takiej przynęty dlatego typowe woblery kleniowe mają jedną dolną kotwiczke, do połowu tych rybek uzywamy zylek od o,14 do o,18 plecionki nie zdają testu przekonalem sie o tym niestety sam :twisted: polecam tez czeste zmiany miescowek bo jak jest kleń i przynęta jest podana w odpowiedni sposób nie ma prawa aby nie uderzył :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.