Skocz do zawartości
tokarex pontony

Teleskop do gruntu na karpia i na zywca.


Bzul

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie.

jestem nowy i szukam wedki teleskopowej (ze wgledu na to ze nie zawsze jest miejsce zeby zabrac cos wiekszego) w cenie najlepiej do 150zl (i wolalbym tego nie przekraczac) ale jak bedzie 200 to jakos dozbieram.

mam zamiar uzywac tej wedki do lowienia karpiow, duzych leszczy, szczupakow i sandaczy.

myslalem o czyms w granicy 4m bo jedyne podobne wedzisko jakie posiadam to DAM Allround 3m 30-60g i czasami mi brakuje tego metra.

to teraz co mi wpadło w oczy:

DAIWA APOLLO 3.90m; ciężar wyrzutu: 40 - 90g; waga: 340g; przelotki: 7; cena 150zl

Cormoran TopFish Tele 3,60m 40-80g; Ilość części: 6; Waga: 400g; cena: 84zł

Shimano Alivio TE 420cm; Wyrzut: 40-80g; Waga: 520g; cena 120zł

2 pierwsze propozycje chyba do mnie najbardziej przemawiaja ... ale czekam na wasze opinie i moze jakies inne propozycje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Shimano jakos do mnie nie przemawia zbytnio ... nie wiem czemu, moze to bledne odczucie.

Dragon Mystery wydaje sie byc ciekawa propozycja tylko troche przekracza ta bariere 150zl...

Moze ktos polecic albo odradzic tego Cormorana co go wczesniej wymienilem?

Daiwa Apollo nowa ale moze ktos juz mial z nia do czynienia? albo chociaz ja trzymal w rece i ma jakies spostrzezenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kij Jaxsona Seria Sonata ,trochę ciężki ale jak za taką cenę to może być ,zresztą za bardzo to nie przeszkadza bo i tak na podpórkach leży.Używam go do łowienia z gruntu na trupka, i do żywcowania i jestem zadowolony.

ps;a"siemano"też bym nie brał nawet darmo bo mam awersje dom tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pieniądze, Twój wybór :lol::wink:

dokladnie tak jak piszesz ... dletego zwracam sie do Was o rade zeby nie stracic pieniedzy kupujac jakis szmelc.

chyba wolalbym zryzykowac daiwe apollo niz kupic shimano ... a tak na prawde to najchetniej kupilbym cos co jest sprawdzone, solidnie wykonane i niezawodne. licze tutaj na wasze propozycje z uzasadnieniem :) bo nazwami marek i modeli to ja juz na poczatku rzucilem ale nic konkretnego o nich nie wiem.

ps. dalej jestem ciekawy opini cormorana i tej nowej daiwy :)

jaka dlugosc wedki jest bardziej optymalna do lowienia glownie na odrze, czasami na jakims jeziorku 3,90m czy 4,20m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja preferuje teleskopy 3,0-3,3m mozna wmiare niezle zarzucic a przy tym sa jescze stosunkowo lekkie. feederek moze i nawet 3,6m a 3,9-4,2 to jedynie match albo bat :lol:

jak bym mial wybierac miedzy shimano a jaxonem, cormoranem wybralbym ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miabym wybierać między shimano a jaxonem, cormoranem wybralbym ten pierwszy.

Ale mógłbyś napisać dlaczego wybrał byś akurat Shimano?Czy kierujesz sie osobistym doświadczeniem na temat ww wędzisk?skąd wiesz czy Daiwa lub kormoran nie sprzedaje lepszych wędek?

Czy tonie jest czasem tak Ze automatycznie wybrał byś Shimano tylko dla nazwy?

Nie twierdze że Simano robi złe kije ale,ale w końcu nie jest to takie "mistrzostwo świata" jest wiele równie dobrych jeśli nie Lepszych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj w sklepie i trafilem na daiwe w asortymencie. niestety nie byl to dokladnie ten model ktory mnie interesuje. mimo wszystko pozwolilem sobie rozlozyc ta ktora mieli tj Daiwa Apollo teleskop 3,4m 30-60g. kij wydawał sie bardzo solidnie wykonany, ładna stylistyka ale jak dla mnie chyba zbyt miekki ... 40-90g mam nadzieje ze bedzie optymalny. sprzedawca polecał ta serie daiwy i powiedział ze bardzo duzo osob sie o nie pyta... ciekawe czy tez sa ich ciekawi czy poporstu chca je kupic bo sa warte swojej ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.