Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zalew Mitręga w Łazach


ddamcio

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 749
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

byłem dzisiaj z rana na zbiorniku, nic nie złapałem ale było jedno miejsce na zbiorniku gdzie dwóch gości złapało przy mnie 2 karpie, 2 liny i leszcza 48 cm, my byliśmy z lewej od nich byli goście z prawej od nich i nic a oni branie za braniem :mrgreen: może jakiś dołek gdzie tra ryba stoi może miejsce dobrze przynęcone, nie wiem, w każdym bądź razie ryba bierze ale wybiórczo .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj z rana na zbiorniku, nic nie złapałem ale było jedno miejsce na zbiorniku gdzie dwóch gości złapało przy mnie 2 karpie, 2 liny i leszcza 48 cm, my byliśmy z lewej od nich byli goście z prawej od nich i nic a oni branie za braniem :mrgreen: może jakiś dołek gdzie tra ryba stoi może miejsce dobrze przynęcone, nie wiem, w każdym bądź razie ryba bierze ale wybiórczo .........

a moze mieli coś innego niż ty na haczyku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mieli coś innego niż ty na haczyku :roll:

tak ... koze z nosa :mrgreen: a tak poważnie to podpatrywaliśmy wszyscy i z prawej i z lewej co maja na haku, mieli na jednej pinkę a na drugiej kanapkę kuku z czerwonym, wszyscy zakładali to samo i zero brań hehehe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mieli nęconą miejscówkę kilka dni albo (świadomie lub nie) podsiedli kogoś.

Sporo osób nęci teraz nad zalewem i nie trudno siąść komuś na miejscówkę.

Ja znam 90% ludzi którzy tam nęcą i wiem gdzie i na co więc staram się ich nie podsiadać.

W tym roku to częściej tam chodzę na bajere niż na ryby(zbytnio przereklamowany ten zbiornik a ja nie lubię tłoku)

Kol szczupak79 jeśli chodzi o karpie i amury to są sztuki ponad 10kg ale jest ich jak na lekarstwo ponieważ prawie nikt tam nie wypuszcza spowrotem ryb do wody,

Drapieżnik też jest dosyć spory ale też raz przechytrzony przez wędkarza nie ma szans na starcie z innym wędkarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w najbliższym czasie mam zamiar wybrać się na Mitręgę jednak byłem tam dopiero raz i nie wiem za wiele o łowisku. Prosiłbym kolegów wędkarzy o jakiś opis, (info gdzie jest płycej oraz głębiej, gdzie najlepiej łowić) informacje na co łowić, czym zanęcić.(w grę nie wchodzi niestety kilkudniowe nęcenie ponieważ nie mam możliwości dojeżdżania codziennie z Poręby) Nastawiam się szczególnie na linki i karpie.

Z góry dzięki za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co łowić, czym zanęcić. :wink:

ludzie, czy wy szukacie gotowej recepty na co łowić, czym nęcić i pewnie jak i gdzie ... to jest mały zbiorniczek, popróbuj sam bo ja mogę mieć brania w danym dniu na kuku a tobie w inny dzień i w innym miejscu na co inne, nie ma reguły, to tak jak byś spytał tego co wygrał 6 w totka jak to zrobił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dowiedzieć się co i jak, wiadomo że nie oczekuję od razu gotowej recepty na sukces, ale liczyłem na jakieś podpowiedzi osób które łowią na tym łowisku, wiem że najlepiej samemu przetestować przynęty zanęty ale spytać osób które tam regularnie wędkują też chyba można :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dowiedzieć się co i jak, wiadomo że nie oczekuję od razu gotowej recepty na sukces, ale liczyłem na jakieś podpowiedzi osób które łowią na tym łowisku, wiem że najlepiej samemu przetestować przynęty zanęty ale spytać osób które tam regularnie wędkują też chyba można :razz:

oczywiście że można,, pisz do Mirka, spytaj gdzie ma swoją miejscówkę i czym nęci, na co najlepiej bierze potem w tym miejscu, pewnie ci doradzi też o której rybka podchodzi w to miejsce :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karpia to trzeba mieć dużo szczęścia.

Te większe stuki jeszcze się nie ruszyły dlatego my z Mirkiem na razie nęcimy kukurydzą a kuleczki czekają.

A efektów nie mamy prawie żadnych jak na 15dni nęcenia.

Ja bym Ci proponował spróbować od głębokiego czyli od strony ulicy i tego parkingu co jest przy niej.

Podsypać i łowić zaraz przy krzakach które są jakieś 20m od brzegu i zresztą je widać bo wystają nad wodę.

Przynęta to głównie kuku najlepiej konserwowa ewentualnie gotowana ponieważ większość osób taką nęci i ryba jest do niej przyzwyczajona, ewentualnie czerwone robaczki lub jedno i drugie na raz na jednym haku.

Napisz coś na pw o zbiorniku w porębie jakie rybki tam pływają chodzi głównie o karpie i amury takie +10kg

Mamy zamiar z Mirkiem zasiąść tam latem na kilka dni i sprawdzić co tam pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie panowie na porębie,może i co pływa większego ale mułu po kolana,więc na kulkę sami wiecie co będzie wpadnie w muł i dziękuje,ja bym polecał bardziej Siamoszyce jak chcecie jechać na parę dni,od strony grobli tak z 50m od wyspy:)pozdrawiam i połamania kija. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Siamoszyce jak chcecie się wybrać to proponuję teraz, bo od czerwca to zbiornik jest już tak zarośnięty że ciężko sam zestaw wyciągnąć a nie mówiąc już o holu jakiejś większej ryby, po prostu, jeden wielki las .... z roku na rok jest coraz gorzej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.