Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dragon Guide Select


orwon

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje że kije Dragona krytykują Ci którzy ich nigdy w ręku nie mieli.

Przez około 10 lat łowienia przewinęło się przez moje ręce 6 Team Dragonów i 2 kije serii Guide Select. Nie miałem z nimi żadnych problemów, a łowiło się nimi świetnie. W tym momencie używam 2 rok GS Executora (7-28 245cm)i GS Mutanta 910-35 230cm), kije według mnie OK. Fakt może system rezonansowy nie działa tak idealnie jak to opisują w katalogach, są to jednak wędki b.czułe. Z kołowrotkami ~ 315g są dobrze wyważone.

Rękojeść rewelacja - krótka do łokcia i wygodna. Ktoś pisał że blanki pękają (chyba jak ktoś po nich autem przejedzie).

A ze komuś inne kije bardziej odpowiadają.... bardzo dobrze, każdy dobiera kij do swojego gustu i portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ktoś pisał że blanki pękają

Ja pisałem, mam obecnie 3 kije TD dragon, i jeden GS Dragon, ze wszystkich jestem zadowolony, pomimo nawet tego ze są strasznie delikatne, ale nie żałuję zakupu, i bym ich nie zamienił. A że GS jest delikatny to fakt, ale niestety- coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że kije Dragona krytykują Ci którzy ich nigdy w ręku nie mieli.

Przez około 10 lat łowienia przewinęło się przez moje ręce 6 Team Dragonów i 2 kije serii Guide Select. Nie miałem z nimi żadnych problemów, a łowiło się nimi świetnie. W tym momencie używam 2 rok GS Executora (7-28 245cm)i GS Mutanta 910-35 230cm), kije według mnie OK. Bla bla bla....

Moge podesłać zdjęcia kija pękniętego pod samym uchwytem. Ja jak może przeczytałeś miałem 4 guide selecty i żaden nie spełniał założeń które dumnie przedstawiał Dragon albo design fishing. Wystarczy włączyć na youtube i wpisać kogutowa zajawka czy jakoś tak i zobaczyć jak się układa blank fast st croix i właczyc jaki kolwiek film z serii WMH zeby zobaczyć jak się "wspaniałe" Twoim zdaniem kije zachowują. Odpowiedz sobie na pytanie czy to jest x-fast?? Wg mnie napewno nie.

A kij co ma 2.70 czy więcej musi mieć większą rękojeść bo przy ciężkim łowieniu to się odczuje ale jak ktoś zakłada do takiego kija kołowrotek wielkości 4000 to tego nie czuje. A przy rzutach cięzkimi przynętami te kije lecą na pysk.

W katalogu można przeczytać że blank są produkowane przez firmę Toray ale na stronie producenta wszystkiego od foli po maty węgłowe nie ma ani słowa na temat tego że produkują blanki do wędzisk.

Jeszcze jedno nie pisz że ten kije są czułe bo jedynie się ośmieszasz i nic więcej. Bo chyba mylimy pojęcie czułości.

Na stronie fishing test zbyt pozytywnie nie wypowiadają się na temat dragonowskich team dragonów więć wmaiwanie ludziom że te kije są dobre i przez to stawianie ich na tej samej półce co są kije daiwy, st croix to raczej małe nieprozumienie.

Nie wypisując oczywiście wad kiji dragona z serii destiny (czy jakoś tak). Do tego cena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kij co ma 2.70 czy więcej musi mieć większą rękojeść bo przy ciężkim łowieniu to się odczuje ale jak ktoś zakłada do takiego kija kołowrotek wielkości 4000 to tego nie czuje. A przy rzutach cięzkimi przynętami te kije lecą na pysk.

Mam rozumieć że specjalista taki jak Ty do ciężkiego łowienia długą wędką używa kołowrotków wielkości 1000/2000? To pewnie wymieniasz kołowrotki co wyjazd na nowe :) Albo te twoje ciężkie łowy to jig 2gramowy, bądź mega wobler 3cm. :)

A co ma rzut ciężką przynętą do lecenia kija "na pysk" ??? Chyba jednak Ty nie wiesz co piszesz - bzdury!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno nie pisz że ten kije są czułe bo jedynie się ośmieszasz i nic więcej. Bo chyba mylimy pojęcie czułości.

Dla mnie kije o których pisałem są czułe! Ale jak ktoś pracuje przy młocie udarowym .... Albo a rękę Pudzina, to nawet rekina na wędce n poczuje :)

Widzę że Twoja wiedza jest KATALOGOWA i niewiele ma wspólnego z łowieniem ryb.

Swoją drogą po co kupowałeś 4 wędki Guide Secect jak masz o nich taką złą opinię?

Czyżbyś miał za dużo kasy i czasu by tymi wędkami usiłować łowić?

Za 4 GS kupisz 2 "suuuuuuuper St.Croix cz Daiwy i będziesz mógł opisywać ich "nieamowite i nieprawdopodobne" zalety na forum (byle odpowiednim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bijie troche od Ciebie przedstawicielstem handlowym dragona :lol::lol::lol: .

Zmień producenta kup wędke innego producenta jak dragon i wtedy pogadamy. Co do rzuty ciężka przynętą, kij którym rzucasz to sie "ładuje" przy cięzkiej przynęcie te kije się ładują do tego stopnia że część szczytowa tego kiju poprostu leci w dół co się czuje w dolniku. Ale Ty raczej nie wiesz jak ładuje się dobry kij...

Ten kij (thrill, boxer) poprostu gdy ma założony kołowrotek mniejszy jak 4000 to traci równowgę i łowienie nie jest nim przyjemne. Ale jak się założy kołowrotek 4000 to te kije są równie czułe jak kij od mopa. Ale jak lubisz to możesz założyć kołowrotek 12000 :lol::lol::lol::lol: .

I nie wamawiaj ludzim że te kij są czułe bo nie są. Jesli łowiłeś bambusami i przeszedłeś na Guide slecty to masz różnice ale jak kupisz kij dawiy czy tak jak wspomniałeś st croix to zmienisz zdanie. Gwarantuje.

Jak wśród kilku team dragnów znajde perełki to wśród GS-ów nie ma ani jeden wędki wartej uwagi.

I nie wmawiaj ludzim że te kije są super bo to gówno prawda a chyba sam wiesz że nawet jak będziesz polwał gówno lukrem to i tak z tego pączka nie zrobisz.

Pisze tak o tych kijach dlatego żeby koledzy którzy mają mało kasy nie kupowali kiji o klasie jaxona carismy za cenę która jest znacznie za duża(marketing kosztuje). Jest wiele więcej producentów którzy robią lepsze i tańsze kije od tego co kolega próbuje wywyższać na miarę st croix legent. :lol::lol::lol::lol::lol::lol: I prosze nie pisz więcej o tym że Dragon to producent na miarę dawiy, lamiglasa, lommisa itd bo jedynie się ośmieszasz. Poczytaj troche o Daiwa steez kijku albo o nowych modelach st croix. OK?? Teraz idz sobie połów kijkami dragona :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jeden filmik na którym jest st croix legent tournament

tak samo tutaj mamy piękny filmik i jak widać się zachowuje fast przy holu ryby

a na tym filmiku jest owy x-fastowy kij guide select

polecam od 1 minuty. Dalej twierdzisz że jest to x-fast?

Do tego zobacz wykoanie jakie ma st croix mojo bass kij cenowo podobny do guide selecta(gdyby nie cło itp to te kije były by o wiele tańsze)

http://www.tackletour.com/reviewstcroixmojombc70mhf.html

Ten lakier się nie rysuje od byle czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perchhunter, Ty masz jakąś fobię na temat kijów z serii guide select. Nikt już z Tobą nie dyskutuje na ten temat, ale Ty nadal próbujesz udowodnić ze gs to gó*** i nie warto tego kupować. Każdy ma swój gust i nie zmienisz tego. Jednemu będzie się podobał guide select a innemu jakieś wędzisko ze stajni st. croix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Tu nie trzeba niczego udowadniać, chodzi tylko o to żeby otworzyć wędkarzom oczy aby zobaczyli że można lepiej, a Dragon nie jest taki cudny jakim go w katalogu malują.

Po pierwsze to Dragon producentem wędek nie jest!!!

Po drugie Tooray produkuje tylko włókna węglowe, a to jak skośnooki je zaplecie, jakich klejów, żywic użyje to inna bajka... Jeśli projekt blanku jest do d to i włókna Tooraya nie pomogą.

Po trzecie jeśli ktoś do cięższego spina używa kołowrotków Dragona to nie dziwota że wymienia je co wyjazd...

Po czwarte ktoś się dziwi że ktoś kupił 4 dragony jeśli je teraz krytykuje, ja to widzę tak że po którymś razie miał dość tego chłamu i zainwestował w wędki PRAWDZIWYCH producentów.

Mnie dziwi dlaczego ktoś uważa Dragona wartego 600zł nawet nie próbując go porównać z kijami/blankami takich marek jak Croix, Talon, Loomis, Lamiglas czy Batson które można już dostać za 600zł.

Po piąte, co do łamliwości to wystarczy poszukać o "głowatkowych" HMach, team dragonach i innych "chrustach"

Po szóste akcja i ugięcie to dwie rożne rzeczy, nie wiem dlaczego się przyjęło że ex fast musi być szczytowy, z Elite Legent który był ex-fast "zrobiłem" semi parabole i to nie był kres możliwości.

Dragon jest ok w segmencie popularnym(można znaleźć naprawdę udane produkty jak i gnioty) ale za 600zł to nieporozumienie. Takie Dewoo co udaje Mercedesa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec proszę przedstawcie mi alternatywę cenowa jak i jakościowa każdego guida.

I oczywiście żeby nie była ta alternatywa od skośnookich,najlepiej made in usa lub japan,cena ma być taka sama.

Lowca okoni wyczaił temat dragona w necie a sam pewnie sprzedaje jakieś badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie guidów to może Batsony z rx6/rx7(china) w rodzimej pracowni(ceny od 450-500zł)

Blanki rx7 na alconitach, uchwycie fuji i korku który nie jest wypchany szpachlą jak ser to koszt ok 650zl zależnie od blanku. Jeśli ktoś nie chce się babrać w "projekt" własnego kija to z Croixa Wild Rivery, Tidemastery, Premiery. Z lamiego ludzie chwalą serię Rogue River.

Wymienione "prawdziwe" firmy również produkują w CHRL, z tą różnica że produkują a nie zamawiają od podwykonawcy, przenoszą swój park maszynowy, technologie i ludzi.

Dragon nie ma żadnej technologi, po prostu zamawia wędki u pod wykonawcy który zrzyna "dizajn" z markowych produktów, który może robić podobne wędki o podobnej jakości dla innych "importerów" takich jak Jaxon czy Mikado czy też firm popularnych w innych częściach kontynentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon nie ma żadnej technologi, po prostu zamawia wędki u pod wykonawcy który zrzyna "dizajn" z markowych produktów, który może robić podobne wędki o podobnej jakości dla innych "importerów" takich jak Jaxon czy Mikado czy też firm popularnych w innych częściach kontynentu.

Opowiadasz głupoty wyssane z palca.Wedka dragona jest przez nich zaprojektowana i ma prace ugięcie dokładnie takie jak sobie projektanci założyli.Nie ma to nic wspólnego z pałami jaxona czy mikado,gdzie ta sa jakies gotowe kije zrobione przez chinczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eche a ja widziałem wypowiedź testera dragona, że selekcja wygląda tak że przyjeżdża kontener "wzorów" te które się nie rozpadną i którymi da się łowić wchodzą do sprzedaży.

Kto jest tym genialnym projektantem blanków, może jakieś imię i nazwisko?? Pewnie podkupili go hamerykanom :lol: Jeśli to nie to samo co Jaxon to dlaczego testerzy z teamu muszą sprawdzać czy kijami da się w ogóle łowić? Jak rod builder złożył mi wędkę to nie poleciał nad rzekę sprawdzić czy się nie rozpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec proszę przedstawcie mi alternatywę cenowa jak i jakościowa każdego guida.

I oczywiście żeby nie była ta alternatywa od skośnookich,najlepiej made in usa lub japan,cena ma być taka sama.

Lowca okoni wyczaił temat dragona w necie a sam pewnie sprzedaje jakieś badziewie.

Ciekawą sytuacje mamy tutaj. Bo wypowiadają się ludzie którzy nie mieli nigdy wędki innej jak z firmy design studio, naczytali się reklam itd.. A ludzie którzy mówią że coś z tymi kijami jest nie tak to .....

Alternatywa dla dragona GS?? Jest ich dużo więcej niż ci się zdaje.

Widziałeś okoniowe wklejanki mistralla?? Miałeś w łapce?? Kije lekkie, super czułe wersia shogun (chyba jakoś tak) ma także uchwyt fuji i przelotki tej firmy. A kosztuje od 150zl do 200zl.

Alternatywa dla kiji o większym cw niż 20 gram?? Moge tu pisać i pisać o kijach do 300zl o wiele lepszych niż GS. Np Quantum alliance, kijki berkleya np. amp o wiele tańsza niż 300zł.

Jednak w waszym małym świecie będzie tylko dragon bo ma serwis gwarancyjny (jeśli ktoś się boi że złamie kij to niech kupi sobie bambusa a nie pisze o ważności gwarancji) i rezonans hahaha.

Ja miałem troche wędek, troche łowiłem i swoje wiem a wy se tam łówta waszymi super gude selectami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to taki GS to 6 stów!!!! A ty podałeś lepsza alternatywę za 200...

:lol:

Poza tym jeden gość miał sandaczówkę na muchowym blanku Croixa więc chopaki pojęcie mają :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeden gość miał sandaczówkę na muchowym blanku Croixa więc chopaki pojęcie mają :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Powiem więcej On na to wędzisko okonie jak i marliny łowi cw 1g - 2,5kg, akcja Super Extra Fast / Slow, zakres linki 5 - 500 lb :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma o czym dyskutować. Nie ma żadnej płaszczyzny na której można porównać te GS z wędkami na tańszych blankach MHX czy Batsona (cena za kij bardzo zbliżona).

Wydanie więcej niż 150zł za wędkę od dystrybutorów to nieporozumienie, zważywszy, że wędkę kupujemy na kilka lat.

Przykład dla zobrazowania (coś pod sandacza z łódki):

Smoczy GS - około 400zł

Kij na blanku hotshot MHX:

blank: 200zł

przelotki (np. Batsony/Fuji), uchwyt, korek/pianka plus robocizna - około 430zł.

Wędki, których nie można w ogóle porównywać - MHX po stokroć lepszy.

A dochodzi jeszcze możliwość zrobienia dolnika pod siebie.

Drugi przykład to seria HMX od Fenwicka. Można kupić za około 400zł.

Dziwie się ludziom ładującym tyle kasy za smocze i tym podobne.

Generalnie przelotki Fuji z gówna wędki nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie powiedziane... :mrgreen: 100% racji.

A w szczególności co do Fuji nawet wędki tańszych producentów posiadają przelotki owej firmy ale to nie powoduje że cena rośnie o 200%.

Ja się przyznam że mam jeden super kijek na blanku batsona SPG do 14 gram jest to jakiś kompozyt szklany albo nawet samo szkło i powiem szczerze żę wędka jest rewelacyjna. Jako że wędke chciałem mieć na spróbowanie i wykonana została w formie ekonomicznej czyli przelotki batsona i pianka EVA ale naprawde kij wart każdej złotówki. Pięknie nim się łowi z łodzi okonie na drop shota i mini woblerki a cena była znacznie niższa niż kije spod loga smoka. Dlatego uważam że zamykanie się na świat i kupowanie wędek tylko jednego producenta to zwykłe cofanie się w rozwoju i nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ludzie wierzą katalogom i redaktorom z pism(Wedkarski świat został założony przez firmę "Design-Fishing" obecnie Dragon) Jakoś nie widziałem żeby ktoś porzucił kije na "markowych" blankach na rzecz Dragona, za to odwrotnie jak najbardziej...

Mój 10gramowy Batson wyholował brzanę 70cm, 65cm za płetwe bez problemów, podhaczony 50cm leszcz też nie był problemem, pod 20 cm okoniem pracuje górny skład przez co spady to naprawdę rzadkość, ciekawy który smoczy kij to potrafi (czyt nie rozsypie się w drzazgi):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wyjąłem na GS Exekutora (245cm 7-28g) między innymi 2 szczupaki 96 i 95cm, sandacza 72cm i sporo innych konkretnych rybek (na wodach ogólnodostępnych - nie komercyjnych) :) Wędeczka spisuje się super z gumami na główkach 10-25g, więc nie wypisujcie bzdur że to dziadostwo. Szybka akcja, nie gubi ryb podczas holu, dobre wyczucie brań. Bardzo sobie chwalę ten model (tak samo Mutanta 230cm 10-35) i z czystym sumieniem mogę go polecić innym wędkarzom. Są pewnie wędki lepsze i gorsze od GS, ale moim zdaniem jest to wędka dobra i warta swojej ceny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.