Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

byłem w piatek cały dzień stanowisko 52 i zauważyłem że karpiki zmieniły preferencje na 5 brań (wyholowane 4x 5kg) jedno było tylko na truskawkę i to bałwanek z ośmiornicą, reszta to banan/krab któru założyłem tylko i wyłącznie żeby sie pozbyć na zimę starych zapasów, a że miałem oprócz haczykowych 1 kg zanętowych to wrzuciłem wszystko, ale co sie okazalo na 3 zasiadkach probowałem na 1 wedke i na kulke 16mm banan/krab nie miałem nawet pikniecia, a teraz 30min po zarzuceniu to pewnie przypadek ale odjazd piekny i za 30min znow to samo, pozniej założyłem tam gdzie miałem truskawe banan/krab i tez branie pod wieczór, może już na tyle sie ochłodziło ze miski wola jak cos im tam podsmiarduje tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze panowie ustawiacie się na grilla a może w następny weekend to może by więcej osób przyleciało??ja też bym był za tym bo wątpię żeby na ten weekend miejsca byly

No ja tez byłbym za następnym weekendem !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

australiangold pochwal się jak było na Okoniu w ten weekend. Ja wylądowałem ostatecznie w Brwinowie - piątek wieczorem i niedziela od rana do 15. Efekty marne - muszę się jeszcze sporo poduczyć. Grunt - zero - ale większość tambylców nie miała sukcesów. Na spławik trafiały się płoteczki, jeden leszcz zaczepiony prawie pod nogami, ale się wyczepił z powodu zakręconego hamulca :twisted: Chyba najwięcej zabawy było z pstrągami - dwóch chłopaków chodziło wokół stawu i batem podstawiali im białe pod nos bo w słońcu było czasem widać gdzie stoją.

Co do przyszłego weekendu - ja chętnie ale tylko w sobotę. Rezerwację dobrych pomostów trzeba by robić szybko bo pod koniec tygodnia już nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

australiangold pochwal się jak było na Okoniu w ten weekend. Ja wylądowałem ostatecznie w Brwinowie - piątek wieczorem i niedziela od rana do 15. Efekty marne - muszę się jeszcze sporo poduczyć. Grunt - zero - ale większość tambylców nie miała sukcesów. Na spławik trafiały się płoteczki, jeden leszcz zaczepiony prawie pod nogami, ale się wyczepił z powodu zakręconego hamulca :twisted: Chyba najwięcej zabawy było z pstrągami - dwóch chłopaków chodziło wokół stawu i batem podstawiali im białe pod nos bo w słońcu było czasem widać gdzie stoją.

Co do przyszłego weekendu - ja chętnie ale tylko w sobotę. Rezerwację dobrych pomostów trzeba by robić szybko bo pod koniec tygodnia już nic nie ma.

Byłem w sobotę stanowisko 33 jakaś masakra nawet jednego brania nie miałem . Ani na kulki ( truskawka – miodek ) Ani na kukurydzę nawet na robaka nic – po prostu zero . Ale nie byłem sam obok tez nic nie brało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok panowie ja jestem na stanowisku 36 jak co :)

czy to znaczy, że 37 i 38 są zajęte? ;-)

ja będę miał mały problem z dojazdem zdaje się, ale jestem dobrej myśli. tłumiki mi w samochodzie poszły i pech chciał, że dwa na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy o co pytasz ja ostatnio złapałem ukleję z 12-14cm a ze łapie karpie potratkowałem to po macoszemu i zostawilem wedke na zywca sama sobie, po 2 godz żywiec zmienił sie w trupka wiec rzuciłem na srodek, po 5 godz patrze a wedka odjezdza zlapalem i ciagne chyba sum poszedł w zawady i tyle go widzieli, dodam iz lapalem na kule wodna przypon z 50cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z tym sie zgodze nie raz widziałem spinningistów i sam próbowałem bez efektu (prócz pstrągów, ale to wiadomo hodowlane i łatwizna) natomiast na żywca nie raz widziałem jak wyciagali szczupaki ok 60-80cm, no i te legendy o sumach..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam jeszcze jeden raz.

Z ciekawości sprawdzałem jak zachowuje się narybek przy pomostach. Wrzucasz kulkę zanętową i prawie zero reakcji. Wrzucisz robaka białego to bardzo leniwie może jakaś ryba zje. Ale jest duża szansa, że doleci do dna nieruszony. Jak trochę poleży przy/na dnie to zdarza się że jakiś okonek go dziabnie. Znów nic nie złapałem a byłem na ostatnich pomostach. Teść złowił jedną karpiowatą średniej wielkości na kukurydzę.

Potem pojechałem nad narew. Narybek rzuca się po umieszczeniu w wodzie kuli zanętowej. Woda się zaczyna gotować.

Wniosek z tego mam taki, że na okoniu ryby są po prostu BARDZO przekarmione. W sumie się nie dziwię patrząc po ilości pomostów i ich zajętości. Ja jednak chyba preferuje bardziej aktywny sposób łowienia ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.