Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum.Mam pytanie o pomosty na drapieżnika(szczupak ew.sandacz).Zdecydowanie z gruntu.Byłem w sobotę 07.05. i zero na filet,trupka,zywca(okoń,płoć,ukla a nawet makrela,śledź,pstrąg i łosoś jako filet).Na spławik 1 m od pomostu jazia pomarańczowego ok.25-30 cm,kilka okonków i płotek.Dodam,że byłem tam pierwszy raz,więc nie bardzo znam teren a wiekszość info dotyczy karpi.Z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Siemka,

Wybieram się 1 raz na "okonia". Przy okazji seniora swojego zabieram. 12 pomost zarezerwowałem. Jednak jak poczytałem później te pierwsze nie cieszą się zbytnią popularnością. Generalnie mam zamiar miło spędzić czas (bez rekordów :)) Spławik i grunt. Zamierzam łowić na białe + kukurydza. tylko teraz moje pytanie. Jaki grunt i jak daleko rzucać ? No i co z zanętą? Czytałem gdzieś, że łowisko to nie wymaga zbytniego nęcenia

Dzięki za porady

Kowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszyscy piszą o spinningu a ja chcę łowić z gruntu.Z tego co czytałem w necie to jest duży szczupak i sandacze zapuszczone ok.3-4 lata temu ale nie znalazłem szczegółów dot.stanowisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszyscy piszą o spinningu a ja chcę łowić z gruntu.Z tego co czytałem w necie to jest duży szczupak i sandacze
Widziałem sporo osób łowiących na żywczyka z gruntu ale nie widziałem ani jednego sandacza, suma. Były momenty że na jesieni dużo osób łowiło na żywczyka ale padały tylko pstrągi. Szczupak na pewno tam jest ale ma tyle pokarmu że jego złowienie na wędkę jest bardzo mało efektywne. Co więcej szef zapowiadał już dawno że szczupaki te co zostały będą specjalnie odłowione aby nie pożerały pstrągów czy innych ryb... Ogólnie łowisko nastawione jest na karpia i pstrąga. Reszta ryb to egzotyka mimo że gatunków tam jest dużo, łowiłem między innymi liny, karasie, jazie, okonie, widziałem jak ludzie wyciągali jesiotry.

Na sandacza dużo lepsza jest już Wisła i Zegrze chyba że nie możesz się już doczekać czerwca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem trochę potestować nowy sprzęt.Raczej jeżdżę na Narew ale dopuki sandacz ma tarło nie ustawiam się na żadne drapieżniki.Jak weźmie sandacz to nawet jak go wypuścimy on nie wróci już do gniazda a to oznacza utratę całego jego narybku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj 6-12. na białego i kukurydzę miałem 3 brania. jedno na spławik i dwa na grunt. na grunt 2x zerwana żyłka główna (myślałem że 18 - 4,5 kg na zabawę wystarczy spokojnie). na spławik się spięła przy holowaniu.

generalnie jestem zawiedziony bo po łowisku komercyjnym liczyłem że takie rybki jak płotki, karasie, jazie czy inna "drobniejsza" ryba będzie brała.... poza tym pełno ludzi wyrzucających tony zanęty. prawie wszystkie pomosty zajęte a reszta ludzi też widziałem nędzne wyniki. jedynie z nocy koleś co schodził to koło nas na kulkę 6,5 karpika wyciągnął.

jak na specjalny wyjazd tam (ja dojechałem 70 km) to nie polecam niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na specjalny wyjazd tam (ja dojechałem 70 km) to nie polecam niestety :/

1. Dobre, myślałeś chyba że ryby same wskoczą Ci do sadzyka a to łowisko to wanna z nimi ;) Ryby same się nie łowią, łowi je wędkarz. Miałeś za duże oczekiwania.

2. Ryby na każdym łowisku mają gorsze dni pomijając stawy hodowlane gdzie ryb jest więcej niż wody. Na Okoniu także bywa że ryby nie biorą ale jaka to by była frajda gdyby zawsze brały? Okoń nie jest łowiskiem na którym zawsze są dobre efekty a prawie każde łowisko trzeba poznać aby móc efektywnie wędkować.

3. Dwa brania dużych ryb w ciągu jednego dnia to jest dobry dzień.

4. Dwa razy zerwana żyłka świadczy o twoich błędach.

Życzę następnym razem więcej szczęścia, bo ono też chyba trochę Cię opuściło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szczerze mówiąc to trochę oczekiwania mnie zjadły. pierwsze wędkowanie od baaaaaaaaardzo długiego czasu. Co do twoich spostrzeżeń to masz rację niestety :)

mimo wszystko liczyłem że tak zwana drobnica na takim obiekcie będzie brała to chociaż ojciec by się pobawił. faktem jest że ludzie w ogóle nie wyciągali. chyba ze dwie sztuki ktoś wyciągnął jak ja siedziałem na 12stce, to w okolicach 26-28.

trzeba będzie uzbierać i te 260 wyłożyć pewnie na składki :) i skoczyć do siebie

może kiedyś je jeszcze odwiedzę . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal82, nie wiem czy Ci się opłaca opłacać składki, zastanów się dobrze (przelicz uwzględniając wartość wód PZW). Proponuję najpierw poszukać łowisk komercyjnych w swojej okolicy. Te 70 km. z tamtej strony to nie jest aż tak daleko, choć jak Cię zraża brak efektów to Okonia możesz sobie odpuścić bo na nim czasami tak bywa. Swoją drogą siedziałeś na jednym z najgorszych pomostów choć nie byłeś bez szans o czym mogą świadczyć chociażby zerwane zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Jankiem12, dodam iż okoń naprawde nie jest łatwym łowiskiem i mi dla przykładu poznanie go jak i nauka od podstaw łapania karpi zajeła 3 lata, a i tak wiem że jeszcze dużo dużo nauki i praktyki przede mną, ale jednak te 3 lata już pozwalają na łapanie karpi regularnie, niestety jeszcze nie tych największych, ale na to przyjdzie czas. Co do ostatniego wypadu to jednak nie sobota była tylko piatek stanowisko 8, godz. 8.00-16.00, 4 brania, 2 jazi jeden wyciagniety, nie wiem jak on ta kulke 20mm chcial polknac jak mu prawie nie wchodziła do "paszczy" ;), i 2 karpi jedna spinkam drugi 3kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze mi sie spi na dworzu wiec zawsze jestem do 7-8, spakowac sie itd wiesz ;) tylko nie lubie jak mi 5:30 klienci na nastepny dzien sie laduja ale coz 6:00 trzeba stanwisko opuscic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale postaw się w innej sytuacji, jeśli byś Ty przyjechał na 6 rano a na twoim stanowisku ktoś chce posiedzieć do 7-8, to też byś był nie w sosie:)

a tak na marginesie, jakie smaki kulek polecasz? czy już coś słodkiego czy jeszcze jakieś śmierdziuchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Toba i dlatego napisalem ze o 6:)) trzeba spadac, bardziej jest to niewyspanie niz chec pozostania na rybach ale zawsze niewygoda ;). Na okoniu od zawsze sprawdza mi sie truskawka i czasami banan/krab. Z tego co rozmawialem z innymi i ze swoich doswiadczen lista w kolejnosci najlepszych wygada tak:

1.Truskawka

2.Banan/krab

3.Smierdziuch

4.Smierdzuch/truskawka (bałwan)

5.Groch

6.Kuku

te 2 ostatnie glownie na splawik ale tez na wlos.

te to jezeli chodzi o karpie od 3kg wzwyz. Mniejsze glownie kukurydza na haczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i owocowe (truskawka) niezaleznie od pory wiosna/jesien rowniez. Z tego co slyszalem od wielu osob i o ktorym zapomnialem to pallet halibutowy nie wiem czy nie na 2 lub 3 miejscu powinien byc, a pozniej rybny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko jesiotr 110cm waga nieznna bo maty zabrakło (za krótka) , kuka truskawaka stanowisko 27a,+ odjazd jeden ale sie spial, tak to cisza ;( , dodam ze nigdy nie lapalem karpia na tych stanowiskach ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje jesiotra myślę ze miał coś około 10 kg, a jeszcze mam takie pytanie widzę że często bywasz na okoniu to może byś poradził jakie stanowisko wybrać na tą porę roku, karp teraz żeruje na płytkich wodach czy bardziej na głębokich ? Dodam, że może wybiorę się na okonia piątek/sobota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec najpewniej na mniejsze i srednie karpie to płytka zatoczka od numeru gdzies 33 do 40, minus trzeba daleko isc, plus duzo małych i srednich ryb, duze tez ale rzadziej, 26-27 w odleglosci okolo 20-30m masz miezeje (wyplycenie) 1,5m glebokosci, rzucasz na albo za na stok. 9- rzucasz na wprost tak jak pomost z latarenkami ok 80m jest gorka glegokosci ok 3,5m, 8- na wprost przyczepy kampingowej 70-80m od brzegu, 52-53 rzucasz na wprost stanowiska 9 lub przy cyplu gdzie jest przyczepa kempingowa, glebokosc ok 3-4m. Mierzeja to jest ta sama i idzie od cypla do nr 8-9 ale konczy sie ok 80 m przed tymi stanowiskami, na stronie okonia na mapie zobaczysz ją, lekko zakreca, Na 52-53 i 8 ok 50-80m od pomostow duzo duzych kamieni i przy sciaganiu jak nie poderwiesz od razu to czesto ciezarek sie klinuje miedzy głazami i po zestawie ;). generalnie ja zawsze lapie albo na gorce albo na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak byłem w niedziele, na stanowisku 39 kumple 37 38 z tym ze zostali do dnia dzisiejszego i pewnie jeszcze łapią. W samą niedziele za duzo ciekawego się nie działo.. O 7:45 wyladował z stanowiska 37 Jesiotr 108 cm 6.5 Kg, złapany na kanapke kuku i białe.

o 8 godzinie poszła karpiówka.. i zestaw z kulką TB o smaku Tutti Frutti Max.. Na macie wylądował karp pełnołuski 9Kg..( niestety szefostwo miało zajety nr. i nie oznaczyło karpika) I To by bylo na tyle..od Złapania tego karpia Była cisza. Myslałem ze wróce o kiju ale na szczęscie o godzinie 16 branie na zestaw z kukurydzą, troszke walki i 4Kg karp.. na macie..pozniej na przeciwległym pomoscie tam gdzie podrzucalismy zestawy, ludzie zaczeli pływać łodką i robić zamęt w wodzie.. do godziny 19 nie złapalismy już nic.. Ja zawróciłem do domu, kumple zostali, z tego co rozmawialismy złapali jeszcze 3karpi w przedziale 3-6 kg , Amura 8Kg( który jak mowia zwijało sie jak płoc i dopiero przy koncu troche) , 2 jesiotry , i 2 klenie. Nasz/ Ich głowną przynęta są kulki TB Scopex oraz TUtti frutti max, Oraz Addera Truskawka. Z obserwacji wyniki rozłozyły sie równo na kulki gdyż kazdy karp z mniejszych wział na rózne smaki, jedynie amur na Tutti frutti, tak jak ten karp. WIec możliwe ze jest to jakiś sposób na ten moment..

Dodam ze w naszej zatoczce widac było troche pyłków co moze spowodowało słabe brania.. oraz dośc wysokie cisnienie.. Nie wiem jak tam inni zawodnicy na pozostałych stanowiskach, jedyne co słyszałem ze w nocy soboty./niedziele Złowli chyba na pomości 25 lub 26 (dokładnie nie wiem czy napewno tam) Karpie 12 i 10 kg.

Jak wrócą z wypadu napewno wrzuce foty..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.